اقتصاد

ETF های بلک راک و ProShares Bitcoin از حجم معاملات روزانه GBTC پیشی می گیرند

ETF های بلک راک و ProShares Bitcoin از حجم معاملات روزانه GBTC پیشی می گیرند

بیت کوین (BTC) بین 42580 تا 43422 دلار معامله شد در 2 فوریه، زمانی که گری اسکیل بر سر فروش نقدی وجوه معامله شده در بورس بیت کوین دست و پنجه نرم کرد، متوقف شد.

خواب دیدی تعبیرش رو نمی دونی کلیک کن
BTC/ نمودار روزانه USD. منبع: TradingView

حجم روزانه ETF های BlackRock و ProShares از حجم GBTC پیشی می گیرد

ETF تبدیل شده GBTC Grayscale دارای تسلط بر بازار ETF بیت کوین نقطه ای از نظر حجم روزانه از زمان شروع معاملات محصولات در 11 ژانویه.

اخبار روز فناوری رو اینجا ببین

این تسلط در 1 فوریه به پایان رسید، زمانی که IBIT BlackRock و BITO ProShares اولین مورد از 9 ETF بودند که از حجم معاملات GBTC پیشی گرفتند.

داده‌های به اشتراک‌گذاشته‌شده توسط جیمز سیفارت، تحلیلگر اطلاعات بلومبرگ در 1 فوریه نشان می‌دهد که IBIT با 301 میلیون دلار فروش پیشتاز است، در حالی که داده‌ها نشان داد که BITO روز خود را با معاملات 298 میلیون دلاری به پایان رسانده است. GBTC با 292 میلیون دلار معاملات در جایگاه سوم قرار گرفت.

سیفارت گفت،

“IBIT بلک راک اولین ETF است که بیش از GBTC Grayscale در یک روز معامله می کند.”

سیفارت افزود: «مجموع معاملات امروز به نوعی ناامیدکننده بود، هرچند 924 میلیون دلار بود – اولین روزی که حجم گروه از زمان راه اندازی زیر 1 میلیارد دلار بود. معاملات روزانه ETF زیر 1 میلیارد دلار بود و حجم معاملات انباشته در حال حاضر 28.30 میلیارد دلار است.

در زمان نگارش این مقاله در 2 فوریه، GBTC با 240.68 میلیون دلار حجم معاملات در صدر جدول قرار داشت.

نقطه بیت کوین داده های عملکرد ETF منبع: Coinglass

فروش GBTC همچنان رو به کاهش است

تسلط GBTC بر نقطه ETF بیت کوین به دلیل خروج سنگین تراست از روز اول معاملات بود. این امر عمدتاً به توانایی سرمایه‌گذاران برای بازخرید سرمایه‌گذاری خود پس از تبدیل محصول به ETF نقطه‌ای نسبت داده می‌شود، کاری که قبلاً قادر به انجام آن نبودند.

علاوه بر این، کارمزدهای بالای Grayscale باعث شده است که به خوبی کاهش یابد. طبق تحقیقات BitMEX، از 11 ژانویه بیش از 5.8 میلیارد دلار دارایی است.

مرتبط: ETF های بیت کوین نقطه ای 151 هزار بیت کوین در میان افت GBTC در ژانویه اضافه کردند

محصول GBTC با کارمزد بالاتر اکنون بیش از 5.8 دلار کاهش یافته است. طبق تحقیقات BitMEX، میلیاردها دارایی در این دوره در مقایسه با مجموع 7.2 میلیارد دلار ورودی برای 9 ETF تازه متولد شده.

اما این تسلط کاهش یافته است الف> در چند روز گذشته پیش از این، GBTC به طور متوسط ​​700 میلیون دلار بیت کوین به صرافی رمزنگاری کوین بیس ارسال می کرد، داده های تحقیقاتی BitMEX در بالا نشان می دهد که این مبلغ از 26 ژانویه تاکنون کمتر از 300 میلیون دلار بوده است.

از نظر BTC، 24050 بیت کوین از GBTC خارج می شود که این میزان به 4461 بیت کوین در 30 ژانویه و 4433 در 2 فوریه کاهش می یابد.

Bitcoin مقیاس خاکستری جریان های شبکه اعتماد (GBTC). منبع: CoinGlass

به گفته تحلیلگران JPMorgan، خروجی های GBTC عمدتاً به دلیل برداشت سود بود، که “پشت سر ما” است و می تواند فشار را از روی قیمت BTC کاهش دهد.

همچنین ذکر این نکته مهم است که با رسیدن به اوج فروش GBTC، صرافی رمزنگاری FTX کل سهام GBTC خود – 22 میلیون سهم GBTC – را به ارزش تقریبی 1 میلیارد دلار فروخت.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

چناچه در این مطلب کلمه ای یا حروفی استفاده شده است که از نطر شما مشکل دارد در قسمت نظرات به ما اطلاع دهید
‫0/5 ‫(0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا