فناوری

ایسوس اکنون یک ضمانت 2 ساله OLED Burn-In ارائه می دهد، MSI با ضمانت 3 ساله برای مانیتورهای خود پاسخ می دهد.

ایسوس اکنون یک ضمانت 2 ساله OLED Burn-In ارائه می دهد، MSI با ضمانت 3 ساله برای مانیتورهای خود پاسخ می دهد.

با پذیرش OLED توسط صنعت مانیتور، حوادث پنل “سوختگی” به اوج جدیدی رسیده است، اما سازندگانی مانند ASUS و MSI خدمات گارانتی خود را برای پاسخگویی به مصرف کنندگان به روز کرده اند.

خواب دیدی تعبیرش رو نمی دونی کلیک کن

سازندگان نمایشگرهای OLED از طریق ضمانت‌های طولانی‌تر به مصرف‌کنندگان آسیب‌دیده از حوادث سوختگی پانل کمک می‌کنند: ASUS با 2 سال و MSI با پوشش 3 ساله

برای کسانی که از چنین مشکلات سوختگی آگاه نیستند، پیکسل‌های OLED از مواد آلی تشکیل شده‌اند که وقتی در معرض جریان الکتریکی قرار می‌گیرند، نور ساطع می‌کنند. استفاده ناهموار از پیکسل منجر به تخریب این مواد آلی و در نتیجه عدم تعادل درخشندگی می شود. از آنجایی که کاربر از آنچه در پشت صحنه اتفاق می افتد بی اطلاع است، نمایش طولانی مدت محتوا مسئول این پدیده است و خطر سوختگی در آن مناطق را افزایش می دهد. حوادث سوختگی OLED بیشتر توسط گیمرها مواجه می‌شوند که دائماً در یک محیط مشابه در بازی هستند، که به عبارت ساده‌تر، استرس بیشتری را به پنل اضافه می‌کند و در نهایت منجر به سوزاندن مواد آلی می‌شود.

اخبار روز فناوری رو اینجا ببین

در حالی که این موضوع در مورد پوشش رسانه‌ای چندان مورد توجه قرار نگرفته است، سازندگان مانیتور متوجه شده‌اند که این مشکل به طور بالقوه می‌تواند بسیاری از مصرف‌کنندگان را آزار دهد، به همین دلیل است که آنها ضمانت‌نامه‌هایی را به‌روزرسانی کرده‌اند که سوختگی OLED را پوشش می‌دهد. اولین سازنده ای که خط مشی خود را اصلاح کرد ایسوس است که ضمانت سوختگی خود را به 2 سال افزایش داده است و همه نمایشگرهای OLED خود از جمله آخرین PG34WCDM و PG32UCDM.

به‌جز ASUS، MSI همچنین ضمانت های سوختگی را تا 3 سال افزایش داده است و همچنین دارای یک نرم افزار اختصاصی “OLED Care” است که دارای فناوری هایی مانند ” Pixel Shift، Panel Protect و Static Screen Detection” برای جلوگیری از بروز مشکل در وهله اول. شرکت‌هایی مانند Dell قبلاً ضمانت‌هایی را برای پوشش این مشکل طراحی کرده‌اند، اما هنوز هیچ تغییری را فاش نکرده‌اند.

گارانتی 3 ساله برای لیست مدل های OLED:

  • MAG 271QPX QD-OLED
  • MAG 321UPX QD-OLED
  • MAG 341CQP QD-OLED
  • MPG 271QRX QD-OLED
  • MPG 321URX QD-OLED
  • MPG 491CQP QD-OLED
  • MEG 342C QD-OLED

برای مصرف‌کنندگانی که نگران سوختن OLED هستند، به آن‌ها توصیه می‌کنیم راه‌حل‌هایی را به کار ببرند که سازندگان مربوطه گفته‌اند تا حداقل خطر وقوع آن را کاهش دهند. برای راه حل های مبتنی بر کاربر، می توانید از استراتژی هایی مانند تنوع بخشیدن به محتوایی که مشاهده می کنید و استفاده از قابلیت های روشنایی خودکار در پانل خود استفاده کنید.

منابع اخبار: Videocardz، TFTCentral

این داستان را به اشتراک بگذارید

< استفاده از xlink:href="#icn-shareFacebook"/> فیس بوک

< استفاده از xlink:href="#icn-shareTwitter"/> توییتر

این نوشته به صورت خودکار نوشته شده اگر مشکلی در کلمه اعم از همه چیز باشد ما را حتما از طریق نظرات باخبر کنید تا رسانه بتواند بهترین اطلاعات عمومی را بدهد

‫0/5 ‫(0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا