فناوری

درآمد سه ماهه اول سال 2024 اپل اعلام شد، درآمد 119.6 میلیارد دلاری به لطف افزایش فروش آیفون، مک، بخش خدمات به دست آورد.

درآمد سه ماهه اول سال 2024 اپل اعلام شد، درآمد 119.6 میلیارد دلاری به لطف افزایش فروش آیفون، مک، بخش خدمات به دست آورد.

پس از چند سه ماهه ناامیدکننده، اپل در طول سه ماهه اول سال 2024 زمانی که درآمدی معادل 119.6 میلیارد دلار به دست آورد، بازگشتی مالی به خود نشان داد که از 117.15 میلیارد دلاری که در سه ماهه اول 2023 کسب کرده بود. فروش مک، با رسیدن بخش خدمات غول فناوری به نقطه عطفی جدید. به طور کلی، اپل 33.9 میلیارد دلار سود ثبت کرد که از 30 میلیارد دلاری که در سه ماهه اول 2023 به دست آورده بود، بیشتر بود.

خواب دیدی تعبیرش رو نمی دونی کلیک کن

بخش‌های iPad، Wearables، Home و لوازم جانبی کاهش یافتند، اما نتایج سه‌ماهه اول سال 2024 اپل از سایر بخش‌های سخت‌افزاری تقویت شد

این شرکت مستقر در کالیفرنیا باید از درآمد آیفون و مک خود برای آخرین نتایج تشکر کند، زیرا این دو دسته بالشتک کافی برای پیشبرد این رقم 119.6 میلیارد دلاری ارائه کردند. به نظر می رسد تصمیم اپل برای عرضه مدل های جدید M3 قبل از پایان سال، حرکت درستی بوده است، زیرا فروش مک این شرکت به 7.78 میلیارد دلار رسیده است که نسبت به 7.74 میلیارد دلار در سه ماهه اول سال 2023 افزایش یافته است. آیفون بار دیگر سهم اصلی در کسب و کار تایتان بود، زیرا 69.7 میلیارد دلار درآمد داشت که از 65.78 میلیارد دلار در مدت مشابه یک سال قبل بیشتر بود.

اخبار روز فناوری رو اینجا ببین

تقاضای قوی آیفون 15 پرو و ​​آیفون 15 پرو مکس به افزایش این ارقام کمک کرد، که اپل به عنوان یک نفس راحت از آن استفاده کرد زیرا فروش آیفون هایش در سه ماهه گذشته به آرامی در حال کاهش بوده است. متأسفانه، سه ماهه تعطیلات آن در سال 2024 ممکن است آسیب ببیند زیرا یکی از تحلیلگران پیش بینی کرده است که تخمین زده می شود اپل شاهد یک 15 درصد محموله ها امسال کاهش می یابد زیرا آیفون 16 فاقد ویژگی های قانع کننده ای است که مشتریان را به دنبال ارتقاء تشویق کند.

درمورد آی‌پد، داستان مشابه فصل‌های قبل تکرار شد و فروش تبلت‌ها در این سه‌ماهه تنها به 7.023 میلیارد دلار رسید که نسبت به سال گذشته 9.4 میلیارد دلار به میزان قابل‌توجهی کاهش داشت. خدمات بار دیگر ثابت کرد که یک بخش قابل اعتماد است زیرا درآمد آن از 20.77 میلیارد دلار به 23.117 میلیارد دلار افزایش یافته است. متأسفانه، اپل نتوانست موفقیت چندانی در دسته ابزارهای پوشیدنی، خانگی و لوازم جانبی خود کسب کند، زیرا مانند iPad، درآمد خود را از 13.48 میلیارد دلار در سه ماهه اول 2023 به 11.95 میلیارد دلار در این سه ماهه کاهش داد.

از لحاظ تاریخی، اپل ارقام سالم Q1 را منتشر می کند سالانه، فراتر از سقف درآمد سال قبل، آن را به نمایشی چشمگیر تبدیل می کند. با این حال، یک سه ماهه باقی مانده سال را تعیین نمی کند، و ما به نظارت بر عملکرد آن برای بقیه سال 2024 ادامه خواهیم داد.

این داستان را به اشتراک بگذارید

فیس بوک

توییتر

این نوشته به صورت خودکار نوشته شده اگر مشکلی در کلمه اعم از همه چیز باشد ما را حتما از طریق نظرات باخبر کنید تا رسانه بتواند بهترین اطلاعات عمومی را بدهد

‫0/5 ‫(0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا