گزارش ژنرال هوش مصنوعی نگرانی های از دست دادن شغل در سرگرمی را برجسته می کند

گزارش ژنرال هوش مصنوعی نگرانی های از دست دادن شغل در سرگرمی را برجسته می کند

هوش مصنوعی مولد (Gen AI) منجر به از دست دادن مشاغل بیشتر در فیلم و انیمیشن خواهد شد. صنعت نسبت به سایر بخش‌ها، طبق شرکت مشاوره CVL Economics.

خواب دیدی تعبیرش رو نمی دونی کلیک کن

در ژانویه 2024 گزارش بر اساس نظرسنجی از 300 نفر رهبران شش صنعت سرگرمی، از جمله مدیران c-suite، مدیران ارشد و مدیران سطح متوسط، بین 17 نوامبر تا 22 دسامبر 2023، این شرکت دریافت که 75٪ از پاسخ دهندگان به نظرسنجی نشان دادند که ابزارها، نرم افزارها و مدل های هوش مصنوعی ژنرال پشتیبانی می کنند. حذف، کاهش یا تجمیع مشاغل در بخش کسب و کار آنها.

اخبار روز فناوری رو اینجا ببین

Gen AI محتوای متنوعی مانند تصاویر، متن و موسیقی را بدون برنامه‌نویسی صریح ایجاد می‌کند. از یادگیری ماشین برای درک و تکرار الگوهای داده‌های موجود استفاده می‌کند.

سه چهارم رهبران سرگرمی موافق هستند که هوش مصنوعی ژنرال به حذف مشاغل در صنایع آنها کمک کرد. منبع: CVL Economics

بر اساس این گزارش، 55 درصد از رهبران انتظار دارند که طراحان صدا در سه دوره بعدی بیشترین تأثیر را خواهند داشت. سال ها. بیش از 40 درصد ویراستاران موسیقی، تکنسین‌های صدا و مهندسان صدا را آسیب‌پذیر می‌دانند و حدود 33 درصد پیش‌بینی می‌کنند که تأثیرات آن بر آهنگسازان، آهنگسازان و مهندسان استودیو خواهد بود.

در ژوئیه 2023، اندکی پس از راه‌اندازی ChatGPT، انجمن نویسندگان آمریکا (WGA) و انجمن بازیگران سینما – فدراسیون هنرمندان تلویزیون و رادیو آمریکا (SAG-AFTRA) به دلیل پیشرفت‌هایی در هوش مصنوعی که ممکن است بر نقش‌های شغلی و امنیت تأثیر بگذارد.

قبل از اعتصاب، شرکت‌های متعددی از محتوای نویسندگان برای آموزش برنامه‌های هوش مصنوعی ژنرال و ایجاد نسخه‌های کپی دیجیتال استفاده می‌کردند. و شخصیت ها بر اساس شباهت یک بازیگر. بدون تدابیر قوی، کارگران اعتصابی از جایگزینی احتمالی نقش‌هایشان با فناوری هوش مصنوعی ژنرال می‌ترسیدند.

موارد مرتبط: کشورهای عضو اتحادیه اروپا “توافق سیاسی” را برای پیشبرد قانون هوش مصنوعی تایید می کنند

علی‌رغم مذاکرات قرارداد مطلوب با اتحاد تهیه کنندگان فیلم و تلویزیون، نگرانی در میان اعضای WGA و SAG-AFTRA وجود دارد در مورد عدم قطعیت پیرامون تاثیر ژنرال هوش مصنوعی بر صنعت فیلم و تلویزیون و سایر بخش‌های سرگرمی.

این گزارش بیان می‌کند که 47% از رهبران کسب و کار احساس می کردند که ژنرال هوش مصنوعی به طور موثر دارایی های سه بعدی و طراحی صدای واقعی را برای فیلم، تلویزیون و بازی های ویدیویی طی سه سال آینده ایجاد خواهد کرد.

44 درصد دیگر معتقد بودند که هوش مصنوعی ژنرال می تواند دوبله واقعی و قانع کننده به زبان خارجی را برای افراد ایجاد کند. در این گزارش آمده است که گفت‌وگوهای فیلم یا تلویزیون، و 39 درصد بر این باور بودند که ژنرال هوش مصنوعی تا سال 2026 میکس و مسترینگ موسیقی تولید می‌کند.

با این حال، با شرکت‌هایی مانند Riot Games، Unity Software، Amazon MGM Studios، Pixar و Universal. گروه موسیقی قبلاً اعلام کرد اخراج کارکنان در چند هفته اول سال 2024، CVL Economics گفت که انتظار می‌رود در ماه‌های آینده کاهش شغل بیشتری داشته باشد.

>مجله:

چناچه در این مطلب کلمه ای یا حروفی استفاده شده است که از نطر شما مشکل دارد در قسمت نظرات به ما اطلاع دهید
‫0/5 ‫(0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا