اقتصاد

هک 400 میلیون دلاری FTX با حمله تعویض سیم‌کارت مرتبط است، هزینه فدرال 3

هک 400 میلیون دلاری FTX با حمله تعویض سیم‌کارت مرتبط است، هزینه فدرال 3

هک 400 میلیون دلاری FTX در ساعاتی پس از ورشکستگی آن به سه نفر مرتبط است که ماه گذشته توسط دادستانی ایالات متحده متهم شده بودند و ادعا می کردند آنها یک سری را انجام داده اند. از حملات تعویض سیم‌کارت که آنها را از ارزهای رمزنگاری شده خالص کرد.

خواب دیدی تعبیرش رو نمی دونی کلیک کن

۲۴ ژانویه پرونده در دادگاه ناحیه واشنگتن دی سی دادستان های فدرال ایالات متحده رابرت پاول، کارتر ران و امیلی هرناندز را به انجام حملات تعویض سیم کارت با سرقت هویت 50 قربانی و متقاعد کردن ارائه دهندگان مخابراتی برای انتقال شماره قربانیان به این سازمان متهم کردند. تلفن‌های سه‌گانه.

اخبار روز فناوری رو اینجا ببین
گزیده هایی از پرونده که جزئیات حمله ادعایی گزارش شده علیه FTX را نشان می دهد. منبع: CourtListener

بخشی از پرونده جزئیات یک حمله به “شرکت قربانی-1” را نشان می دهد – جایی که در 11 و 12 نوامبر 2022، هرناندز ظاهراً یک کارمند را جعل کرده است. شرکت و پاول سپس به حساب AT&T خود دسترسی پیدا کردند، به حساب های شرکت دسترسی پیدا کردند و “بیش از 400 میلیون دلار ارز مجازی” را از کیف پول های رمزنگاری منتقل کردند.

یک وبلاگ 1 فوریه پست از شرکت امنیتی بلاک چین Elliptic گفت: “به نظر می رسد که FTX “شرکت قربانی-1″ است که در کیفرخواست نام برده شده است” زیرا کیف پول های رمزنگاری FTX چندین تراکنش غیرمجاز به مبلغ حدود 400 میلیون دلار در ساعاتی پس از اعلام ورشکستگی در 11 نوامبر 2022.

1 فوریه بلومبرگ گزارش به نقل از دو نفر آشنا با این پرونده، تأیید کردند که شرکت مورد اشاره در کیفرخواست FTX است.

برخی از وجوه به صرافی ارز دیجیتال ارسال شده است. Kraken اندکی پس از هک. نیک پرکوکو، افسر ارشد امنیتی آن، در آن زمان به X پست کرد که از هویت کاربر آگاه است.

ماه‌ها پس از آن، کیف پول‌های بهره‌بردار وجوه را از طریق پل‌ها و بلاک‌چین‌های مختلف جابه‌جا کرد تا سعی کند ارز دیجیتال دزدیده شده را بشوید.

مرتبط:

تعویض سیم کارت به مهاجمان این امکان را می دهد تا کدهای احراز هویت چندعاملی را که اغلب برای ورود به سیستم استفاده می شود، رهگیری کنند و چندین چهره و پروژه رمزنگاری با مشخصات بالا موفقیت آمیز در سیل حملات در ماه دسامبر مورد هدف قرار گرفت.

حساب X کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده همچنین در یک حمله تعویض سیم‌کارت هدف قرار گرفت قیمت”>BTC) وجوه قابل معامله در بورس تایید شده بود.

مدیر عامل FTX و رئیس بازسازی، جان جی. ری III ادعا کرد که امنیت ضعیف صرافی و فقدان سیستم های مناسب زمانی که او مدیریت پست را به دست گرفت “جهنم خالص” بود ورشکستگی – احتمالاً آن را به هدف خوبی برای سه نفر ادعایی مبادله سیم‌کارت تبدیل می‌کند.

پاول، رون و هرناندز به توطئه کلاهبرداری با سیم و سرقت هویت متهم شده‌اند.

مجله: راز میلیارد دلاری DeFi: خودی ها مسئول هک ها هستند

چناچه در این مطلب کلمه ای یا حروفی استفاده شده است که از نطر شما مشکل دارد در قسمت نظرات به ما اطلاع دهید
‫0/5 ‫(0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا