اقتصاد

19.4% تخصیص پورتفولیوی بیت کوین ایده آل برای بازدهی با ریسک – ARK Invest

19.4% تخصیص پورتفولیوی بیت کوین ایده آل برای بازدهی با ریسک – ARK Invest

گزارش تحقیقی در سال 2023 از ARK Invest عملکرد برتر تاریخی بیت کوین در دارایی های اصلی را برجسته می کند و تخصیص پورتفولیوی سازمانی را پیشنهاد می کند. تا 19.4% برای به حداکثر رساندن بازده تعدیل شده بر اساس ریسک.

خواب دیدی تعبیرش رو نمی دونی کلیک کن

شرکت مدیریت سرمایه گذاری منتشر شد گزارش سالانه‌ای که یافته‌های خود را در 3 ژانویه ارائه می‌کند. تمرکز بر همگرایی فناوری فناوری بلاک چین، هوش مصنوعی، ذخیره انرژی و روباتیک.

اخبار روز فناوری رو اینجا ببین

موارد مرتبط: بیت کوین اکنون یک کالای عمومی است — رئیس سرمایه گذاری ARK

بخش قابل توجهی از گزارش تمرکز بر تخصیص پورتفولیوی بیت کوین (BTC)، عملکرد ارز دیجیتال برجسته از زمان پیدایش آن و دیدگاه متمرکزتر بر معیارهای آن در سه سال گذشته.

عملکرد بلند مدت بیت کوین

ARK داده هایی را ارائه می دهد که منعکس کننده هستند عملکرد برتر بیت کوین در برابر سایر دارایی های اصلی سرمایه گذاری سنتی در بازه های زمانی طولانی تر. طی هفت سال گذشته، بازده سالانه بیت کوین به طور متوسط ​​44 درصد بوده است، در حالی که سایر دارایی های اصلی به طور متوسط ​​5.7 درصد بوده است.

مقایسه بازده سالانه بیت کوین در برابر طبقات دارایی های اصلی. منبع: ARK Invest

تحلیلگران خاطرنشان می کنند که سرمایه گذاران بیت کوین با “افق زمانی بلندمدت” از نگهداری دارایی سود برده اند. برای دوره های طولانی این گزارش ادعا می کند که نوسانات تاریخی بیت کوین می تواند بازده بلندمدت را به دلیل افزایش و کاهش کوتاه مدت ارزش مختل کند:

“به جای “وقتی”، سوال بهتر این است که “برای چه مدت؟” از نظر تاریخی، سرمایه گذارانی که بیت کوین را حداقل 5 سال خریده و نگه داشته اند، صرف نظر از اینکه چه زمانی خرید کرده اند، سود برده اند.”

تحقیقات ARK به بررسی پروفایل های نوسانات و بازده طبقات دارایی های سنتی می پردازد و نشان می دهد که یک سبد با هدف حداکثر کردن بازدهی تعدیل شده بر اساس ریسک، 19.4٪ را در سال 2023 به بیت کوین اختصاص داده است.

موارد مرتبط: فایل های ARK Invest برای ثبت ETF بیت کوین در کنار همتایان صنعت

این در دهه گذشته به طور قابل توجهی تغییر کرده است. ARK خاطرنشان می‌کند که بر اساس دوره‌ای پنج ساله، تخصیص به بیت‌کوین می‌تواند بازده تعدیل‌شده بر اساس ریسک را از سال 2015 به حداکثر برساند:

“طبق تحلیل ما، در در سال 2015، تخصیص بهینه برای به حداکثر رساندن بازده تعدیل شده بر اساس ریسک در یک افق زمانی 5 ساله، 0.5 درصد بوده است. از آن زمان، بر همین اساس، میانگین تخصیص بیت کوین 4.8 درصد و تنها در سال 2023، 19.4 درصد بوده است.»

2.3 میلیون دلار به ازای هر بیت کوین ?

تحقیق ARK همچنین وضعیتی فرضی را در نظر می گیرد که در آن سرمایه گذاری های نهادی از پایه دارایی های سرمایه پذیر جهانی 250 تریلیون دلاری از تخصیص 19.4 درصد پورتفولیوی بیت کوین پیروی می کند.

سه ارزیابی بالقوه بیت کوین با در نظر گرفتن سرمایه گذاری سازمانی جهانی در BTC در 1٪، 4.8٪ و 19.4٪. منبع: ARK Invest

اگر پایه دارایی جهانی فقط 1٪ از دارایی ها را سرمایه گذاری کند، قیمت بیت کوین می تواند به 120000 دلار در هر BTC برسد. اگر پایه سرمایه گذاری جهانی میانگین حداکثر نسبت شارپ 4.8 درصد را از سال 2015 تا 2023 اختصاص دهد، قیمت بیت کوین به 550000 دلار خواهد رسید. پس از تخصیص 19.4 درصدی ARK، بیت کوین به ارزش حیرت آور 2.3 میلیون دلار در هر سکه خواهد رسید.

تغییر روایت های سرمایه گذاری بیت کوین

ARK تعداد زیادی از داده های تجربی بازار را برای رسیدن به تخصیص 19.4٪ بیت کوین خود برای به حداکثر رساندن بازده تعدیل شده بر اساس ریسک در نظر می گیرد. در سال های گذشته، تخصیص تجویز شده آن بیشتر با سایر تحلیلگران و کارشناسان برجسته سرمایه گذاری هماهنگ بود.

در ژانویه 2022، Ray Dalio احساس سرمایه‌گذار میلیاردر بیل میلر را منعکس کرد که تخصیص پورتفولیوی 1% تا 2% به بیت‌کوین رقم بهینه‌ای است. یک سال قبل، استراتژیست های سرمایه گذاری در JPMorgan پیشنهاد کرد که تخصیص 1% پورتفولیو به بیت کوین به عنوان پوششی در برابر بیت کوین عمل می کند. نوسانات در طبقات دارایی سنتی مانند سهام، اوراق قرضه و کالاها.

مجله: سوالات بزرگ: پرداخت های بیت کوین چگونه می توانند بازگشتی را رقم بزنند؟

چناچه در این مطلب کلمه ای یا حروفی استفاده شده است که از نطر شما مشکل دارد در قسمت نظرات به ما اطلاع دهید
‫0/5 ‫(0 نظر)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا