اخبار روز

یک محکوم قصاص در استان بوشهر رهایی یافت

یک محکوم قصاص در استان بوشهر رهایی یافت

یک محکوم قصاص در استان بوشهر رهایی یافت

به گزارش خبرنگار خالق، مهدی خالقانگیز ظهر جمعه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یک زندانی به مناسبت دهه کرامت و در قالب پویش «به احترام امام رضا (ع) می‌بخشم»، نجات یافت.

وی تصریح کرد: همزمان با دهه کرامت و در قالب پویش «به احترام امام رضا (ع) می‌بخشم» خادمان حرم امام رضا (ع) همراه با پرچم متبرک آستان قدس رضوی در روستای تل سیاه استان بوشهر حضور یافتند و با جلب رضایت اولیای دم یک محکوم را از قصاص نفس رهایی دادند.

وی اضافه کرد: این زندانی پس از گذشت ۱۰ سال تحمل حبس با وساطت خدام حرم رضوی و با همکاری و کمک مسئولان قضائی، کمیته صلح و سازش شورای حل اختلاف زندان، صلح‌یاران و معتمدان محلی شهرستان دشتستان از سوی اولیای دم بخشیده شد و با رهایی از قصاص به آغوش خانواده بازگشت.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر تاکید کرد: نهادینه‌کردن فرهنگ ارزشمند دینی صلح و سازش و بخشش جز اولویت‌های دستگاه قضا به شمار می‌رود، زیرا از وقوع بسیاری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی جلوگیری می‌کند.

خالقانگیز تاکید کرد: همانگونه که برای گسترش فرهنگ صلح و سازش در جامعه تلاش صورت می‌گیرد، برای کاهش پرونده‌های ورودی به دستگاه قضائی و حتی جمعیت کیفری از تمام ظرفیت‌ها و فرصت‌های موجود استفاده می‌شود.

منبع:مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا