ورزش

گلایه ساپینتو بعد از صعود به فینال: همه قول می‌دهند؛ خسته شدیم!

گلایه ساپینتو بعد از صعود به فینال: همه قول می‌دهند؛ خسته شدیم!

گلایه ساپینتو بعد از صعود به فینال: همه قول می‌دهند؛ خسته شدیم!

به گزارش خبرنگار خالق، تیم فوتبال استقلال در مرحله نیمه نهایی جام حذفی امروز چهارشنبه موفق شد با نتیجه ۴ بر صفر نساجی را شکست بدهد و به فینال این رقابتها برسد.

ریکاردو ساپینتو سرمربی استقلال بعد از این بازی در نشست خبری حاضر شد و گفت: بازی خیلی خوبی انجام دادیم. موقعیت گلزنی زیادی ایجاد کردیم و می‌توانستیم بیشتر گل بزنیم. نتیجه منصفانه بود.

سرمربی استقلال با اشاره به مشکلات مالی این تیم تاکید کرد: امروز این قول را از کریمی (سرپرست باشگاه) گرفتیم که تا یکی دو روز دیگر پول بازیکنان و اعضای تیم پرداخت بشود. بازیکنی داشتم که شب نمی‌توانست بخوابد. افراد کادر پزشکی شرایط مالی خوبی ندارند. این باور کردنی نیست که یک باشگاه دولتی نمی‌تواند حمایت لازم را داشته باشد. استقلال و پرسپولیس دو باشگاه بزرگ و پرافتخار هستند، اما پرسپولیس اصلاً این مشکلات را ندارد. من سعی می‌کنم این موضوعات را در ذهنم حل کنم، اما متوجه نمی‌شوم و نمی‌توانم آنها را از ذهنم خارج کنم.

ساپینتو یادآور شد: فقط با روحیه خانوادگی ممکن است چنین فصل فوق العاده ای داشته باشیم. این دومین فینال این فصل ما است. امیدوارم برنده بشویم. اما تا الان با این شرایط فوق العاده بوده‌ایم. به تیمم افتخار می‌کنم. از دولت و کسانی که مسئولیت استقلال را دارند خواهش می‌کنم مشکلات را برطرف کنند تا با همان شرایط بقیه کارمان را ادامه بدهیم.

سرمربی استقلال همچنین از هواداران این تیم بابت حمایتشان در این بازی و نشان دادن طرح موزاییکی اسمش تشکر کرد و گفت: از طرحی که ابتدای بازی با اسم من درست شد تشکر می‌کنم و به آن افتخار می‌کنم. فکر می‌کنم من استحقاق این کار بزرگ را نداشتم و به نظر بازیکنان کار بزرگی انجام دادند. حس خوب و حمایتی که هواداران از باشگاه و بازیکنان و تیم دارند ارزشمند است

ساپینتو در خصوص احتمال ادامه کارش در استقلال بعد از فینال جام حذفی تاکید کرد: شرایطی ندارم که درباره آینده صحبت کنم. مدیرعامل تصمیم گیرنده است. از خیلی وقت پیش آقای کریمی می‌داند که چه کاری باید برای آینده انجام بدهیم. ما فقط درباره پول صحبت نمی‌کنیم. باید این تعهد را احساس کنم چون در این باشگاه فقط قول می‌دهند و کسی انجام نمی‌دهد. ما از کلمات خسته شدیم و به عمل نیاز داریم.

وی افزود: بازیکنان صحبت نمی‌کنند ولی کارشان را انجام می‌دهند. صحبت کردن راحت است و انجام دادن سخت است. از قول دادن خسته شده‌ایم. باید این چند روز صبر کنیم و امیدوار باشیم کریمی قولش را انجام بدهد.

سرمربی استقلال در واکنش به صحبت‌های حجت کریمی که گفته بود ساپینتو را حفظ می‌کنیم، یادآور شد: باید ببینیم!

ساپینتو در خصوص اینکه کریمی گفته بود مدیربرنامه او دو روز دیگر برای تمدید قراردادش به تهران می‌آید گفت: درباره مدیر برنامه ام صحبت نمی‌کنم. درباره کلیات منتظر هستم. شاید امشب یا فردا صحبت کنم چون تمرکزم در این دو روز روی بازی بود.

وی در خصوص شرایط کوین یامگا اظهار کرد: باید منتظر کوین باشیم. او فردا بر می‌گردد. اگر ممکن باشد از او استفاده می‌کنیم. حس خوبی داریم و باید ببینیم چه می‌شود.

سرمربی استقلال درباره احتمال تعطیلی تمرین به خاطر مشکلات مالی گفت: بازیکنان تمرین را متوقف نمی‌کنند. کسی این کار را نمی‌کند تا فینال. همه متمرکز هستند تا همه چیز را برای استقلال بگذارند. هیچ وقت تسلیم نمی‌شویم.

ساپینتو در خصوص اینکه دوست دارد در فینال با پرسپولیس بازی کند و انتقام بازی برگشت لیگ را بگیرد یا تیم هوادار؟ تاکید کرد: باید تا بازی فردا صبر کنیم. نمی دانم مقابل کدام تیم بازی می‌کنیم. البته که پرسپولیس بهتر بوده است ولی در فوتبال هرچیزی ممکن است.

خبرنگاری به ساپینتو یادآوری کرد که او ابتدای فصل قول داده بود با این تیم چهار جام بیاورد ولی حتی در صورت قهرمانی در جام حذفی، تنها دو جام با این تیم خواهد داشت. سرمربی پرتغالی در واکنش به این صحبت خاطرنشان کرد: گفتم “سعی می‌کنم” چهار جام ببرم. یک نفر بعداً به من گفت نمی‌توانیم در آسیا بازی کنیم و یک جام را همینطور از دست دادیم.

ساپینتو ادامه داد: الان صحبت از دو جام است. این تقصیر من نیست. همه کارشناسان می‌گویند ۱۰ امتیاز در لیگ از تیم ما گرفته شده است. من می گویم ۱۲ امتیاز. نگذاشتند در لیگ قهرمان شویم. الان در فینال حذفی هستیم. آنچه قول دادم را انجام دادم یعنی بازی تهاجمی و زیبا. ولی من تنها هستم. نمی‌توانم مقابل همه بجنگم و تنها به جنگ بروم. به بازیکنانم افتخار می‌کنم. آن موقع که آن حرف گفتم نمی‌دانستم در یک فصل سه مدیرعامل خواهیم داشت، نمی‌دانستم مشکلات سخت افزار و مشکلات مالی داریم. اگر می‌دانستم این مشکلات را داریم هیچ قولی نمی‌دادم!

سرمربی استقلال در پایان در پاسخ به این سئوال که آیا ترجیح می‌دهد داور دربی خارجی باشد یا داخلی؟ گفت: ترجیحم داور درجه یک و با کیفیت است. داور جدی و منصف. باتجربه باشد و استحقاق داوری را در فینال داشته باشد و بتواند مدیریت کند. اگر به خاطر بهتر بودن حریف ببازیم مشکلی نیست. به همه تیم‌ها احترام می‌گذارم ولی من نظر خودم را داشتم بدون اینکه به کسی بی احترامی کنم. امیدوارم سه تیم فوق العاده (از جمله تیم داوری) در فینال داشته باشیم.

منبع:مهر

محمدرضا حفظی

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا