درهم برهم

کرتین کال چیست؟

کرتین کال چیست؟

کرتین کال چیست؟

پرده‌خوان مجموعه‌ای از تعظیم و تشویق است که معمولاً در پایان اجرای زنده برگزار می‌شود. این به مخاطب این امکان را می‌دهد تا به اجراکنندگان آثارشان بشناسد. گاهی اوقات فراخوان ها می توانند به صفحه نمایش تبدیل شوند، جایی که مطالب اضافی به درخواست مخاطبان اجرا می شود.

در تئاتر، پرده‌ها معمولاً به‌عنوان بخشی از فرآیند تمرین با دقت طراحی می‌شوند. به طور کلی برای نمایش های بزرگ، این فراخوان ها به ترتیب اندازه نقش انجام می شود. اعضای گروه، رقصندگان و بازیگران کر ابتدا تعظیم می‌کنند، نقش‌های برجسته دنبال می‌شوند و ستاره‌های نمایش آخرین تعظیم خواهند کرد. معمولاً تماس با یک آرشه در سراسر شرکت، اغلب شامل شناخت ارکستر یا گروه می‌شود. در صحنه‌سازی سنتی، پس از تعظیم گروه، در صورت ادامه تشویق، پرده صحنه پایین می‌آید و دوباره بالا می‌رود. غالباً، در تئاتر موزیکال، پرده‌خوان یک بیت اضافی از یک آهنگ از نمایش را نمایش می‌دهد.

Football players’ end zone dances after touchdowns are considered a form of curtain call.

رقص های منطقه انتهایی بازیکنان فوتبال پس از تاچ داون نوعی پرده تلقی می شود.

بعضی از اجراهای تئاتر تنها تعداد کمی از اجراکنندگان را به نمایش می‌گذارند که به آن‌ها گروه بازیگران می‌گویند. این نمایشنامه‌ها اغلب نقش‌های زیادی با اندازه‌های مشابه دارند و بازیگران به‌جای تعظیم تک‌تک‌ها، نقش‌های پرده‌ای خود را با هم انجام می‌دهند. این شکل از فراخوان برای احترام به اوراق و اعتبار مشترک کل گروه است.

اگرچه قاعده کلی کمان نشان می‌دهد که کوتاه‌تر بهتر است، تئاتر آماتور یا سودمند اغلب در شب آخر اجرا دارای پرده‌های طولانی است. این تعظیم طولانی تر ممکن است شامل سخنرانی و تشکر فردی باشد. کارگردان یا تهیه کنندگان این رویداد اغلب روی صحنه دعوت می شوند تا در آخرین فراخوان شرکت کنند و گاهی هدایایی از بازیگران به آنها اهدا می شود.

آیا آمازون واقعاً به شما قیمت رقابتی می دهد؟ این افزونه کمی شناخته شده پاسخ را نشان می دهد.

Some theater performances feature only a few performers, called ensemble casts.

در برخی از اجراهای تئاتر فقط تعداد کمی از بازیگران به نام گروه بازیگران حضور دارند.

اجراهای موسیقی عموماً دارای آرشه توسط نوازندگان و رهبران ارکستر است. اگر مخاطبی به ویژه پاسخگو باشد، نوازندگان ممکن است یک شماره یا مجموعه انکور اجرا کنند. قطعات انکور عموماً یا اثر مورد علاقه اجراکننده هستند، یا کاور اثر هنرمند دیگری یا یک اثر تجربی و گاهی ناتمام. انکور هدیه هنرمند به تماشاگران است تا از تشویق و حمایت آنها تشکر کند.

A baseball player may be asked by the fans to take a curtain call after he hits a home run.

ممکن است هواداران از یک بازیکن بیسبال درخواست کنند تا بعد از اینکه در یک مسابقه خانگی به میدان می‌روند، با او تماس بگیرند.

در ورزش‌ها، ممکن است پس از یک بازی بسیار چشمگیر، فراخوانی انجام شود. رقص های منطقه انتهایی بازیکنان فوتبال پس از تاچ داون نوعی پرده تلقی می شود. پس از یک بازی خانگی در بیسبال، یک بازیکن ممکن است با بازگشت به زمین و تکان دادن یا بالا بردن کلاه خود، جمعیت را شناسایی کند. اگر یک بازی خوب تمام شود، ممکن است کل تیم برای تعظیم بیرون بیایند.

برخی از فیلم‌ها با درج عکس‌های کوتاهی از بازیگران در طول تیتراژ پایانی، پرده‌ای دارند. مل بروکس و کوین اسمیت، فیلمسازان، هر دو به خاطر استفاده از این تکنیک مورد توجه هستند. در پایان فیلم ارباب حلقه ها: بازگشت پادشاه پیتر جکسون، پرتره های هر بازیگر توسط آلن لی طراح ساخته شد و در تیتراژ نمایش داده شد.

Some theater performances feature only a few performances.

برخی از اجراهای تئاتر تنها چند اجرا دارند.

پرده خوان در اجرای زنده بیانگر قدردانی متقابل بین هنرمند و مخاطب است. برخی از نوازندگان ادعا می‌کنند که «بالاهای پرده‌ای» را تجربه می‌کنند، جایی که هیجان اجرای خوب به آن‌ها انرژی می‌دهد. اگرچه برخی از هنرمندان ادعا می کنند که برای تشویق زندگی می کنند، تعظیم واقعاً فرصتی برای مجری است تا از تماشاگران برای شرکت و حمایت از آنها تشکر کند. در مقابل، مخاطب این فرصت را دارد که لذت خود را از کاری که اجراکنندگان انجام داده اند ابراز کند.

چناچه در این مطلب کلمه ای یا حروفی استفاده شده است که از نطر شما مشکل دارد در قسمت نظرات به ما اطلاع دهید

محمدرضا حفظی

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا