درهم برهم

کد لباس برای اعضای بازیگران دیزنی لند چیست؟

کد لباس برای اعضای بازیگران دیزنی لند چیست؟

کد لباس برای اعضای بازیگران دیزنی لند چیست؟

از روزهای ابتدایی خود، دیزنی لند قوانین لباس پوشیدن سختگیرانه ای را برای کارمندانی که به آنها “اعضای بازیگران دیزنی لند” می گویند، اعمال کرده است. در روزهای اولیه پارک، کارگران مرد اجازه نداشتند موهای بلند یا موهای صورت داشته باشند، زیرا این به عنوان تصویر سالم و کاملا آمریکایی که پارک موضوعی قرار بود به آن منتقل شود، تلقی نمی شد. فلسفه این بود که مهمانان پارک در واقع ترجیح می‌دهند که همه کارگران تمیز و سالم به نظر برسند. پارک های تفریحی همیشه شهرت خوبی نداشتند و والت دیزنی می خواست پارک خود را از بقیه متمایز کند. .

در واقع، تا اواخر دهه 1960، حتی بازدید کنندگان مرد دیزنی لند نمی توانستند با موهای بلند وارد شوند. کارگران مودبانه به مهمانان بداخلاق توضیح می‌دادند که پارک یک کد لباس نانوشته دارد که آن‌ها رعایت نکردند. گاهی اوقات زنانی که تاپ هالتر پوشیده بودند نیز دور می شدند.

Female Disneyland cast members may wear small stud earrings.

بازیگران زن دیزنی لند ممکن است از گوشواره های میخی کوچک استفاده کنند.

در آغاز قرن بیست و یکم، دیزنی لند نهایتاً سیاست موهای صورت خود را به اندازه کافی کاهش داد تا به کارگران مرد اجازه دهد تا سبیل‌هایی داشته باشند، البته تا زمانی که سبیل‌هایشان را مرتب کرده باشند. ممکن است برخی از علاقه مندان به دیزنی متوجه شوند که والت دیزنی سبیل داشت، اما 45 سال طول کشید تا اعضای بازیگران دیزنی لند بتوانند راه او را دنبال کنند. روند رشد سبیل ها، اما، نباید دیده شود. مشخص شده است که سبیل باید در زمانی که مرد در تعطیلات است پرورش داده شود.

آیا آمازون واقعاً به شما قیمت رقابتی می دهد؟ این افزونه کمی شناخته شده پاسخ را نشان می دهد.

در حال حاضر، دیزنی‌لند به اجرای یک کد لباس ادامه می‌دهد، هرچند ممکن است کمی آرام‌تر از دهه‌های گذشته به نظر برسد. کارگران زن ممکن است از گوشواره های میخی کوچکتر یا گوشواره های حلقه ای کوچکتر استفاده کنند. مردان ممکن است هیچ گوشواره ای نپوشند. ناخن‌های بلند و کثیف یا ناخن‌های رنگ شده به رنگ‌های غیر طبیعی ممنوع است. موهای همه اعضا باید رنگ طبیعی داشته باشند. طبیعی به نظر می رسد حتی اگر در واقع رنگ طبیعی فرد نباشد. آرایش باید فقط روی خانم ها باشد، مینیمال و طبیعی باشد. خالکوبی قابل مشاهده صراحتاً ممنوع است.

بازیگران مرد هنوز از داشتن موهای بلند ممنوع هستند، اگرچه مهمانان مرد مو بلند اکنون اجازه ورود به دیزنی لند را دارند. مردان شاغل در پارک ممکن است موهایی نداشته باشند که گوش یا یقه آنها را لمس کند. سوختگی پهلو ممکن است از لاله گوش عبور نکند و اگر سبیل بیشتر از گوشه دهان کارمند نباشد مجاز است.

فلسفه پشت لباس پوشیدن اعضای بازیگران تغییر چندانی نکرده است – “دیزنی نگاه” این است که اطمینان حاصل شود که هر مهمان در کنار هر یک از بازیگران دیزنی لند احساس راحتی می کند. این توجه فراتر از ظاهر ساده است. همه بازیگران باید با دو انگشت یا تمام دستشان اشاره کنند، زیرا اشاره کردن با یک انگشت ممکن است برای برخی از مهمانان بی ادبانه تلقی شود.

قوانین برای اعضای بازیگری که شخصیت خاصی را بازی می کنند، بدیهی است که متفاوت است. «شخصیت‌های چهره» ممکن است برای اجرای کامل ظاهر شخصیتی که به تصویر می‌کشند، نیازهای آرایش یا موی متفاوتی داشته باشند. “شخصیت های ماسک”، افرادی که کاملاً در لباس پوشیده شده اند و چهره واقعی آنها دیده نمی شود، ممکن است صحبت نکنند.

همه بازیگران دیزنی لند لباسی می پوشند که مخصوص “سرزمین” آنهاست. آنها مجاز به بازدید از بخش های عمومی سرزمین های دیگر یا بخش هایی از دیزنی لند با لباس های خود نیستند. این به حفظ این احساس کمک می کند که مهمانان در یک مکان جادویی هستند، جایی که هیچ چیز نامرتب یا نامرتبط با موضوع است. هیچ لباس سافاری از Adventureland در Tomorrowland ظاهر نمی شود تا مهمانان را از توهمات شادشان بیرون بیاورد.

چناچه در این مطلب کلمه ای یا حروفی استفاده شده است که از نطر شما مشکل دارد در قسمت نظرات به ما اطلاع دهید

محمدرضا حفظی

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا