اخبار روز

کتاب انگلیسی «بازنمایی ایران پسا انقلاب» رونمایی می‌شود

کتاب انگلیسی «بازنمایی ایران پسا انقلاب» رونمایی می‌شود

خواب دیدی تعبیرش رو نمی دونی کلیک کن

کتاب انگلیسی «بازنمایی ایران پسا انقلاب» رونمایی می‌شود

به گزارش خبرگزاری خالق، مراسم رونمایی از کتاب انگلیسی «بازنمایی ایران پسا انقلاب» (روایت‌های اسارت، نوشرق شناسی و مقاومت در زندگی نوشت‌های ایرانی-آمریکایی» تألیف حسین نظری عضو هیأت علمی دانشکده زبان‌ها و ادبیات خارجی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

اخبار روز فناوری رو اینجا ببین

در این مراسم که با حضور زینب قاسمی عضو هیأت علمی گروه مطالعات آمریکای شمالی دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران، عاصمه قاسمی عضو هیأت علمی گروه جامعه شناسی دانشگاه تهران و حسین نظری مؤلف کتاب برگزار می‌شود؛ کتاب «بازنمایی ایران پسا انقلاب» مورد بررسی و تبادل نظر قرار می‌گیرد.

پروفسور جان کارلوس رو متخصص حوزه ادبیات انگلیسی دانشگاه کالیفرنیای جنوبی در خصوص این اثرمی گوید این کتاب «روایت نقادانه حسین نظری از سه مجموعه خاطرات زنان ایرانی-آمریکایی مطالعه مهمی در باب نوشرق‌شناسی و تبعات منفی آن برای ژئوپولیتیک، فمینیسم و مطالعات تطبیقی ادیان است. مادامی که ما از فرهنگ‌های اسلامی برای مقاصد غربی خود استفاده می‌کنیم، درک مشترک چندانی حاصل نخواهد شد. اگرچه این کتاب، اثر هوشمندانه‌ای در نقد ادبی است، اما بیش از آن درس مهمی در خِرد سیاسی به شمار می آید».

این مراسم دوشنبه این هفته ۸ خرداد، ساعت ۱۶ با حضور استادان و متخصصان در حوزه جامعه شناسی و زبان و ادبیات خارجی در محل اندیشگاه فرهنگی واقع در کتابخانه ملی ایران برگزار می‌شود.

منبع:مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا