اقتصاد

پیش‌بینی معاملات بورس۳خرداد۱۴۰۲/پتروشیمی، پالایشی پرقدرت می شوند؟

پیش‌بینی معاملات بورس۳خرداد۱۴۰۲/پتروشیمی، پالایشی پرقدرت می شوند؟

علی فراقی کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با خبرنگار خالق با بیان اینکه، با توجه به رفتار معاملاتی روز سه شنبه انتظار بسیار بالایی که برای بازار در آخرین روز معاملاتی خواهد رفت، گفت: همانند کلیت هفته معاملاتی خواهد بود تا این هفته را همانند انتظارات اول هفته متعادل و بدون جهت غالب حرکتی در نظر گرفت تا تثبیت کننده مسیر حرکتی اصلی بازار در هفته آینده باشد.

فراقی افزود: نکته‌ای که باید مدنظر داشت رفته رفته شاهد قدرت نسبی خریداران بر فروشندگان در بازار بودیم هرچند در مسیر شاهد فشارهای مختلف فروشندگان مانع از حفظ قدرت بود.

این کارشناس بازار سرمایه اضافه کرد: برای جمع بندی شاخص‌های بازار هم جهتی نسبی دو شاخص رو می‌توان مدنظر داشت ولی همانند روز گذشته شاهد بهتر عمل کردن اغلب نمادهای ریالی بازار خواهیم بود هرچند گزارشات این نمادها که کم و بیش در حال انتشار است همانند روزهای گذشته می‌تواند متمایز کننده تک سهم‌های این شرکت‌ها در روند معاملاتی باشد.

فراقی در پایان گفت: در پایان هم نکته معامله گری فردای بازار در جهت کسب سود می‌تواند حجم معاملاتی و ورود و خروج این حجم به صنایع در جهت گرفتن نوسانات مساعدی در بازار باشد تا عملاً محدوده رصد نمادهای مناسب جهت خرید و فروش کوچک‌تر شود.

پیش‌بینی معاملات بورس۳خرداد۱۴۰۲/پتروشیمی، پالایشی پرقدرت می شوند؟

اما نکته مهم جهت گرفتن معاملات پالایشی و پتروشیمی با توجه به نامه فوق رئیس مجلس در معاملات فردا است.

به توجه به نامه منتشر شده در روز سه شنبه می‌توان انتظار خوردن حجم‌های بسیار بهتری برای نمادهای تحت تأثیر این نامه در نظر گرفت که صرفاً می‌تواند برای روز کاری چهارشنبه این نمادها را پس از مدتی دوری از توجه بازار جزو نمادهای پرتوجه در نظر گرفت.

محمدرضا حفظی

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا