درهم برهم

پیاده روی روزانه چیست؟

پیاده روی روزانه چیست؟

پیاده روی روزانه چیست؟

پیاده‌روی روزانه یک فعالیت در فضای باز است که در آن افراد یا گروه‌ها در طول روز در مسیرهای پیاده‌روی راه می‌روند، بدون اینکه برای اقامت یک شبه کمپ برپا کنند. کوهنوردان می توانند با پیاده روی در طول روز به جای برنامه ریزی سفرهای چند روزه در یک پارک یا منطقه، به مسیرها و پارک های بیشتری دسترسی داشته باشند. این رویکرد برای پیاده روی مورد علاقه کوهنوردان معمولی و همچنین علاقه مندان به فضای باز است که ممکن است نگران ایمنی مسیر باشند. یکی از مسائل مهم در پیاده روی روزانه گرمای بیش از حد و تابش نور خورشید است. کوهنوردان روزانه می توانند با حذف کیسه خواب، چادر و چراغ قوه، وسایل سفر خود را به راحتی ببندند.

پارک‌های محلی، منطقه‌ای و پارک‌های ملی گاهی اوقات دسترسی محدودی به مسیرهای پیاده‌روی ارائه می‌دهند. این محدودیت ها شامل هیچ ساعات شبانه یا آخر هفته نیست که ممکن است کوهنوردان در مسیر در معرض خطر باشند. یک پارک همچنین ممکن است تعمیر و نگهداری مسیر را در ساعات تعطیلات آخر هفته برنامه ریزی کند. پیاده‌روی روزانه به فرد این امکان را می‌دهد که مایل‌ها را در یک پارک بدون محدودیت پیاده‌روی کند. دوستداران فضای باز می توانند به چندین پارک در یک منطقه سفر کنند تا به جای تمرکز روی یک پارک، پیاده روی های روزانه انجام دهند.

A hiking backpack.

کوله پشتی پیاده روی

کمپینگ‌ها و کوهنوردان می‌توانند هنگام پیاده‌روی در مسیرهای خارج از منزل با خطرات بی‌شماری مواجه شوند. این خطرات شامل آبگرفتگی گذرگاه ها، شکستگی پل ها و سقوط درختان است. کوهنوردانی که از زمین‌های ناشناخته عبور می‌کنند ممکن است با حشرات، عنکبوت‌ها و حیوانات در مسیرهای پیاده‌روی ناآشنا باشند. پیاده روی روزانه در بین مسافرانی که می خواهند در حین تماشای طبیعت ایمن بمانند، محبوبیت پیدا کرده است. این نوع پیاده روی همچنین به علاقه مندان فضای باز اجازه می دهد تا جنگل ها، دره ها و کوه ها را در امتداد مسیر مشاهده کنند.

آیا آمازون واقعاً به شما قیمت رقابتی می دهد؟ این افزونه کمی شناخته شده پاسخ را نشان می دهد.

Hiking boots.

کفش های کوهنوردی.

بزرگ‌ترین نگرانی‌هایی که در طول پیاده‌روی روزانه ظاهر می‌شوند ممکن است شامل آفتاب سوختگی، آسیب چشم و کم‌آبی باشد. کوهنوردان می توانند با پوشیدن پیراهن های سبک وزن و پیراهن های آستین بلند و همچنین شلوارهایی که نواحی اغلب سوخته را می پوشانند، اکثر آفتاب سوختگی ها را از بین ببرند. یکی دیگر از راه‌های جلوگیری از آفتاب‌سوختگی در پیاده‌روی روزانه، استفاده منظم از ضد آفتاب در طول پیاده‌روی است. عینک آفتابی و کلاه لبه دار می تواند کوهنورد را از مواجهه با تابش خیره کننده و نور خورشید در طول یک گشت و گذار در طول روز باز دارد. کم آبی ایجاد شده در طول یک پیاده روی روزانه را می توان با استراحت های منظم برای نوشیدنی از بطری آب یا بسته آب از بین برد.

Day hikers should always keep an eye out for approaching weather systems.

کوهنوردان روزانه باید همیشه مراقب سیستم های آب و هوایی نزدیک باشند.

لیست بسته بندی برای پیاده روی روزانه بسته به طول پیاده روی و آب و هوا می تواند نسبتاً کوتاه باشد. کوهنوردان باید جعبه کمک های اولیه و دافع حشرات لازم را برای جلوگیری از مشکلات اولیه بهداشتی همراه داشته باشند. یک ژاکت بارانی، چتر و یک جفت لباس اضافی در صورت بارندگی ناگهانی مفید هستند. کوهنوردان روزانه ممکن است برای تهیه ناهار در مسیر به کبریت، ظروف غذاخوری و غذا نیاز داشته باشند. مسافرانی که دور از خانه هستند می توانند در صورت بروز موارد اضطراری در مسیر، تلفن همراه یا ماهواره را در کوله پشتی خود قرار دهند.

چناچه در این مطلب کلمه ای یا حروفی استفاده شده است که از نطر شما مشکل دارد در قسمت نظرات به ما اطلاع دهید

محمدرضا حفظی

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا