درهم برهم

پرواز چارتر چیست؟

پرواز چارتر چیست؟

پرواز چارتر چیست؟

پرواز چارتر پروازی خصوصی است که برای رفع نیازهای مسافران یا سازمان‌های خاص برنامه ریزی شده است. در حالی که پروازهای تجاری عمومی در فواصل زمانی منظم با خرید بلیط تا روز حرکت توسط عموم مردم انجام می شود، پروازهای چارتر بر اساس درخواست ترتیب داده می شوند. آنها می توانند برای اهداف مختلفی مانند پرواز محموله حساس به زمان، جابجایی مسافران یا حمل و نقل هوایی اضطراری استفاده شوند. . معمولاً، هزینه‌های این سرویس بیشتر از استفاده از خط هوایی مسافربری یا باری سنتی است، اگرچه گاهی اوقات چنین است. امکان مذاکره برای تخفیف وجود دارد.

چارترها از طریق برخی از خطوط هوایی بزرگ و همچنین از شرکت‌های خصوصی که در چنین پروازهایی تخصص دارند در دسترس هستند. هواپیما با خدمه کابین ارائه می شود و هر گونه تدارکاتی، مانند وعده های غذایی، به عنوان درخواست شده ارائه می شود. بخشی از قرارداد منشور بسته به میزان بار یا تعداد مسافرانی که جابجا می شوند می توان از هواپیماهای مختلفی استفاده کرد.

منشور مسافر

Chartered business flights usually involve business class jets or twin engined piston aircraft.

پروازهای تجاری چارتر معمولاً شامل جت های کلاس تجاری یا هواپیماهای پیستونی دو موتوره است.

افرادی، مانند افراد مشهور یا افراد بسیار ثروتمند، که می‌خواهند از شلوغی در یک فرودگاه عمومی دوری کنند، ممکن است به جای آن از یک پرواز چارتر استفاده کنند. برخی از چارترها توسط شرکت‌های تور پر می‌شوند که پرواز چارتر را به عنوان بخشی از یک بسته بسته شامل اقامت، اجاره و سایر فعالیت‌ها برای کل تعطیلات رزرو می‌کنند. گاهی اوقات مشاغل، مدارس یا سازمان‌ها برای دریافت نرخ بهتر از شرکت هواپیمایی، پرواز چارتر رزرو می‌کنند. سازمان‌هایی که نیاز مکرر به پرواز پرسنل دارند ممکن است در مقایسه با سایر گزینه‌ها، مانند نگهداری هواپیمای شرکت، قرارداد با خدمات چارتر را مقرون به صرفه‌تر بدانند. استفاده از پروازهای خصوصی نیز می‌تواند برای نیازهای حمل‌ونقل که ممکن است به‌طور غیرمنتظره رخ دهد راحت‌تر باشد، زیرا شرکت می‌تواند از تهیه بلیط و سایر مراحل مورد نیاز یک شرکت هواپیمایی معمولی صرف نظر کند.

آیا آمازون واقعاً به شما قیمت رقابتی می دهد؟ این افزونه کمی شناخته شده پاسخ را نشان می دهد.

منشور بار

Some services offer aircraft that were designed for the commercial market for chartering.

برخی از خدمات هواپیماهایی را ارائه می دهند که برای بازار تجاری برای اجاره طراحی شده اند.

محموله منحصر به فرد یا حساس به زمان ممکن است با چارتر ارسال شود زیرا خطوط هوایی معمولی قادر به انجام آن نیستند یا ممکن است نتوانند اهداف تحویل را برآورده کنند. به عنوان مثال، اسب های مسابقه اغلب با چارتر پرواز می شوند تا آنها را به مسیرهای دور منتقل کنند. چارتر کردن یک پرواز برای محموله های حساس، مانند اسناد مهم، کالاهای فاسد شدنی، یا تجهیزات و لوازم پزشکی حیاتی می تواند سریعتر باشد. در مناطق دورافتاده که دسترسی به آنها از طریق زمین در ماه های زمستان دشوار است، می توان از پروازهای چارتر نیز برای تأمین زندگی ساکنان استفاده کرد. هواپیما بر اساس درخواست، پست، غذا و لوازم را به ساکنان تحویل می‌دهد و همچنین پروازهایی را برای افرادی که به آنها نیاز دارند ارائه می‌دهد.

منشورهای پزشکی

A bush helicopter pilot who flies for a charter service may specialize in flying clients to remote ski or hunting locations.

یک خلبان هلیکوپتر بوش که برای خدمات چارتر پرواز می کند، ممکن است در پرواز مشتریان به مکان های اسکی یا شکار از راه دور تخصص داشته باشد.

افرادی که به دلایل پزشکی نیاز به حمل و نقل دارند ممکن است نیاز به استفاده از پرواز چارتر داشته باشند. در شرایط اضطراری، حمل و نقل سریع به یک مرکز درمانی می تواند بسیار مهم باشد تا اطمینان حاصل شود که افراد در اسرع وقت مراقبت مناسب را دریافت می کنند. آمبولانس های هوایی نیز می توانند اجاره شوند تا حمل و نقل پزشکی معمولی را برای افرادی که ناپایدار هستند و ممکن است نیاز به توجه ویژه داشته باشند، فراهم کنند. پرستاران و امدادگران برای نظارت بر بیمار در هواپیما، ارائه مداخلات اساسی و حفظ ثبات بیمار تا حد امکان قبل از انتقال به مرکز پزشکی دیگر در دسترس هستند.

Some charter flights are organized by tour companies that provide air travel as part of a vacation package.

برخی از پروازهای چارتر توسط شرکت‌های تور برگزار می‌شوند که سفر هوایی را به عنوان بخشی از بسته تعطیلات ارائه می‌دهند.

پروازهای چارتر همچنین ممکن است برای انتقال اعضای بدن انسان که برای پیوند تعیین شده‌اند، که در بیشتر موارد زندگی بسیار محدودی در خارج از بدن دارند، ضروری باشد. بیمارستان‌هایی که برای پیوند آماده می‌شوند با جراحانی که اعضای بدن را درخواست می‌کنند و شرکت‌های حمل‌ونقل که در پروازهای پزشکی اورژانسی تخصص دارند، هماهنگی می‌کنند. این پروازها ممکن است در برخی موارد امکان حمل و نقل مستقیم بین بیمارستان ها را از طریق هلیکوپتر فراهم کنند و اطمینان حاصل کنند که اندام های ظریف در سریع ترین زمان ممکن به مقصد می رسند.

مزایای پرواز با چارتر

Some charter flights transport tourists to resort facilities in the Caribbean and elsewhere.

برخی از پروازهای چارتر گردشگران را به مراکز تفریحی در دریای کارائیب و جاهای دیگر منتقل می کنند.

انعطاف‌پذیری زمان‌بندی بسیار بیشتری در پروازهای چارتر وجود دارد، زیرا افرادی که خدمات آنها را خریداری می‌کنند تعیین می‌کنند که چه زمانی و کجا پرواز کنند. پروازهای چارتر نیز تقریباً همیشه مستقیم هستند، به این معنی که مسافران مجبور نیستند هواپیما را عوض کنند یا در طول توقف منتظر بمانند. برای بارهای تخصصی یا شرایط پزشکی، هواپیماها با تجهیزات مناسب در دسترس هستند تا سفر را تا حد امکان ایمن و راحت کنند. برای مثال، فردی که تحت حمایت زندگی است، به احتمال زیاد نمی تواند با خیال راحت با یک پرواز تجاری عادی سفر کند. مسافرانی که برای کنفرانس ها و رویدادهای مشابه آماده می شوند ممکن است چارتر را به عنوان یک گزینه حمل و نقل احتمالی در نظر بگیرند که می تواند هزینه ها و استرس را کاهش دهد. این پروازها همچنین می‌توانند به فرودگاه‌های منطقه‌ای کوچک‌تر خدمات رسانی کنند، که می‌تواند برای برخی از مسافران مفید باشد، مانند مسافرانی که به مناطق دورافتاده پرواز می‌کنند.

معایب پرواز با چارتر

حاشیه سود کوچک و اندازه نسبتاً کوچک اکثر خطوط هوایی چارتر می‌تواند منجر به بی‌ثباتی مالی بیشتر شود. نمونه‌های افراطی از ورشکستگی خطوط هوایی و سرگردانی کسانی که بلیط چارتر خریداری کرده‌اند، وجود داشته است. علاوه بر این، اپراتورهای تور یا شرکت هواپیمایی ممکن است به هر دلیلی یک پرواز چارتر را تا ده روز قبل از حرکت لغو کنند، اغلب به این دلیل که نتوانسته‌اند به اندازه کافی پرواز را پر کنند. پروازهای چارتر نیز معمولاً گران تر هستند، به خصوص اگر سفر برای یک گروه کوچک یا یک قطعه بار چارتر شده باشد. از منظر زیست محیطی، پرواز سوخت زیادی مصرف می کند و به آلودگی هوا می افزاید. فردی که با بسیاری از افراد دیگر یک پرواز مشترک دارد، ممکن است ردپای محیطی کمتری نسبت به فردی که به تنهایی یک پرواز چارتر انجام می دهد، داشته باشد.

خرید پروازهای چارتر

پروازهای چارتر را می‌توان مستقیماً از طریق شرکت هواپیمایی چارتر یا از طریق شخص ثالثی مانند آژانس مسافرتی ترتیب داد. ممکن است هزینه های اضافی مربوط به ترتیب پرواز از طریق یک نماینده باشد، اما اگر نماینده به طور منظم با شرکت هواپیمایی کار کند، ممکن است بتواند قیمت کمتری دریافت کند. در بسیاری از موارد، یک شرکت هواپیمایی چارتر می تواند پروازی را در کمتر از پنج یا شش ساعت از زمان درخواست خود ترتیب دهد. چارتر یک پرواز به طور کلی بسیار گران تر است، به خصوص اگر به هواپیما یا تجهیزات خاصی نیاز باشد، اما اگر گروهی از افراد با هم سفر می کنند، هزینه فردی می تواند کمتر از خرید بلیط در یک پرواز تجاری باشد.

پروازهای چارتر عمومی

در حالی که در گذشته چارتر کردن کل هواپیما ضروری بود، در سال‌های اخیر برخی گروه‌ها اقدام به چارتر کردن پروازها کرده‌اند و فروش بلیت را به روی عموم مردم باز کرده‌اند. یک شرکت ممکن است پروازی را به مقصد توریستی مهم چند بار در فصل چارتر کند، مثلاً برای یک رویداد ورزشی. چنین پروازهایی معمولاً جریمه‌های کنسلی بسیار شدیدتری نسبت به پروازهای تجاری مشابه دارند که اغلب با بازپرداخت کم یا بدون بازپرداخت انجام می‌شود. افرادی که برای صندلی های فردی در پروازهای چارتر عمومی بلیط می خرند نیز معمولاً انعطاف پذیری کمتری دارند، زیرا فروش بستگی به این دارد که کدام پروازها دارای صندلی های باز هستند که باید پر شوند. با این حال، قیمت‌ها در این پروازها اغلب پایین است، به‌خصوص با نزدیک شدن به تاریخ پرواز و تلاش شرکت هواپیمایی برای پر کردن هواپیما.

حتما بخوانید : جوایز رازی چیست؟
چناچه در این مطلب کلمه ای یا حروفی استفاده شده است که از نطر شما مشکل دارد در قسمت نظرات به ما اطلاع دهید

محمدرضا حفظی

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا