درهم برهم

پخش چند رسانه ای دیجیتال چیست؟

پخش چند رسانه ای دیجیتال چیست؟

پخش چند رسانه ای دیجیتال چیست؟

پخش دیجیتال چندرسانه ای (DMB) روشی برای آوردن تصاویر چندرسانه ای، رادیو، اینترنت و تلویزیون به دستگاه های قابل حمل از طریق ارسال رادیویی دیجیتال است. می توان آن را از طریق هر دو روش ماهواره (DMB-S) و زمینی (DMB-T) منتقل کرد. انتقال توسط یک مجموعه دستی دریافت می شود که می تواند در تلفن های همراه، لپ تاپ ها، سیستم های ناوبری نصب شود، یا دوربین های دیجیتال استفاده از آن محدود است، زیرا و چندین کشور دیگر، از سال 2006، آن را پذیرفته اند.

پخش دیجیتال چندرسانه ای، هم ماهواره ای و هم از طریق انتقال زمینی، در سال 2005 توسط کره جنوبی پذیرفته شد. این برنامه می تواند روی III (VHF) و L (UHF) اجرا شود فرکانس رادیویی باند. انتقال‌های زمینی از پیچیده‌ترین کدهای ویدیویی و صوتی موجود برای ارائه تصاویر با بهترین کیفیت استفاده می‌کنند. انتقال ماهواره ای قادر است کل کشور را پوشش دهد و در حال حاضر توسط TU Media، یکی از اجزای شرکت ارتباطی SK Telecom کره جنوبی، برای ارائه بیش از 12 کانال ویدیویی و 20 کانال صوتی به مشترکین در حال حرکت استفاده می شود. سرویس‌های DMB-T هفت ویدیو، ۱۳ کانال صوتی و هشت کانال داده ارائه می‌دهند.

Digital multimedia broadcasting can be transmitted through both satellite and terrestrial methods.

پخش دیجیتال چندرسانه ای می تواند از دو طریق ماهواره ای و زمینی منتقل شود.

کره جنوبی، با یکی از بالاترین تعداد کاربران اینترنت در جهان، نه تنها DMB-S و -T را به طور کامل پذیرفته است، بلکه قصد دارد استفاده از آن را در خارج از کشور نیز تبلیغ کند. شرکت های کره جنوبی مانند ال جی الکترونیک و سامسونگ تظاهرات بین المللی مکرری برگزار می کنند.

آیا آمازون واقعاً به شما قیمت رقابتی می دهد؟ این افزونه کمی شناخته شده پاسخ را نشان می دهد.

پخش ویدیوی دیجیتالی دستی (DVB-H) رقیب اصلی این فناوری است. . LG electronics هنگام ترویج این فناوری در طی کنفرانس 3GSM در کن تأکید کرد که DVB-H هزینه‌های زیرساختی بالاتری را به همراه دارد، زیرا این فناوری با پخش صوتی دیجیتال Eureka 147 (DAB) سازگار نیست، استانداردی برای انتقال رادیویی دیجیتال که معمولاً در سراسر جهان استفاده می‌شود. جهان DMB برای سازگاری با DAB طراحی شده است. در واقع، از DAB به عنوان یک رسانه انتقال یافته برای پخش تصاویر استفاده می کند.

South Korea adopted digital multimedia broadcasting in 2005.

کره جنوبی در سال 2005 پخش دیجیتال چندرسانه ای را پذیرفت.

بسیاری از اجزای تکنولوژیکی لازم برای رسانه دیجیتال پخش و با این حال، انتقال ویدئوی دیجیتالی مشابه است. DVB که در اروپا منشا گرفته است مجموعه ای از استانداردهای پذیرفته شده بین المللی برای تلویزیون دیجیتال است. چهار فرمت موجود است: ماهواره ای (DVB-S)، زمینی (DVB-T)، کابلی (DVB-C) و دستی (DVB-H).

Digital multimedia broadcasting is capable of running on III (VHF) and L (UHF) radio frequency bands.

پخش دیجیتال چندرسانه ای قادر است روی باندهای فرکانس رادیویی III (VHF) و L (UHF) اجرا شود.

سازندگان تراشه‌ها، گوشی‌ها و سایر فناوری‌های لازم برای اجرای کامل این نوآوری سرگرمی پخش دیجیتال، رشد فوق‌العاده‌ای را در فروش پیش‌بینی می‌کنند. موفقیت تنها در کره جنوبی، با پیش بینی 6.6 میلیون مشترک خدمات تا سال 2010، نشان می دهد که استفاده از پخش دیجیتال چندرسانه ای بیشتر گسترش خواهد یافت.

چناچه در این مطلب کلمه ای یا حروفی استفاده شده است که از نطر شما مشکل دارد در قسمت نظرات به ما اطلاع دهید

محمدرضا حفظی

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا