اقتصاد

پتروشیمی و پالایشی های بورس پرتقاضا شدند

پتروشیمی و پالایشی های بورس پرتقاضا شدند

به گزارش خبرنگار خالق، همان طور که در پیش بینی معاملات روز چهارشنبه گفته بودیم با اعلام نامه رئیس مجلس به رئیس جمهور مبنی بر غیرقانونی بودن تثبیت نرخ ارز در محدوده ۲۸,۵۰۰ تومان در گروه صنایع پالایشی و پتروشیمی، وضعیت این ۲ گروه مثبت شده و توانستند بر شاخص کل بورس نیز تأثیر مثبت گذاشته و این شاخص به میزان ۱۵۱۷۰ واحد رشد کند.

نمادهای شبندر، شتران، نوری، تاپیکو بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

ارزش معاملات خرد به عدد ۱۲,۴۲۵ میلیارد تومان رسیده و شاهد تغییر مالکیت نقدینگی به حقوقی (خروج نقدینگی) ۱۳۸ میلیارد تومانی و ورود نقدینگی به صندوق‌های درآمد ثابت به میزان ۲۶۶ میلیارد تومان همراه شد.

در یک هفته گذشته برآیند معاملات در بازار سهام، ورود نقدینگی حقیقی (خرید حقیقی از حقوقی) به ارزش ۹۴۵ میلیارد تومان را نشان می‌دهد. اما امروز بازار شاهد خروج نقدینگی حقیقی به ارزش ۱۳۸ میلیارد تومان بوده است. این درحالی است که در یک هفته گذشته از شدت خروج نسبت به میانگین ماهانه کاسته شده است.

گروه پالایش فرآورده‌های نفتی با ارزش معاملات ۱,۰۳۴ میلیارد تومان (۱.۹ برابر میانگین هفتگی) بیشترین ارزش معاملات را نسب به میانگین هفتگی داشته است. پس از آن گروه کاشی و سرامیک با ارزش معاملات ۷۳ میلیارد تومان (۱.۷ برابر میانگین هفتگی) و گروه شیمیایی با ارزش معاملات ۱,۱۱۲ میلیارد تومان (۱.۵ برابر میانگین هفتگی) قرار دارند.

محمدرضا حفظی

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا