سلامت

میگرن در مقابل میگرن مزمن: چه تفاوت هایی دارند؟

میگرن در مقابل میگرن مزمن: چه تفاوت هایی دارند؟

آیا تا به حال سردرد میگرنی را تجربه کرده اید؟ بسته به فراوانی علائم شما، پزشک ممکن است میگرن اپیزودیک یا میگرن مزمن را تشخیص دهد.

اگر هفته ها یا ماه ها بین حملات میگرنی فاصله داشته باشید، ممکن است میگرن اپیزودیک داشته باشید. اگر 3 ماه یا بیشتر علائم میگرن را در 15 روز یا بیشتر در ماه تجربه کرده اید، ممکن است میگرن مزمن داشته باشید. افراد مبتلا به میگرن مزمن ممکن است دوره های طولانی تری را نیز تجربه کنند.

در ایالات متحده، 39 میلیون مرد، زن و کودک بر اساس گزارش بنیاد تحقیقات میگرن، میگرن را تجربه می کنند. میگرن سومین شایع ترین است بیماری در سراسر جهان. در واقع، سردرد جزو پنج دلیل اصلی است که مردم هر ساله به بخش های اورژانس مراجعه می کنند.

میگرن اپیزودیک و مزمن ممکن است به برنامه های درمانی متفاوتی نیاز داشته باشد. مهم است که با پزشک خود در مورد چند روز میگرن در هر ماه صحبت کنید. هر چند وقت یکبار سردردهای میگرنی را تجربه می کنید بر کیفیت زندگی، پاسخ به درمان‌ها، سلامت روان و حتی ثبات مالی شما تأثیر می‌گذارد.

<پزشک شما ممکن است تشخیص میگرن اپیزودیک را بدهد اگر:
 • حداقل پنج حمله میگرنی در طول زندگی خود داشته باشید
 • سردردهای میگرنی که کمتر از ۱۵ روز شما را تحت تاثیر قرار می‌دهند. هر ماه
 • قسمت هایی که معمولاً 4 تا 24 ساعت طول می کشد

هیچ آزمایش واحدی برای میگرن وجود ندارد. برای تشخیص میگرن اپیزودیک، پزشک در مورد علائم شما سوال خواهد کرد. حملات میگرنی اغلب فقط در یک طرف سر یا یک طرفه است. برخی از افراد آن را به عنوان یک احساس نبض یا ضربان توصیف می کنند. درد اغلب با موارد زیر همراه است:

 • تهوع
 • استفراغ
 • حساسیت به نور
 • حساسیت صدا
 • محرک‌های رایج برای میگرن اپیزودیک عبارتند از استرس، قاعدگی، و تغییرات آب و هوا و غیره.< /p>

  پزشک شما همچنین اقداماتی را برای رد سایر علل احتمالی انجام خواهد داد. برای مثال، ممکن است میگرن را به عنوان یک عارضه جانبی داروها یا علامتی از اختلال چشم یا آسیب مغزی تجربه کنید.

افراد مبتلا به میگرن مزمن روزهای بیشتری را در ماه نسبت به افراد مبتلا به میگرن اپیزودیک تجربه می‌کنند. پزشک ممکن است شما را مبتلا به میگرن مزمن تشخیص دهد اگر:

 • سردردهای میگرنی که ۱۵ روز یا بیشتر در هر ماه به مدت ۳ ماه روی شما تأثیر می‌گذارد
 • علائم میگرن در حداقل ۸ ماه وجود دارد. از آن روزها
 • قسمت هایی که می تواند بیش از 24 ساعت طول بکشد

در مطالعه ای در سال 2012 در گزارش‌های فعلی درد و سردرد، محققان دریافتند که افراد مبتلا به میگرن مزمن دوره‌هایی را تجربه می‌کنند که به طور متوسط ​​65.1 ساعت بدون درمان و 24.1 ساعت با درمان طول می‌کشد.

در مقایسه، افراد مبتلا به میگرن اپیزودیک دوره هایی دارند که به طور متوسط ​​38.8 ساعت بدون درمان و 12.8 ساعت با درمان طول می کشد.

میگرن اپیزودیک بیشتر از میگرن مزمن است. به گفته بنیاد آمریکایی میگرن، درباره 12 درصد آمریکایی ها میگرن دارند. بنیاد تحقیقات میگرن اضافه می کند که میگرن در زنان شیوع بیشتری دارد (18 درصد) نسبت به مردان (6 درصد). مطالعات نشان داده است که میگرن مزمن بین 3 و 5 درصد آمریکایی ها.

شیوع نیز می تواند بر اساس نژاد و قومیت متفاوت باشد، اما این ممکن است به دلیل عوامل اجتماعی-اقتصادی، نابرابری های بهداشتی، و سایر متغیرهایی باشد که ممکن است بر استرس و اضطراب تأثیر می گذارد.

به عنوان مثال، یک مطالعه 2021 اشاره کرد که تجزیه و تحلیل‌های تعدیل‌نشده در تحقیقات قبلی نشان داد که شیوع میگرن مزمن در میان سیاه‌پوستان و آفریقایی‌آمریکایی‌ها، مردم لاتین تبار و افرادی با درآمد پایین خانواده بیشترین میزان را داشت.

اما، پس از تعدیل متغیرهای متعدد، همان تحقیق نشان داد. تنها درآمد خانوار با نرخ بالاتر میگرن مزمن مرتبط بود. این ممکن است به دلیل نگرانی های مربوط به هزینه در مورد مراقبت باشد.

به نظر می رسد زنان در 40 سالگی بیشترین احتمال ابتلا به میگرن مزمن را دارند. این به یک عامل هورمونی در ایجاد میگرن اشاره دارد. در واقع، بنیاد ملی سردرد می گوید که 60 درصد زنان در اطراف چرخه قاعدگی.

سایر عوامل مرتبط با شیوع بیشتر میگرن مزمن عبارتند از:

 • چاقی
 • افسردگی
 • اضطراب
 • استفاده بیش از حد از دارو

برای درمان میگرن اپیزودیک، پزشک ممکن است داروهای OTC. بسته به فراوانی و شدت علائم شما، ممکن است دارو نیز تجویز کنند.

برخی پیشگیرانه داروها می توانند به افراد مبتلا به میگرن اپیزودیک کمک کنند که دوره های کمتری داشته باشند. درمان برای جلوگیری از حملات میگرن همچنین ممکن است شدت سردرد را کاهش دهد و استفاده از داروهای نجات را کاهش دهد.

درمان میگرن مزمن شامل موارد زیر است:

 • داروهای OTC برای درمان حمله میگرنی مداوم< /li>
 • داروهای تجویزی برای درمان حمله مداوم میگرن
 • داروهایی که جلوگیری از وقوع حملات میگرنی، به نام پیشگیری

داروهایی که می تواند به کاهش دفعات، طول یا شدت حملات میگرن کمک کند:

بیشتر افرادی که میگرن اپیزودیک را تجربه می کنند هرگز به میگرن مزمن مبتلا نمی شوند.

طبق مطالعه ای در سال 2012 در < یک rel="noopener noreferrer" href="https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3258393/" target="_blank" class="content-link css-5r4717">درد فعلی و گزارش های سردرد، تنها 2.5 درصد از افراد مبتلا به میگرن اپیزودیک هر سال به میگرن مزمن پیشرفت می کنند.

همچنین می توان از میگرن مزمن به میگرن اپیزودیک تبدیل شد. اگر علائم شما بهبود یابد هنگامی که علائم بهبود می یابند، بهبودی نامیده می شود.

سردردهای میگرنی چیزی بیش از دردناک هستند. . آنها همچنین می توانند در توانایی شما برای شرکت در فعالیت های روزانه اختلال ایجاد کنند. در واقع، میگرن سومین علت ناتوانی در افراد زیر سن 50 سال، و این دومین علت شایع از دست دادن روزهای کاری.

اگر میگرن مزمن دارید، احتمالاً نسبت به میگرن اپیزودیک، کار و زمان بیشتری را با عزیزانتان از دست خواهید داد. همچنین بیشتر احتمال دارد که درد مزمن، افسردگی و اضطراب را تجربه کنید. داده های یک گزارش 2021 در سردرد نشان می دهد که هر چه تعداد روزهای سردرد شما بیشتر باشد. در یک ماه، ناتوانی و هزینه‌ها برای شما مهم‌تر است.

فقط بهره‌وری یا روزهای بیماری نیست که در نتیجه میگرن از بین می‌روند. هزینه داروها، ویزیت‌های مطب، بازدید از بخش اورژانس، آزمایش‌های آزمایشگاهی و عوارض جانبی درمان سالانه افزایش می‌یابد.

داده‌های مربوط به سال 2016 در سردرد همچنین نشان می‌دهد که درمان میگرن مزمن گران‌تر است. این نشان داد که افراد مبتلا به میگرن مزمن به طور متوسط ​​8243 دلار در سال برای درمان بیماری خود هزینه می کنند. افراد مبتلا به میگرن اپیزودیک به طور متوسط ​​2649 دلار در سال خرج می کنند.

اگر شرایط دیگری مانند افسردگی یا اضطراب به میگرن اضافه شود، این هزینه ها افزایش می یابد. طبق یک مطالعه در سال 2021 در مرزها در نورولوژی، افرادی که میگرن همراه با افسردگی و اضطراب می تواند انتظار داشته باشد که سالانه 11102 دلار برای درمان این بیماری ها هزینه کند.

کارشناسان امیدوارند که درمان های جدید و در حال توسعه میگرن به افراد کمک می کند تا از علائم و بار میگرن خلاص شوند.

به مرور زمان، میگرن می‌تواند بر کار، درآمد و حتی روابط شخصی شما تأثیر بگذارد. اگر به طور منظم سردرد را تجربه می‌کنید، یا اگر متوجه علائم دیگر میگرن می‌شوید، با پزشک خود صحبت کنید.

همچنین، اگر قبلاً تشخیص میگرن دارید و متوجه شدید که علائم شما بیشتر می‌شود، وقت ملاقات بگیرید. شدید یا مکرر.

یک پزشک می تواند به شما در شناسایی علت علائم کمک کند. آنها همچنین می توانند به یافتن بهترین گزینه های درمانی برای شما کمک کنند.

محتوایkhalg.ir فقط برای مقاصد اطلاعاتی و آموزشی است. وب سایت ما قرار نیست جایگزینی برای مشاوره پزشکی حرفه ای، تشخیص یا درمان باشد.

محمدرضا حفظی

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا