کسب و کار

مشاوره مراقبت های بهداشتی: چیست و چگونه می توان در آن موفق شد

مشاوره مراقبت های بهداشتی: چیست و چگونه می توان در آن موفق شد

تعجب آور است که چگونه صنعت مراقبت های بهداشتی پیچیده و در عین حال ارزشمند است. فقط یک بخش – به عنوان مثال، مشاوره مراقبت های بهداشتی – می تواند فرصت های بزرگی را باز کند. اما مشاوره مراقبت های بهداشتی چیست و اگر این یک گزینه شغلی بسیار خوب است، چگونه می توانید یک مشاور مراقبت های بهداشتی شوید؟

person high fives a healthcare consultant

با پیشرفت‌های مداوم در درمان‌ها، داروها و فناوری، سازمان‌های مراقبت‌های بهداشتی باید چیزهای زیادی را پیگیری کنند – و انجام این کار به طور کامل و حرفه‌ای برای موفقیت آنها و سلامت بیماران حیاتی است. اما آنطور که به نظر می رسد آسان نیست. اینجاست که یک مشاور مراقبت‌های بهداشتی می‌تواند مسئولیت کمک به این سازمان‌ها را بر عهده بگیرد تا بین مراقبت از بیمار و تجربه بیمار تعادل ایجاد کند.

این پست به شما می‌آموزد که چرا مشاوره مراقبت‌های بهداشتی شغلی با هدف بزرگ‌تر است، چه گزینه‌هایی دارید، و چگونه شروع به کار در این زمینه کنید.

Download Now: Free Consultant's Success Kit

فهرست محتوا

از آنجایی که کار اصلی سازمان‌های مراقبت‌های بهداشتی درمان بیمارانشان است، در صورت نادیده گرفتن آنها می‌توانند در بسیاری از زمینه‌ها عقب بمانند. و از آنجایی که مراقبت های بهداشتی یک صنعت رقابتی است، آنها نمی توانند آن را بپردازند.

بنابراین، این سازمان ها به مشاوران مراقبت های بهداشتی نیاز دارند که بتوانند موقعیت سازمان را تجزیه و تحلیل کنند، کاستی ها را تشخیص دهند و راه حل هایی برای کمک به رشد کلی ایجاد کنند.

انواع مشاوره مراقبت های بهداشتی

سازمان مراقبت‌های بهداشتی، کسب‌وکاری است که بخش‌های جزئی زیادی دارد. بنابراین، می توانید انتخاب کنید که برای حل مشکلات جزئی یک متخصص عمومی شوید یا در یک زمینه متخصص شوید تا به یک متخصص شناخته شده تبدیل شوید و به مشتریان خاصی خدمت کنید.

در اینجا انواع مختلفی از مشاوره مراقبت‌های بهداشتی وجود دارد که می‌توانید برای کمک به رشد سازمان‌ها تسلط داشته باشید.

healthcare-consulting_2مشاوره استراتژی

برای اینکه یک سازمان مراقبت‌های بهداشتی در بازار رقابتی زنده بماند، باید در راس ذهن بیماران (مشتریان) خود بماند. به عنوان یک مشاور استراتژی، دانش کسب و کار متنوع و درک عمیقی از نقاط دردناک مخاطبان هدف خود خواهید داشت.

شما عمدتاً ارزیابی‌های جامعی را برای یافتن اشکالات در استراتژی تجاری آن و ایجاد راه‌حل انجام خواهید داد. وظیفه شما این است که اطمینان حاصل کنید که سازمان مراقبت های بهداشتی درآمد خود را افزایش می دهد و مراقبت عالی از بیمار ارائه می دهد.

مشاوره بازاریابی

از آنجایی که اینترنت تقریباً در زندگی مشتریان غیرقابل جایگزین است، روش های بازاریابی سنتی برای جذب مشتری دیگر کارساز نیست. و از آنجایی که مشتریان گزینه های زیادی دارند، بسیار مهم تر است که به عنوان یک متخصص ظاهر شوید و تنها کسی که می تواند مشکل آنها را تشخیص دهد.

یک مشاور بازاریابی استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال هوشمند ایجاد می‌کند تا به سازمان‌های مراقبت‌های بهداشتی کمک کند تا در مقابل مخاطبان هدف مناسب به‌عنوان بهترین گزینه ظاهر شوند. از شما خواسته می شود که از آخرین روندهای بازاریابی به روز بمانید و کمپین های خلاقانه ای برای به دست آوردن مشتریان جدید برای این سازمان ها ایجاد کنید.

مشاوره فناوری

تکنولوژی در فضای پزشکی همواره در حال تغییر است. تجهیزات جدید، داروهای بهبود یافته و روش های درمانی بهتر هر روز معرفی می شوند.

برای اینکه سازمان‌های مراقبت‌های بهداشتی مؤثر بمانند، باید از فناوری کارآمد استفاده کنند همراه با درمان و داروی مناسب برای بیمارانشان. مشکل این است که آنها در آزمایش، نصب و کار با جدیدترین تجهیزات تکنولوژیکی چندان مهارت ندارند.

به‌عنوان یک مشاور فناوری، نیازهای فن‌آوری سازمان را ارزیابی کرده و راه‌حل‌های جدید را معرفی و آزمایش خواهید کرد. شما تعیین خواهید کرد که آیا یک قطعه از تجهیزات جدید مناسب است و به رشد سازمان کمک خواهد کرد.

مشاوره منابع انسانی و عملیات

سازمان‌های مراقبت‌های بهداشتی مانند هر کسب‌وکاری باید اطمینان حاصل کنند که هر عضو ارزش افزوده‌ای دارد. اما از آنجایی که آنها با زندگی های گرانبها سروکار دارند، باید بیشتر مراقب باشند. یک مشاور منابع انسانی و عملیات به طور منظم عملکرد هر یک از کارکنان را تجزیه و تحلیل می کند و آنها را برای کمک به پیشرفت در حرفه خود راهنمایی می کند.

وظایف شما عبارتند از:

 • ایجاد شرح شغل و مسئولیت.
 • استانداردهای محل کار.
 • استخدام کارکنان جدید.
 • ترویج فرهنگ سالم در محل کار.
 • اطمینان از اینکه کارکنان هنگام ارائه عملکرد فوق‌العاده به رسمیت شناخته می‌شوند.

مشاوره حقوقی و نظارتی

برای اداره قانونی یک سازمان بهداشت و درمان، باید از قوانین تبعیت کرد. اما یک بار گرفتن مجوز کافی نیست زیرا قوانین و مقررات دائما تغییر می کنند. آنها همچنین بر عملیات روزانه، مدیریت اطلاعات بیمار، قراردادهای درمان و موارد دیگر تأثیر می‌گذارند.

مشاور حقوقی و نظارتی متخصصی است که اطمینان می‌دهد سازمان از قوانین در حال تغییر تبعیت می‌کند. شغل شما شامل موارد زیر است:

 • در حال به روز رسانی خود با تغییرات قانونی اخیر.
 • به طور منظم وضعیت سازمان خود را کنترل کنید.
 • اجرای تغییرات.

چرا مشاوره مراقبت های بهداشتی؟

کار به عنوان مشاور مراقبت های بهداشتی یک حرفه بسیار مورد توجه است. از آنجایی که شما نسبت به یک کارمند معمولی سطح بالاتری از تخصص کسب و کار دارید، منبع ارزشمندی برای سازمان هستید.

علاوه بر توسعه راه حل های خلاقانه به عنوان مشاور مراقبت های بهداشتی، در اینجا چند مزیت وجود دارد:

 • از آنجایی که این صنعت رقابتی با بازیگران زیادی است، توصیه های منحصر به فرد شما به سازمان مراقبت های بهداشتی مشتری شما کمک می کند تا در صدر باشد.
 • درباره تصمیمات شرکتی که مستقیماً بر مشتریان، بیماران و سایر ذینفعان خارجی تأثیر می گذارد، بینش و تخصص ارائه می دهید.
 • شما می توانید با سازمان ها و بیمارستان های مختلف مراقبت های بهداشتی کار کنید.
 • شما امنیت شغلی خود را حفظ خواهید کرد – همانطور که صنعت دائما در حال تغییر است، سازمان های مراقبت های بهداشتی، شرکت های دارویی، سازمان های دولتی و بیمارستان ها همیشه به تخصص شما نیاز دارند.
 • شما حقوق متوسطی بین 63 هزار دلار و 112 هزار دلار سالانه.
 • آزادی شغلی به دست خواهید آورد — زمانی که تصمیم می گیرید در موقعیت های تمام وقت یا پاره وقت کار کنید یا خوداشتغال شوید.

از آنجایی که شرکت‌های مشاوره می‌توانند استخدام کنند صدها مشاور، می توانند پشتیبانی تخصصی در بخش های مختلف صنعت ارائه دهند. به عنوان مشاور در شرکتی در یکی از این تخصص ها یا بخش ها، تخصص بیشتری کسب خواهید کرد و خود را در موقعیت مطلوب تری برای کار با مشتریان ممتاز قرار خواهید داد.

در اینجا برخی از بخش‌هایی وجود دارد که شرکت‌های مشاوره مراقبت‌های بهداشتی در آنها تخصص دارند:

 • سیستم ها و فرآیندهای بهداشت و درمان (استراتژی، فناوری، درآمد، عملکرد، مالی، پایداری و غیره)
 • داروخانه
 • عملیات بالینی
 • سازمان های دولتی فدرال و ایالتی
 • بیمارستان ها، پزشکان و گروه های پزشک
 • استراتژی های پرداخت کننده یا ارائه دهنده بیمه
 • سیستم های تحویل
 • فناوری پزشکی

چه فکر می کنید یک شرکت برای شما مناسب است یا نه، کار در زمینه مشاوره مراقبت های بهداشتی به همان پیشینه نیاز دارد. بیایید مراحل معمولی را برای هر کسی که می‌خواهد در نقش مشاوره مراقبت‌های بهداشتی در مرحله بعد قرار گیرد، مرور کنیم.

چگونه وارد مشاوره مراقبت های بهداشتی شویم

تحصیلات شما مهمترین بخش از تجربه و پیشینه شما هنگام تلاش برای شروع حرفه خود است. برای شروع به کار به عنوان مشاور مراقبت های بهداشتی به مدرک لیسانس مرتبط نیاز دارید.

healthcare-consulting_3

1. لیسانس بگیرید.

برای اطمینان از اینکه مدرک لیسانس شما با موقعیت مورد نظر شما در مشاوره مراقبت های بهداشتی مرتبط است، رشته تحصیلی مرتبط با این صنعت مانند بهداشت عمومی، تجارت یا حتی پرستاری را انتخاب کنید. از آنجایی که مراقبت های بهداشتی یک صنعت پیچیده است، مدرک لیسانس در یک موضوع مرتبط، زمینه لازم برای کمک به مشتریان خود و برآورده کردن نیازهای آنها را به طور موثر در اختیار شما قرار می دهد.

و صحبت از پیچیدگی این رشته، مدرک کارشناسی ارشد چیزی است که بسیاری از شرکت های برتر هنگام استخدام مشاوران به دنبال آن هستند.

2. دریافت مدرک کارشناسی ارشد (اختیاری).

داشتن مدرک کارشناسی ارشد لزوماً برای شروع حرفه شما ضروری نیست. مدرک لیسانس به تنهایی شما را واجد شرایط استخدام به عنوان مشاور مراقبت های بهداشتی می کند. بنابراین، اگر می خواهید به سرعت تجربه کسب کنید، ممکن است فقط به مدرک لیسانس نیاز داشته باشید. شما همیشه می توانید هر زمان که برای ارتقاء سطح آماده باشید مدرک کارشناسی ارشد بگیرید.

همانطور که گفته شد، مدرک تحصیلی پیشرفته شما را در بین کارفرمایان و مشتریان مطلوب تر می کند و به شما اجازه می دهد تا موقعیت هایی با حقوق و مسئولیت های بیشتر داشته باشید. ممکن است به مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (MBA) یا کارشناسی ارشد بهداشت عمومی (MPH) نیاز داشته باشید.

3. تعیین کنید که می خواهید کدام نوع مشاور مراقبت های بهداشتی شوید.

بعد، به این فکر کنید که آیا می‌خواهید خوداشتغال شوید، برای یک شرکت به عنوان مشاور داخلی کار کنید یا برای یک شرکت مشاوره کار کنید. در اینجا هیچ پاسخ درست یا غلطی وجود ندارد. همه اینها بر اساس اهداف، آرزوها و سبک کاری شما یک اولویت است.

به عنوان مثال، اگر در یک محیط کاری ساختاریافته در کنار سایر کارمندان پیشرفت می کنید، ممکن است از بودن در یک شرکت بزرگ مانند McKinsey. اما اگر ترجیح می‌دهید انعطاف‌پذیری کامل برای تعیین ساعات کاری و انتخاب مشتریان خود داشته باشید، برای خودتان – یا حتی یک شرکت کوچک – ممکن است راه حلی باشد.

4. مهارت های مناسب را توسعه دهید.

برای تبدیل شدن به یک مشاور مراقبت‌های بهداشتی مؤثر، باید مهارت‌های مختلفی را توسعه دهید. در اینجا برخی از مهارت‌های فنی و بین فردی آورده شده است. به شما کمک می کند کار خود را به خوبی انجام دهید:

  • مهارت های ارتباطی. شما در طول زندگی حرفه ای خود با بسیاری از مشتریان، همکاران و بیماران تعامل خواهید داشت، بنابراین باید یک سخنران مسلط و قانع کننده باشید.
  • حل مسئله. یکی از حیاتی ترین مشاغل شما شناسایی و حل مشکلات در سازمان بهداشت و درمان است. بنابراین، شما باید یک ناظر مشتاق برای یافتن مشکلات و ایجاد راه حل های نوآورانه باشید.
  • مهارت های تحلیلی. بخشی از شغل شما به تجزیه و تحلیل داده ها برای تعیین الگوها یا حفره ها نیاز دارد. شما باید بتوانید حجم زیادی از داده ها یا اطلاعات را پردازش کنید.
 • دانش مالی. به عنوان یک مشاور، باید سازمان های مراقبت های بهداشتی را راهنمایی کنید تا به آنها در افزایش درآمد کمک کنید. شما باید به سرعت مشکلات مالی آنها را شناسایی کنید و راه حل های بهتری را پیشنهاد دهید.
 • تخصص کسب و کار. اگر تصمیم دارید به عنوان یک مشاور استراتژیک مراقبت های بهداشتی کار کنید، داشتن دانش تجاری بیشترین نیاز را دارد. در حالت ایده آل، شما باید بتوانید بفهمید که چرا سازمان مراقبت های بهداشتی به عنوان یک تجارت در حال رشد نیست.
 • تخصص پزشکی. همانطور که در صنعت مراقبت‌های بهداشتی کار می‌کنید، لازم نیست در مورد آن بدانید. به خودتان در مورد قوانین، خط مشی ها، قوانین، اقدامات و غیره مراقبت های بهداشتی آموزش دهید

5. در این زمینه تجربه کسب کنید و شبکه خود را توسعه دهید.

بعد از تقویت مهارت‌های مناسب، زمان کسب تجربه کاری واقعی فرا رسیده است. در سال‌های آغازین، باید تا حد امکان کار کنید زیرا به شما امکان می‌دهد دانش خود را گسترش دهید و شبکه حرفه‌ای خود را توسعه دهید.

همچنین ایجاد ارتباط با سایر متخصصان در این صنعت ایده خوبی است. بنابراین برای شما آسان‌تر است که از پله‌های رتبه‌بندی بالا بروید (یا مشتریان بیشتری به دست آورید)، مسئولیت‌های خود را گسترش دهید، در بین مشتریان مشهور و مورد توجه قرار بگیرید، و به آرزوهای شغلی بیشتری برسید.

6. مهارت های خود را دقیق تنظیم کنید و با روندهای صنعت به سرعت بمانید.

از آنجایی که هم صنعت مراقبت های بهداشتی و هم مشتریان شما دائماً در حال تغییر هستند، شما به عنوان یک مشاور باید دانش صنعت خود را به طور مداوم به روز نگه دارید و به بهبود مهارت های خود ادامه دهید.

برای مثال، می‌دانید که فناوری و قوانین به سرعت در حال تغییر هستند و اگر از تغییرات اخیر بی‌اطلاع باشید، عقب خواهید ماند. اگر نمی‌توانید سازمان‌ها را برای انجام تنظیمات بر اساس این تغییرات راهنمایی کنید، دیگر دارایی ارزشمندی برای صنعت نخواهید بود.

به همین دلیل است که باید به طور مداوم دانش خود را به روز کنید تا همچنان مورد تقاضا باقی بماند.

کار مشاوره مراقبت های بهداشتی خود را آغاز کنید.

مشاوره بهداشت و درمان یک مسیر شغلی تاثیرگذار، مورد توجه و پرسود است. شما می توانید انواع مشتریان مختلف را در زمینه بهبود عملیات آموزش دهید، در محدوده خط مشی ها و قوانین مراقبت های بهداشتی کار کنید و فرآیندها و استراتژی های شرکت را ساده کنید. مطمئناً راه هیجان انگیز و پرباری در پیش رو دارید که به عنوان مشاور مراقبت های بهداشتی کار کنید.

consulting templates

منبع:hubspot

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا