کسب و کار

مدیر عامل در مقابل مدیر ارشد اجرایی: نقش های شغلی، مهارت ها و حقوق

مدیر عامل در مقابل مدیر ارشد اجرایی: نقش های شغلی، مهارت ها و حقوق

هر کسب و کار موفق نتیجه یک چشم انداز عالی است. اما یک چشم انداز به تنهایی کافی نیست. عملیات تجاری کارآمد برای تحقق بخشیدن به این چشم انداز ضروری است.

CEO vs COO

بنابراین، کسب‌وکارها به مدیران ارشد اختصاصی نیاز دارند که بتوانند این چشم‌انداز را تا حد کمال ایجاد و اجرا کنند.

در بسیاری از شرکت‌ها، مدیر اجرایی (CEO) و مدیر عملیاتی (COO) با هم کار می‌کنند تا از سازمان اطمینان حاصل کنند. رشد و موفقیت. با این حال، آنها وظایف و اولویت های متفاوتی دارند.

درک تفاوت بین مدیر عامل و مدیر ارشد اجرایی و مسئولیت های آنها به شما کمک می کند ارزیابی کنید که آیا کسب و کار شما به هر دو نقش نیاز دارد یا خیر.

مسئولیت های یک مدیر عامل

مدیر عامل بالاترین رتبه کارمند است و برای رشد و موفقیت سازمان ضروری است. این نقش شامل بسیاری از مسئولیت‌های سطح بالا، مانند تعریف استراتژی‌های شرکت و فرهنگ است.

در اینجا وظایف کلیدی یک مدیر عامل آورده شده است.

چشم انداز شرکت را تعریف کنید

هر کسب‌وکاری برای تحقق آن نیاز به چشم‌انداز بلندمدت و نقشه راه دارد. مدیر عامل نقش مهمی در تعریف چشم انداز یک شرکت دارد. به عنوان مثال، مدیر عامل یک استارت آپ نرم افزاری ممکن است تصور کند که این شرکت تبدیل به یک مشعل دار برای یک فناوری جدید شود.

در ابتدا، مدیر عامل یک استارت‌آپ مقادیر شرکت را تعیین می‌کند، مانند وسواس مشتری، نوآوری ، شمول و یکپارچگی. این ارزش‌ها شرکت را در حین رشد و تلاش برای رسیدن به چشم‌انداز خود راهنمایی می‌کنند.

چشم انداز شرکت همچنین به تعیین اهداف بلند مدت کسب و کار کمک می کند.

استراتژی های بلندمدت بسازید

برنامه ریزی استراتژیک یکی از مسئولیت های اصلی یک مدیر عامل است. این تصمیمات استراتژیک فرصت ها را آشکار می کند و خطرات تجاری را کاهش می دهد.

علاوه بر این، این استراتژی‌ها بر مسیر رشد کسب‌وکار تأثیر می‌گذارند. به عنوان مثال، آنها تعیین می کنند که شرکت کدام خطوط و بازارهای جدید محصول را دنبال خواهد کرد. آنها همچنین خط‌مشی‌های کسب‌وکار را برای ادغام‌ها و ادغام‌ها تعریف می‌کنند.

برنامه ریزی استراتژیک شامل تعیین اهداف بلند مدت برای عملکرد شرکت و انتخاب شاخص های کلیدی عملکرد (KPIs) است. ، معیارهایی برای اندازه گیری پیشرفت آن. KPIها ممکن است شامل موارد زیر باشند:

برای کمک به تحقق این برنامه‌های بلندمدت، کسب‌وکارها اغلب به مدیرعامل متکی هستند تا با مذاکره با سرمایه‌گذاران و کشف منابع مالی جدید، سرمایه‌گذاری کنند.

با هیئت مدیره ارتباط برقرار کنید

در اکثر شرکت ها، مدیرعامل بخشی از هیئت مدیره است و به عنوان پل ارتباطی بین هیئت مدیره و سایر اعضای سازمان عمل می کند. آنها هیئت مدیره را در مورد عملکرد، مالی و خطرات احتمالی شرکت مطلع می کنند.

مدیرعامل تصمیمات هیئت مدیره را به مدیران C-suite مانند COO، مدیر ارشد فناوری (CTO)، مدیر ارشد اطلاعات (CIO) و مدیر ارشد مالی (CFO) ابلاغ می‌کند. سپس تیم اجرایی برای اجرای این تصمیمات با بخش های جداگانه کار می کند.

نمایندگی شرکت در عموم

ایجاد شهرت سازمان بخش مهمی از کار یک مدیر عامل است. آنها چهره شرکت هستند و آن را در رویدادهای عمومی مانند کنفرانس ها و جلسات مطبوعاتی نمایندگی می کنند.

مدیرعامل باید از طرف شرکت با رسانه‌ها، سهامداران، سرمایه‌گذاران بالقوه، دولت و مردم تعامل داشته باشد.

فرهنگ شرکت را بسازید و از آن حمایت کنید

فرهنگ شرکت عاملی حیاتی برای موفقیت آن است و مدیر عامل نقش مهمی در ساخت صنایع دستی دارد. آی تی. برای مثال، آنها ممکن است گنجاندن و تنوع را به بخشی از فرهنگ تبدیل کنند و در نتیجه یک محیط کاری دلپذیر ایجاد کنند.

آنها همچنین در تصمیم گیری در مورد ساختار و سلسله مراتب سازمان نقش دارند. کل شرکت به مدیرعامل نگاه می کند و این مسئولیت مدیر عامل است که از فرهنگ و ارزش های خود حمایت کند.

مسئولیت های یک COO

COO دومین فرمانده است و مستقیماً به مدیر عامل گزارش می دهد. در حالی که مدیر عامل مسئول برنامه ریزی بلندمدت است، COO مسئول اجراست.

در اینجا وظایف اصلی یک COO آمده است.

بر عملیات روزانه شرکت نظارت کنید

COO از نزدیک با بخش‌های مختلف – مانند تولید، فروش، بازاریابی، منابع انسانی و امور مالی – برای اطمینان از عملکرد روان کار می‌کند.

به عنوان بخشی از این فرآیند، آنها باید تنگناها را شناسایی و از بین ببرند. به عنوان مثال، زمانی که تاخیر یک فروشنده باعث ایجاد مشکل در تولید می شود، COO ممکن است درگیر شود.

COO بر عملیات روزانه هر بخش نظارت می کند و به آنها کمک می کند تا به اهداف کوتاه مدت خود دست یابند. علاوه بر این، COO تضمین می کند که همه به طور پیوسته در جهت اهداف بلند مدت شرکت کار می کنند.

فرآیندها و خط‌مشی‌های محل کار را ایجاد کنید

این وظیفه COO است که از اثربخشی و کارایی عملیاتی اطمینان حاصل کند. به عنوان بخشی از این امر، COO باید فرآیندها را ایجاد و نظارت کند تا از عملکرد بی‌نظیر اطمینان حاصل شود. برای مثال، ممکن است یک فرایند گزارش هزینه برای کارمندان.

COO همچنین سیاست‌ها و استانداردهای محل کار را ایجاد و اجرا می‌کند. برای مثال، ممکن است تصمیم بگیرند از مدل مدیریت پروژه چابک Scrum برای بهره وری بهتر. این شامل انتصاب یک Scrum master است که به یک تیم کوچک کمک می کند تا یک پروژه را به طور موثر انجام دهند.

معیارهای عملکرد را پایش کنید

در حالی که مدیر عامل، KPIها را تعریف می کند، وظیفه مدیر ارشد اجرایی این است که اطمینان حاصل کند که سازمان به اهداف عملکرد خود دست می یابد. برای این منظور، COO باید KPI ها را از نزدیک نظارت کند.

به‌عنوان مثال، اگر یک مدیر اجرایی افزایش در ریزش مشتری مشاهده کند، به دنبال علت باشید به همین ترتیب، کاهش درآمد ممکن است به یک مشکل تولید اشاره کند. با تجزیه و تحلیل داده های عملکرد، COO هرگونه مشکل عملیاتی را شناسایی و تصحیح می کند.

برای برنامه ریزی بودجه با مدیر مالی کار کنید 

COO باید با مدیر مالی همکاری کند تا اطمینان حاصل شود که هر بخش در حد بودجه باقی می ماند. آنها باید بر هزینه های بخش کلی نظارت داشته باشند و اطمینان حاصل کنند که با اهداف مالی شرکت هماهنگ هستند.

اگر یک بخش برای عملکرد بهتر نیاز به افزایش بودجه داشته باشد، COO ممکن است وارد عمل شود و الزامات بودجه جدید را ارزیابی کند.

تفاوت بین مدیر عامل و مدیر عامل

مدیر عامل شرکت بر روی تصویر بزرگتر تمرکز می کند، چشم انداز و استراتژی های بلندمدت ایجاد می کند. در مقابل، یک COO به طور عملی در عملیات روزانه شرکت کار می کند.

مدیر عامل تمرکز خارجی دارد و فرهنگ و شهرت شرکت را حفظ می کند. COO تمرکز داخلی دارد و با بخش ها همکاری نزدیک دارد تا اطمینان حاصل شود که کسب و کار به خوبی اجرا می شود.

در حالی که مدیر عامل برای اتخاذ تصمیمات تجاری حیاتی با هیئت مدیره ارتباط برقرار می کند، COO با بخش ها کار می کند تا این تصمیمات را به اقدامات تبدیل کند.

برایان کلیتون، مدیر عامل GreenPal، یک شرکت خدمات مراقبت از چمن، معتقد است که یک COO فقط بر عملیات نظارت نمی کند.

او می‌گوید: «داشتن یک مدیر ارشد صرفاً واگذاری وظایف نیست. “این در مورد داشتن یک شریک قابل اعتماد است که پیچیدگی های تجارت را درک می کند و اشتیاق یکسانی به فرهنگ و محصول دارد.”

تفاوت‌های بین مدیر عامل و مدیر اجرایی به شرح شغل آنها ختم نمی‌شود. طبق گزارش Salary.com، میانگین حقوق یک مدیر عامل در ایالات متحده 823245 دلار، در حالی که میانگین حقوق یک مدیر ارشد اجرایی 480378$.

مزایای داشتن مدیرعامل و مدیر اجرایی

در سازمانی با نقش های اجرایی مشخص، مدیر عامل و مدیر عامل مکمل یکدیگر هستند. برای مثال، مدیر عامل می‌تواند فردی رویا باشد که تصمیم‌های استراتژیک می‌گیرد و نوآوری را هدایت می‌کند، و COO می تواند یک مدیر کار ماهر در اجرای این تصمیمات باشد.

از نظر یک استارت‌آپ، مدیر اجرایی می‌تواند تجربه عملی در اداره یک کسب‌وکار داشته باشد، در حالی که مدیر عامل می‌تواند دانش فنی و چشم‌اندازی برای شرکت داشته باشد.

آیا هر شرکتی به یک COO نیاز دارد؟

در حالی که اکثر شرکت ها مدیر عامل دارند، مک کینزی گزارش می دهد که فقط 40% از کسب و کارهای برتر دارای مدیر ارشد اجرایی هستند. آیا این بدان معناست که شرکت شما می تواند بدون مدیر ارشد اجرایی کار کند؟

در تئوری، یک شخص می تواند هر دو نقش مدیر عامل و مدیر ارشد اجرایی را انجام دهد. با این حال، زمانی که به عنوان مدیر عامل در مقابل مدیر عامل عمل می کنند، باید ذهنیت های متفاوتی داشته باشند.

برای مثال، هنگام کار در سمت مدیر عامل، باید به اهداف و چشم‌اندازهای بلندمدت کسب‌وکار فکر کنند. و هنگامی که آنها به عنوان مدیر اجرایی فعالیت می کنند، باید مستقیماً با بخش ها کار کنند تا از کارایی عملیاتی اطمینان حاصل کنند و به آن اهداف برسند.

جاش آمیشاو، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Breachsense، یک شرکت امنیت سایبری که موقعیت مدیر ارشد اجرایی جداگانه ای ندارد، توضیح می دهد که چگونه وظایف خود را برای ایجاد تعادل بین مسئولیت های استراتژیک و عملیاتی خود تقسیم می کند.

“من به عنوان مدیر عامل، بر تعیین جهت استراتژیک شرکت، ایجاد روابط و نمایندگی سازمان تمرکز می کنم. من در نقش خود به عنوان مدیر ارشد اجرایی، عملیات روزانه را مدیریت می کنم، بر بخش ها نظارت می کنم، عملکرد را نظارت می کنم و چالش های عملیاتی را برطرف می کنم.”

جف متلو، رئیس شرکت By Title Only، یک شرکت مشاوره تجاری، احساس می‌کند که یک فرد تنها می‌تواند نقش‌های مدیرعامل و مدیر ارشد اجرایی را فقط در مراحل اولیه یک شرکت انجام دهد.

با افزایش اندازه شرکت، همه چیز باید تغییر کند. او خاطرنشان می‌کند: «وقتی یک شرکت به حدود 30 تا 50 نفر می‌رسد، یکی از دلایل اصلی عدم رشد بیشتر آن‌ها این است که بین نیروی کار مدیر عامل و مدیر ارشد اجرایی تفاوتی وجود ندارد. معمولاً بنیانگذار/مدیرعامل زمان زیادی را به عنوان مدیر ارشد اجرایی می گذراند که برای اینکه یک مدیر عامل واقعی باشند، وقت ندارند.”

بنابراین، برای کسب و کارهای کوچک، ممکن است بدون نقش مدیر ارشد این کار انجام شود.

اما با رشد شرکت و پیچیده‌تر شدن عملیات، مدیر عامل برای اجرای عملیات و هماهنگی با تیم ها. این به مدیر عامل اجازه می دهد تا بیشتر روی رشد بلندمدت و چشم انداز کسب و کار تمرکز کند.

Subscribe to The Hustle Newsletter
نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

rel=”_blaopednkener”> /p>

Love

Meh

Hate

منبع:hubspot

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا