اخبار روز

ماموریت ناوگروه ایرانی دستاوردهای زیادی داشته است

ماموریت ناوگروه ایرانی دستاوردهای زیادی داشته است

ماموریت ناوگروه ایرانی دستاوردهای زیادی داشته است

به گزارش خبرنگار خالق، امیر دریادار آریا شفقت رودسری در سخنان پیش از خطبه‌های نمازجمعه با بیان اینکه فرزندان شما در نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران افتخار آن را دارند که دانشگاه دریایی یکی از قدرتمندترین مراکز آموزشی منطقه در نوشهر و مازندران واقع شده است، افزود: پس از ابلاغ بیانیه گام دوم انقلاب توسط رهبر معظم انقلاب، اجرای آن بر همه آحاد جامعه به ویژه فرزندان شما در نیروهای نظامی واجب بوده است.

وی با اظهار اینکه مرکز دانشگاهی نیروی دریایی در استان مازندران و شهرستان نوشهر واقع شده است: این مرکز یکی از قدرتمندترین مراکز دانشگاهی دریایی در کشور و منطقه به شمار می‌رود.

وی اظهار داشت: پس از فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر آزاد جهان متعلق به همه مردم جهان است و باید از آن استفاده شود، نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی با برنامه ریزی دراز مدت و استفاده از دانش و تجهیزات بومی توانست برای اولین بار در تاریخ ایران مأموریت ناوگروه ۸۶ با کد ۳۶۰ را انجام دهد و مسیر دریانوردی دور دنیا را با یک شناور کاملاً ایرانی طی کند.

فرمانده دانشگاه دریایی امام خمینی (ره) نوشهر بااشاره به اینکه مأموریت ناوگروه ایرانی و پیمایش دور دنیا هزاران دستاورد برای ما داشته است، افزود: این دستاوردها حوزه‌های مختلف امنیتی، سیاسی، اجتماعی، پزشکی و فرهنگی پررنگ بوده است.

وی ادامه داد: این ناوشکن پس از ۸ ماه دریانوردی و ۶۵ هزار کیلومتر آب‌ها و اقیانوس‌های دنیا با سلامت مأموریت خود را به پایان رساند و امروز فرزندان شما در نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی این تعهد و اطمینان را می‌دهند از دستاوردها و منافع ایران اسلامی صیانت و حفاظت داشته باشند و امنیت را برای خطوط کشتیرانی و نفتکش جمهوری اسلامی ایران تضمین کنند.

دریادار شفقت با بیان اینکه هم اینک نیز همکاران ما در آب‌های اقیانوس هند و دریای سرخ مشغول تأمین امنیت خطوط کشتیرانی و دریانوردی ایران هستند یادآور شد: این مأموریت به برکت خون شهیدان محقق شده است و در راستای تدابیر و رهنمودهای ارزشمند فرماندهی کل قوا بوده است.

دریادار شفقت یادآور شد: جوانان این مرز و بوم توانایی آن را دارند ایرانی آبادتر از گذشته بسازند.

منبع:مهر

محمدرضا حفظی

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا