کسب و کار

فین تک چیست؟ چگونه این صنعت مخرب کار می کند

فین تک چیست؟ چگونه این صنعت مخرب کار می کند

دوست را درگیر می‌کند. سرمایه گذاری روی گوشی شما بررسی آنلاین موجودی بانک همه این فعالیت های روزمره نیاز به تعامل با یک متخصص خدمات مالی داشت. اکنون، به لطف فناوری مالی (یعنی فین‌تک)، مصرف‌کنندگان می‌توانند این وظایف و کارهای دیگر را در عرض چند دقیقه انجام دهند.

What is fintech? A piggy bank runs with money around it.

همه این کاربردها یک صنعت چندصد میلیارد دلاری را تشکیل می دهند که به سرعت در حال رشد است. فین تک در حال رشد است با نرخ رشد مرکب سالانه (CAGR) 20٪، با تحلیلگران پیش‌بینی این صنعت تا سال 2030 به ارزش 1.5 تریلیون دلار می‌رسد. در حال حاضر بیش از 26 هزار استارت‌آپ عملکرد در فضا — افزایش دو برابری نسبت به سال 2020.

فین‌تک به دلیل ماهیت مخرب و رشد سریع، فرصت‌های تجاری متعددی را برای کارآفرینان نوپا ارائه می‌کند. با گسترش فین تک، دامنه آن به تجارت شما نیز افزایش خواهد یافت. با یادگیری در مورد تاریخچه، مقررات و آینده صنعت، بهتر می توانید خود را برای تأثیرات و فرصت های آن آماده کنید.

فهرست مطالب:

فین تک چیست؟

What is fintech? The term "fintech" describes any technology that enables consumers to conduct financial transactions digitally.

اصطلاح “فین تک” هر فناوری را توصیف می کند که مصرف کنندگان را قادر می سازد تا تراکنش های مالی را به صورت دیجیتال انجام دهند. این فناوری جایگزین بسیاری از خدمات ارائه شده توسط موسسات مالی، مانند مدیریت ثروت، بانکداری، سرمایه گذاری و غیره می شود.

شرکت فین تک چیست؟

What is a fintech company? Lending, peer-to-peer payments, mobile payments, buy now, pay later (BNPL), wealth management, blockchain and cryptocurrency, banking, and insurance.

شرکت فین‌تک کسب‌وکاری است که فناوری ایجاد و به فروش می‌رساند که هدف آن بهبود، تغییر یا خودکارسازی خدمات مالی است. آنها معمولاً در یکی از دسته های زیر قرار می گیرند:

  • قرض دادن
  • پرداخت های همتا به همتا
  • پرداخت های تلفن همراه
  • اکنون بخرید، بعدا پرداخت کنید (BNPL)
  • مدیریت ثروت
  • بلاک چین و ارز دیجیتال
  • بانکداری
  • بیمه

به عنوان مثال، ممکن است با Robinhood سرمایه گذاری کنید، با Cash App پول ارسال کنید یا با PayPal خرید آنلاین کنید. فین‌تک همچنین کاربردهای متعددی در تجارت دارد، از استفاده از Square برای پردازش پرداخت‌های فروشگاه گرفته تا استفاده از Kickstarter برای جمع‌آوری پول برای کسب‌وکارتان.

تاریخچه فین تک

The History of Fintech: A timeline of the history of fintech, including Barclays launching the first ATM in 1967 all the way to Robinhood launching fee-free trading in 2013.

فین‌تک، همانطور که امروزه شناخته می‌شود، برمی گردد به دیجیتالی شدن بانکداری در اواخر دهه 1960، زمانی که بارکلیز اولین خودپرداز خود را افتتاح کرد. NASDAQ، اولین بورس دیجیتال، در سال 1971 راه اندازی شد.

راه‌اندازی پی پال در سال 1999، نحوه ارسال پول را متحول کرد، اشاره‌ای اولیه به تأثیر فین‌تک به زودی بر مصرف‌کنندگان. معرفی تلفن های هوشمند در اواخر دهه 2000 به مصرف کنندگان این امکان را داد تا با استفاده از برنامه های تلفن همراه به حساب های بانکی خود دسترسی داشته باشند.

2005 شاهد راه‌اندازی Zopa ، اولین بازیگر اصلی در وام دهی همتا به همتا. چند سال بعد، اولین robo-adviser شروع به کار کرد. ارائه مشاوره مالی خودکار به مشتریان. اولین ارز دیجیتال، بیت کوین، راه اندازی شد< /span> در سال 2009.

در اوایل دهه 2010، پلتفرم‌های معاملاتی، مانند Robinhood، برای اولین بار تجارت بدون هزینه را به مصرف‌کنندگان روزمره ارائه کردند. در سال‌های اخیر، کارگزاران بزرگی مانند چارلز شواب و فیدلیتی از پیروی کرد و کمیسیون معاملات را به صفر رساند.

امروزه، تقریباً نه نفر از هر 10 آمریکایی از فین تک استفاده کنید. حتی بانک‌های بزرگ نیز با ادغام فناوری‌هایی مانند برنامه‌های تلفن همراه و مشاوران رباتیک در پیشنهادات سنتی خود، فشار برای تکامل را احساس کرده‌اند.

آینده فین تک

مانند بسیاری از صنایع، آینده فین‌تک حول محور هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشین (ML) می‌چرخد. غول مشاوره مک کینزی حتی به مؤسسات مالی توصیه می کند برای جلوگیری از تسلط شرکت‌های فین‌تک بر قلمرو آن‌ها، یک «فکر اول هوش مصنوعی» اتخاذ کنید.

صنعت فین‌تک شاهد استفاده بیشتر از هوش مصنوعی و ML برای بهبود تجزیه و تحلیل، افزایش شخصی‌سازی مشتری و اتصال منابع داده خواهد بود.

فین تک با بسیاری از مقررات مشابه سایر موسسات مالی مواجه است. با این حال، مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال از سرعت صنعت عقب مانده است. با رشد صنعت، برای تنظیم آن تلاش انجام دهید.

بسیاری از چالش‌ها در تنظیم ارزهای رمزپایه به مواردی اساسی مانند تعریف “دارایی رمزنگاری” مربوط می‌شوند. رمزارز مجموعه‌ای از محصولات را در بر می‌گیرد که تنظیم‌کننده‌ها را ملزم به مقررات تخصصی را برای انواع مختلف رمزارزها در نظر بگیرید.

علاوه بر این، کشورها رویکردهای بسیار متفاوتی را در نحوه تنظیم ارزهای دیجیتال اتخاذ کرده‌اند – برخی آن را کاملاً ممنوع کرده‌اند، در حالی که برخی دیگر به دنبال رشد این بازارها هستند. این امر، ایجاد مقررات را برای مقامات بین المللی به طور ذاتی چالش برانگیز می کند، به ویژه زمانی که کشورها قوانین را نهایی می کنند و به صنعت نزدیک می شوند.

نمونه هایی از فین تک

Examples of fintech: Venmo, Chime, Robinhood, Coinbase, Affirm, and Zipari.

1. وام مصرف کننده: تأیید

Affirm به مصرف کنندگان امکان خرید آنلاین و پرداخت اقساطی را می دهد. کاربران با Affirm چک می کنند و خرید می کنند، سپس از آنها خواسته می شود تا برنامه پرداخت را انتخاب کنند. این می تواند به معنای پرداخت اقساط ماهانه یا چهار پرداخت بدون بهره باشد.

2. پرداخت‌های همتا به همتا: Venmo

Venmo یک پلت فرم پرداخت همتا به همتا را برای مصرف کنندگان و مشاغل فراهم می کند تا پول را به صورت الکترونیکی انتقال دهند. کاربران غیرتجاری می‌توانند برای تقسیم هزینه‌ها، مانند صورت‌حساب شام یا اجاره، برای دوستانشان پول ارسال کنند.

کاربران همچنین می‌توانند نمایه‌های کسب‌وکار را تنظیم کنند و پرداخت‌ها را از طریق Venmo دریافت کنند، که برای نقل و انتقالات بانکی فوری هزینه‌ای دریافت می‌کند.

3. سرمایه گذاری: Robinhood

Robinhood به مصرف‌کنندگان کمک می‌کند تا معاملات بدون کمیسیون انجام دهند، بدون هیچ حداقلی برای افتتاح حساب. کاربران برنامه Robinhood را دانلود می کنند. سهام، گزینه ها یا بسته ها را انتخاب کنید. و مقدار پولی را که می خواهند سرمایه گذاری کنند انتخاب کنند.

این پلتفرم سرمایه‌گذاری را دموکراتیک می‌کند و به هر کاربری امکان می‌دهد بدون هیچ هزینه‌ای یک نمونه کار بسازد.

4. بلاک چین و ارز دیجیتال: Coinbase

Coinbase یک پلت فرم مبادله ای برای همه انواع ارزهای دیجیتال، از بیت کوین گرفته تا توکن های غیرقابل تعویض (NFT) است. کاربران می توانند ثبت نام کنند و بازار ارزهای دیجیتال را مرور کنند. سپس می‌توانند دارایی‌ها را در کوین‌بیس بخرند، بفروشند و ذخیره کنند، که ابزارهای تحلیلی را نیز برای کمک به بهینه‌سازی پورتفولیوهای کاربران ارائه می‌دهد.

5. خدمات بانکی: Chime

Chime یک پلت فرم بانکداری آنلاین است که با بانک های منطقه ای برای نوآوری و بهبود تجربه بانکی شریک می شود. Chime هزینه های اضافه برداشت و خدمات را کاهش یا حذف می کند، محصولاتی را برای بهبود تجربه کاربر ایجاد می کند و به کاربران اجازه می دهد تا حساب های خود را از طریق برنامه خود بررسی کنند. در حالی که Chime خود یک بانک نیست، فناوری آنها خدمات بانک ها و رضایت مشتری را بهبود بخشیده است.

6. بیمه: زیپاری

زیپاری به شرکت‌های بیمه سلامت بستری برای تجربه مشتری ارائه می‌کند تا به آنها در افزایش تعامل، ایجاد روابط بهتر و بهبود عملکرد کمک کند. شرکت B2B راه‌حل‌هایی مانند توصیه‌های مرحله بعدی شخصی‌سازی شده برای کاربران پلتفرم و گزارش‌های جامع مشتری را ارائه می‌کند تا به مشتریان خود کمک کند تا در تمام جنبه‌های تجربه و مدیریت مشتری پیشرفت کنند.

Subscribe to The Hustle Newsletter
نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

rel=”_blaopednkener”> /p>

Love

Meh

Hate

منبع:hubspot

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا