فال

فال ابجد امروز یکشنبه ۱۳ آذر «نحوه گرفتن فال روزانه ابجد»

فال ابجد امروز یکشنبه ۱۳ آذر «نحوه گرفتن فال روزانه ابجد»

فال حروف ابجد یکی از فال‌های پرطرفدار و بسیار قدیمی است که افراد بسیاری به پیشگویی‌ها و طالع‌های این فال اعتقاد دارند. که در پایین این صفحه علاوه بر معرفی حروف ابجد، به تبدیل این حروف به اعداد معادل و همچنین طالع بینی با حروف ابجد و طالع بینی ازدواج با آن پرداخته ایم. اگر به فال و طالع بینی علاقمند هستید حتما بخش انواع فال و طالع بینی مجله تصویر زندگی رو دنبال کنید.

شاید خوشتان بیاید  فال ابجد امروز شنبه ۱۲ فروردین «نحوه گرفتن فال روزانه ابجد»

فال ابجد امروز جمعه” width=”500″ height=”500″ data-lazy-src=”https://www.tasvirezendegi.com/wp-content/uploads/2022/08/abjad-horoscope-1.jpg”/>

♈ فال ابجد امروز متولدین فروردین

ابجد فال شما: آ – د – ب
تعبیر: طالعت نیک است. به خوشبختی و آرامش در زندگی تان خواهید رسید و موفقیت را در زمینه کاری و پولی به دست می آورید،، سعی کنید؛ هیچگاه نگرانی به خود راه ندهید به زودی به هدف خود می رسید و شادی را به دست می‌آورد و از غم و اندوه نجات پیدا می کنید.

☕️فال قهوه☕️

♉ فال ابجد امروز متولدین اردیبهشت

ابجد فال شما: ‌‌د – د – د
تعبیر: مقصود خوبی دارید و رزق و روزی فراوانی وارد زندگیتان خواهد شد که شما را از گرفتاری نجات می‌دهد. قصد دارید تا سفری را آغاز کنید حتما استخاره کنید و بی گدار به آب نزنید که ممکن است دردسرها و مشکلاتی برایتان پدید بیاورد. زبانتان را نگاه دارید تا دچار مشکل نشوید تنها در این صورت سعادت و خوشبختی نصیبتان میشود.

ابجد فال شما: ب – د – ج
تعبیر: به مقصودتان خواهید رسید اما مدت زمان زیادی طول می‌کشد تا این امر حاصل شود. نیت بدی دارید و می‌خواهید تا به کسی صدمه و آسیب برسانید حسادت را کنار بگذارید و دست به این کار نزنید که دچار مشکلات فراوان خواهد شد. مالی به دستتان میرسد که حرام است پس بهتر است که آن را پس بدهید و وارد زندگیتان کنید.

❤️فال شمع❤️

♋ فال ابجد امروز متولدین تیر

ابجد فال شما: ج – ب – آ
تعبیر: بخت و اقبال خوبی دارید و اگر امیدتان به خداوند باشد به هر آنچه که در آرزویش هستید می‌رسید. مراقب باشید و نگذارید تا دیگران از سادگی شما سوء استفاده کنند از این طریق ممکن از ضربه بسیار بدی بخورید. اخباری به دستتان می‌رسد که شاید برای دیگران اهمیتی نداشته باشد اما برای شما بسیار شیرین و خوشایند است.

❤️فال هفتگی میلادی❤️

♌ فال ابجد امروز متولدین مرداد

ابجد فال شما: ب – ج – د
تعبیر: بخت و اقبال خوبی دارید و به هر آنچه که در آرزویش هستید می‌رسید. مراقب افرادی که در زندگیتان هستند باشید و اجازه ندهید تا شما را دچار دردسر کنند. وصال به یار نزدیک است کمی صبور باشید. اگر توکلتان بر خداوند باشد زندگی روی خوشش را به شما نشان خواهد داد.

 ☀️استخاره با قرآن☀️

♍ فال ابجد امروز متولدین شهریور

ابجد فال شما: ب – د – ب
تعبیر: مشکلاتی که در زندگیتان دارید را برطرف خواهید کرد به جای اینکه بخواهید انقدر گله و شکایت کنید برخیزید و خودتان اموراتتان را در دست بگیرید. دعوا و مرافعه ای در پیش دارید که اگر سکوت کنید همه چیز به نفع شما تمام خواهد شد. گره کارتان باز می‌شود و گمگشته تان را میابید پس اینقدر غصه نخورید.

❤️فال ورق❤️

♎ فال ابجد روزانه متولدین مهر

ابجد فال شما: ج – ب – ب
تعبیر: خداوند به شما توجه خاصی دارد و هر آنچه که بخواهید را میسر می‌سازد اما باید مراقب باشید تا به دنبال اعمال حرام نروید و اگر وعده ای به خداوند دادید حتماً به آن عمل کنید. مرادتان حاصل می شود و به وصال یار می‌رسید سعادت و خوشبختی فراوان در انتظارتان است صبور باشید.

❤️فال حافظ❤️

♏ فال ابجد روزانه متولدین آبان

ابجد فال شما: د – ج – آ
تعبیر: طالعت نیک است. به زودی خیر و برکت در زندگی تان سرازیر می‌شود و آرامش و آسایش در آینده نصیبتان خواهد شد،، بهتر است؛ نگرانی به دل خود راه ندهید به زودی مشکلات زندگی تان برطرف می شود و آرامش نصیبتان خواهد شد بهتر است؛ بی گدار به آب نزنید تا بتوانید به موفقیت خودتان را برسانید.

❤️فال تاروت❤️

♐ فال ابجد روزانه متولدین آذر

ابجد فال شما: ج – آ – ب
تعبیر: اگر بیمار هستید به زودی از بند بیماری رهایی پیدا خواهید کرد و موفقیت و سربلندی در آینده نصیبتان خواهد شد،، بهتر است؛ انرژی های منفی را از خود دور کنید به زودی از طرف شخصی خبرهای خوشحال کننده به گوشتان می‌رسد که موفقیت و سربلندی را در آینده برایتان به وجود می‌آورد و شما را به مقامات بالا می رساند.

♑ فال روزانه ابجد متولدین دی

ابجد فال شما: د – ج – ج
تعبیر: به زودی گره از کارتان گشوده خواهد شد آرامش و آسایش در آینده نصیبتان می شود،، بهتر است؛ در زندگیتان بی گدار به آب نزنید اگر هدفی در سر خود دارید برای آن تلاش کنید تا به دستش بیاورید و خود را از مشکلات و سختی ها در زندگی رها کنید.

❤️فال عطسه❤️

♒ فال روزانه ابجد متولدین بهمن

ابجد فال شما: ب – ج – ب
تعبیر: طالعت خوب نیست. شخصی در زندگی به شما حسادت می کند و می خواهد مشکلات بزرگی برای تان به وجود بیاورد،، بهتر است؛ حواستان را جمع کنید تا به دردسرهای فراوانی در آینده مواجه نشوید برای خود صدقه بدهید تا از چشم زخم مردم در امان بمانید.

❤️فال عشق و احساس❤️

♓ فال روزانه ابجد متولدین اسفند

ابجد فال شما: ب – ج – آ
تعبیر: طالعت روشن است. به زودی به مقصود خود خواهید رسید و شادی و خوشبختی را در زندگی تان به دست می آورید،، بهتر است؛ انرژی های منفی را از خود دور کنید راهی سفری می‌شوید که آینده تان را به خوبی و خوشی می سازد و شما را به موفقیت می‌رساند.


راز و رمز حروف ابجد و نحوه گرفتن فال با حروف ابجد

کلمه ابجد به چهار حرف ابتدایی الفبای قدیم سامی اشاره می کند که به جای اعداد از آن استفاده می شد. یعنی با استفاده از حروف ابجد، ارزش عددی حروف مشخص می شد و در ترتیب بندی، طالع بینی و علوم غریبه از این حروف استفاده می شد. این حروف روشی برای مرتب سازی حروف در زبان عربی بر پایه الفبای اولیه خط فنیقی است. گاهی مواقع از این روش برای شماره گذاری صفحات یا موارد استفاده می شود پیش از هر کاربردی بهتر است با روش محاسبه حروف ابجد که در این بخش از نمناک شرح داده شده است آشنا شویم.

انواع حروف ابجد

سه نوع حروف ابجد وجود دارد که عبارتند از:

  • ابجد کبیر
  • ابجد صغیر
  • ابجد وسیط

اعداد نسبت داده شده به ۲۸ حرف ابجد کبیر از یک تا هزار است. در واقع اعداد ۱ تا ۱۰۰۰ بین ۲۸ حرف عربی تقسیم شده است. اگر هر یک از اعداد حروف ابجد کبیر که از ۹ بزرگتر است را به ۹ تقسیم کنیم باقیمانده آن اعداد ابجد صغیر خواهد بود و اگر به جای ۹، اعداد ابجد کبیر را به ۱۲ تقسیم کنیم، باقیمانده آن ابجد وسیط است. اما بیشترین موارد استفاده را حروف ابجد کبیر دارد.

به مربع ارزش عددی حروف ابجد کبیر، ابجد اکبر گفته می شود. برای مثال ابجد اکبر حرف “ی” برابر با ۱۰۰ و یا ابجد کبیر حرف “ق” برابر ۱۰۰۰۰ خواهد بود.

ابجد کبیر

الف =۱ ب = ۲ ج = ۳ د = ۴ ه = ۵ و = ۶ ز = ۷ ح = ۸ ط = ۹
ی = ۱۰ ک = ۲۰ ل =۳۰ م = ۴۰ ن = ۵۰ س = ۶۰ ع = ۷۰ ف = ۸۰ ص = ۹۰
ق = ۱۰۰ ر = ۲۰۰ ش = ۳۰۰ ت = ۴۰۰ ث = ۵۰۰ خ = ۶۰۰ ذ = ۷۰۰ ض = ۸۰۰ ظ = ۹۰۰
غ = ۱۰۰۰ گ = ۲۰۰۰ چ= ۳۰۰۰ پ= ۴۰۰۰ ژ= ۵۰۰۰

ابجد صغیر

الف =۱ ب = ۲ ج = ۳ د = ۴ ه = ۵ و = ۶ ز = ۷ ح = ۸ ط = ۹
ی = ۱۰ ک = ۸ ل =۶ م = ۴ ن = ۲ س = ۶ ع = ۱۰ ف = ۸ ص = ۶
ق = ۴ ر = ۸ ش = ساقط ت = ۴ ث = ۸ خ = ساقط ذ = ۴ ض = ۸ ظ = ساقط
غ = ۴ گ = ۲ چ= ۳ پ= ۴ ژ= ۵

ابجد وسیط

الف =۱ ب = ۲ ج = ۳ د = ۴ ه = ۵ و = ۶ ز = ۷ ح = ۸ ط = ۹
ی = ۱۰ ک = ۸ ل =۶ م = ۴ ن = ۲ س = ۰ ع = ۱۰ ف = ۸ ص = ۶
ق = ۴ ر = ۸ ش = ۶ ت = ۴ ث = ۸ خ = ۰ ذ = ۴ ض = ۸ ظ = ۰
غ = ۴ گ = ۸ چ= ۰ پ= ۴ ژ= ۸

ابجد مانند الفبای عربی، ۲۸ حرف دارد. در ادبیات فارسی، معادل سازی این حروف با اعداد برای ساخت رمز، کاربرد فراوانی دارد و به این معادل سازی حساب جمل بر وزن گسل گفته می شود. حساب جمل به خصوص در صنعت لغز در نظم فارسی، بسیار پرکاربرد است. یعنی ارتباط یک به یک اعداد را در حساب جمل با حروف در الفبای ابجد محاسبه می کنند.

حال می توان گفت که به جای دسته بندی مطالب با حروف الف ب پ ت ث … بهتر است روش قدیمی استفاده از الف ب ج د ه و … را به کار برد زیرا دارای ظرافتی نهفته می باشد و آن تطابق با اعداد است.

نکته دیگر این است که اگر تقسیم های مورد نظر از ده بیشتر باشد، بعد از “ی” ننویسید “ک”، بلکه از “یا” استفاده کنید که معادل ۱۱ است (ی + الف = ۱۰ + ۱)، و بعد “یب” معادل ۱۲ و “یج” معادل ۱۳ و الی آخر. شاید بارها با این ترتیب شماره گذاری در صفحات پیش گفتار کتابها مواجه شده باشید.

برای سادگی در حفظ حروف ابجد، هر چند تا حرف پیاپی به شکل واژه در آمده و تلفظ می شوند. این واژه ها عبارت اند از:اَبْجَدْ – هَوََزْ – حُطّی – کَلَمَنْ – سَعْفَصْ – قَرَشَتْ – ثَخَِذْ – ضَظِغْ.

نحوه تبدیل حروف ابجد به اعداد

نام هرکسی را می توان بر حسب حروف ابجد به عدد تبدیل کرد. به طور مثال:علی = ۱۱۰ ، ندا = ۵۵.

برای تبدیل نام به عدد، می بایست عدد متناظر با حروف را با یکدیگر جمع کنید؛ برای مثال:علی = (ع=۷۰ ، ل =۳۰ ، ی =۱۰) ← (۱۱۰=۱۰+۳۰+۷۰)

حرف همزه (أ) و الف (ا) هر دو عدد ۱ می باشند و حروفی که تشدید دارند یک حرف محسوب می شود، مثلا کلمه فَعّال برابر است با ۱۸۱. اما به طور استثناء حرف ل مکرر در واژه الله، دو حرف محسوب می شود. به همین دلیل عدد کلمه اللّه ۶۶ می شود؛ چون ا ۱، ل ۳۰، ل ۳۰ و ه ۵ است.

در مورد حروف فارسی که الفبای ابجد آنها را ندارد یعنی “پ”، “چ”، “ژ”، و “گ”، عدد ابجد آنها برابر با حرف مشابه آن ها در عربی در نظر گرفته شود؛ پ= ب، چ = ج، ژ= ز، و گ= ک. در برخی منابع برای محاسبه ابجد اسامی که در آنها این حروف فارسی به کار برده شده است، به جای در نظر گرفتن عدد حروف عربی مشابه، ارزش عددی آنها را برابر صفر محسوب می کنند. در منابعی نیز به “گ” ارزش دوهزار، به “چ” ارزش سه هزار، به “پ” ارزش چهارهزار و به “ژ” ارزش پنج هزار داده اند.

گاه در کلماتی، یک حرف مشد است که در خواندن دو حرف و در نوشتن یک حرف است مانند کلمه محمّد که حرف م در آن مشدد است. بنابراین عدد محمد؛ ٩٢ است ، نه ١٣٢ !

انواع کاربرد حروف ابجد :

۱. ترتیب بندی: در متون بسیاری به جای شماره گذاری با اعداد، از حروف ابجد استفاده می شود. در برخی کتاب ها نیز صفحات مقدمه با حروف ابجد شماره گذاری می شود.

۲. رمزگذاری: از حروف ابجد برای نوشتن رمز نیز استفاده می شود. مثلا در متن یک نامه یا یک نوشته می توان به جای اشاره مستقیم به یک واژه یا جمله، معادل عددی ابجد آنها نوشته شود و یا بالعکس آن نیز امکان پذیر است.

۳. موسیقی: از حروف ابجد در موسیقی پس از اسلام، در ثبت اصوات و دساتین استفاده شده است. به عنوان مثال نغمه های دستگاه شور با حروف ابجد عبارت بودند از:«یح یه یب ی ح. ه. ج. ا» و فاصله ها و ابعاد آن ها:«ط ط. ج‍ ج‍ ط. ج‍ ج» که در موسیقی امروز به ترتیب نت های سل، لاکرن، سی بمل، دو، ر، می بمل، فا و سل را تشکیل می دهند.

۴. تاریخ: از حروف ابجد می توان برای به خاطر سپاری اعداد مهم یا تاریخ های مهم استفاده کرد. مثلا می توان اعداد و حروف معادل آنها را مانند یک واژه یا شعر به خاطر سپرد. مثلا کلمه عدل مظفر با حساب جمل، ۱۳۲۴ می شود. این عدد همان سالی است که مظفرالدین شاه، مشروطیت را امضاء نمود.

۵. علوم غریبه: مردم در گذشته اعتقاد داشتند که اعداد روح حروف هستند. به عنوان نمونه میان کلماتی که اعداد یکسانی داشتند ارتباط خاصی وجود دارد. بخشی از علوم غریبه بر مبنای رابطه حروف و اعداد و توانایی ترکیب روح کلمات با هم استوار شده است.

۶. عرفان: علم حروف در عرفان اسلامی اهمیت بسیاری داشته است و آثاری نیز در باب آن به جا مانده است مانند رساله “الدر المکنون فی علم‏ الحروف”، ‏و رساله “مفتاح الاسرار در علم جفر و حروف” از محی الدین عربی.

۷. اسطرلاب: با توجه به درآمیختگی علم حروف و اعداد ابجد در زمانهای قدیم بسیاری از تقویم و طلسم هایی که مصریان و بابلی ها درست می کردند، این حروف کاربرد فراوانی داشته است. در علم اسطرلاب نیز به همین منوال از حروف ابجد استفاده می شود.

طالع بینی با حروف ابجد

یکی از کاربردهای حروف ابجد طالع بینی شخص است. برای این منظور باید مراحل زیر را انجام دهید:

نام شخص را به ابجد کبیر تبدیل کنید.

نام مادرش را با ابجد کبیر محاسبه کنید.

عدد نام خود فرد و عدد نام مادرش را با هم جمع نمائید.

نتیجه را به عدد ۱۲ تقسیم نمائید.

باقیمانده عدد برج طالع آن شخص است که با توجه به آن عدد طالع بینی او انجام می شود.

اعداد برج های طالع عبارتند از:

۱:حمل، ۲:ثور، ۳:جوزا، ۴:سرطان، ۵:اسد، ۶:سنبله، ۷:میزان، ۸:عقرب، ۹:قوس، ۱۰:جدی، ۱۱:دلو، ۱۲:حوت

طالع بینی ازدواج با حروف ابجد

در محاسبه حروف ابجد برای طالع بینی ازدواج به شکل زیر عمل می شود:

ابجد نام و نام مادر خانم را به دست آورید.

نام و نام مادر آقا را به عدد ابجد تبدیل کنید.

اعداد بدست آمده را با یکدیگر جمع کنید.

نتیجه را بر عدد ۵ تقسیم نمائید.

اگر باقیمانده ۲ یا ۴ باشد ستاره آنان جفت نیست.

اگر باقیمانده ۱، ۳ یا ۵ شود، ستاره دو نفر جفت بوده و به هم می رسند.

اگر باقیمانده صفر شود نشان دهنده این است که یکی از اعضای خانواده طرفین با این وصلت موافق نیست.

منبع: سایت وزین نمناک/ ویکی‌پدیا

منبع:تصویر زندگی

شاید خوشتان بیاید  فال روزانه تاروت شنبه ۱۲ فروردین «فال تاروت پیشگویی آینده ۱۴۰۲»

محمدرضا حفظی

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا