فال

فال ابجد امروز چهارشنبه ۳ خرداد «نحوه گرفتن فال روزانه ابجد»

فال ابجد امروز چهارشنبه ۳ خرداد «نحوه گرفتن فال روزانه ابجد»

فال ابجد امروز چهارشنبه ۳ خرداد «نحوه گرفتن فال روزانه ابجد»

فال حروف ابجد یکی از فال‌های پرطرفدار و بسیار قدیمی است که افراد بسیاری به پیشگویی‌ها و طالع‌های این فال اعتقاد دارند. که در پایین این صفحه علاوه بر معرفی حروف ابجد، به تبدیل این حروف به اعداد معادل و همچنین طالع بینی با حروف ابجد و طالع بینی ازدواج با آن پرداخته ایم. اگر به فال و طالع بینی علاقمند هستید حتما بخش انواع فال و طالع بینی مجله تصویر زندگی رو دنبال کنید.

فال ابجد امروز

♈ فال ابجد امروز متولدین فروردین

ابجد فال شما: ج ج د
تعبیر: هم‌اکنون بخت و اقبال با شما یار نیست پس بهتر است دست به کاری نزنید و صبر حوصله به خرج دهید. اگر می خواهید پولی به دست بیاورید باید تلاش بیشتری به خرج دهید و نسبت به این قضیه بی تفاوت نباشید. شخصی حرفهایی را به شما می زند که ممکن است کمی رنجیده خاطر شوید اما به زودی همه چیز فراموش خواهد شد.

☕️فال قهوه☕️

♉ فال ابجد امروز متولدین اردیبهشت

ابجد فال شما: ب ب ب
تعبیر: مقصود نیکویی دارید و در این راه بخت و اقبال هم با شما یار خواهد بود پس تعلل نکنید و هر چه سریعتر به هدفی که دارید خودتان را برسانید. ممکن است ازدواج در پیش داشته باشید اما رضایتی نسبت به آن نداشته باشید، مطمئن باشید که سعادت و خوشبختی فراوانی در انتظارتان است. در نمازهایتان کاهلی نکنید و به امور معنوی خود بپردازید تا زندگی به کامتان شود.

فال ابجد امروز چهارشنبه ۳ خرداد «نحوه گرفتن فال روزانه ابجد»
 ⚡️ فال امروز
☀️ فال هفته 
 💥 فال ماه
 ⭐️فال سال
 ❤️فال عشق

♊ فال ابجد امروز متولدین خرداد

ابجد فال شما: ب آ آ
تعبیر: اگر از مرحمت خداوند ناامید شده اید و در سختی و مشکلات قرار دارید سعی کنید دوباره به او ایمان بیاورید و مطمئن باشید که بهترین ها را برایتان در نظر دارد. پولی به دستتان میرسد که از راه شرعی و قانونی به دست آمده پس در استفاده از آن شک و تردید نداشته باشید. شاید فردی شما را به بیراهه بکشاند اما راه به جایی نمیبرد.

❤️فال شمع❤️

♋ فال ابجد امروز متولدین تیر

ابجد فال شما: د آ د
تعبیر: ممکن است به دردسر های خیلی زیادی در زندگی خود مواجه شوید باید دست از کارهای نادرست بردارید،، اگر قصد معاملات پولی و مالی را دارید سعی کنید؛ به انجام نرسانید تا ۴۰ روز دیگر گشایشی در زندگی شما ایجاد می شود پس بهتر است؛ صبور باشید و با عجله کار های تان را به انجام نرسانید.

❤️فال هفتگی میلادی❤️

♌ فال ابجد امروز متولدین مرداد

ابجد فال شما: ب ج د
تعبیر: آینده خوبی در پیش رو دارید. اگر در زندگی خود همت کنید با موفقیت فاصله ای ندارید می توانید به هدف و خواسته های تان دست پیدا کنید سعی کنید؛ هیچ گاه بدگویی دیگران را در زندگی نکنید چون روزی این بدگویی شما برملا خواهد شد و به دردسر های بزرگی در زندگی تان مواجه می شوید.

 ☀️استخاره با قرآن☀️

♍ فال ابجد امروز متولدین شهریور

ابجد فال شما: د ب آ
تعبیر: طالعت روشن است. به لطف خداوند گره از کارتان گشوده خواهد شد به زودی در زندگی‌تان گشایش ایجاد خواهد شد که شما از بند بیماری های خطرناک رها پیدا خواهید کرد و شادی و خوشبختی را در خود به وجود خواهید آورد،به زودی صاحب فرزندی میشوید که قدمش برایتان مبارک است.

❤️فال ورق❤️

♎ فال ابجد روزانه متولدین مهر

ابجد فال شما: آ ب آ
تعبیر: طالعت خوب نیست. اهل فتنه و فتنه انگیزی های بیهوده نباشید،، با این کارتان خودتان را به دردسر های خیلی زیادی مواجه می کنید و طالع تان را به نابودی و شکست می اندازید،، سعی کنید؛ اگر باکسی خصومتی دارید بروید و این خصومت را از بین ببرید تا در امورات زندگی تان بتوانید خوشبختی و نشاط را در خود به وجود بیاورید.

❤️فال حافظ❤️

♏ فال ابجد روزانه متولدین آبان

ابجد فال شما: ج آ ‌آ
تعبیر: طالعت خوب است. امسال سال خوبی برایتان خواهد شد اگر آرزویی در دل خود دارید به آرزوهایتان دست پیدا خواهید کرد، و شادی و خوشبختی را در زندگی تان به وجود می آورید،، اگر نیازمند مبلغ پولی هستید به زودی به دستتان خواهد رسید،، و از تمام مشکلات زندگیتان رهایی پیدا خواهید کرد.

❤️فال تاروت❤️

♐ فال ابجد روزانه متولدین آذر

ابجد فال شما: ج ج ج
تعبیر: طالعت روشن است. شما به سربلندی و موفقیت های بالایی دست پیدا خواهید کرد بهتر است در زندگیتان سپاسگزار نعمت های فراوان خداوند باشید تا بتوانید شادی و آرامش را در خود به وجود بیاورید،اگر قصد رفتن به سفری را دارید این سفر را بخوبی طی خواهید کرد.

♑ فال روزانه ابجد متولدین دی

ابجد فال شما: آ ‌آ ‌د
تعبیر: مشکلاتی برای روابط عاشقانه شما به وجود آمده و کمی ناراحت و غمگین هستید، مطمئن باشید که فردی که این کار را با شما کرده خودش به سراغتان خواهد آمد. جشن و مهمانی در پیش دارید که بسیار شما را خوشحال خواهد کرد. اگر می خواهید به سعادت برسید باید کمی بیشتر تلاش کنید.

❤️فال عطسه❤️

♒ فال روزانه ابجد متولدین بهمن

ابجد فال شما: د ج آ
تعبیر: مقصود بدی دارید و متاسفانه از این راه هیچ موفقیتی برایتان نخواهد بود پس از آن صرف نظر کنید، شاید به دنبال کسب مال و سرمایه باشید اما مطمئن باشید که از راه حرام نمی توانید به مقصودتان برسید. اهدافی دارید که رسیدن به آن برایتان بسیار دشوار است پس از آن صرفنظر کنید.

❤️فال عشق و احساس❤️

♓ فال روزانه ابجد متولدین اسفند

ابجد فال شما:ج ب ج
تعبیر: نگران نباشید که به سعادت می رسید و دست به هر کاری که بزنید موفقیت‌های فراوانی برایتان به وجود خواهد آمد. اگر می‌خواهید به سعادت و خوشبختی برسید باید به حرفهای بزرگترها گوش فرا دهید و نصیحت هایشان را آویزه گوشتان کنید. از روابط حرام پرهیز کنید که ممکن است از این راه بی آبرویی برای تان پدید بیاید.


راز و رمز حروف ابجد و نحوه گرفتن فال با حروف ابجد

کلمه ابجد به چهار حرف ابتدایی الفبای قدیم سامی اشاره می کند که به جای اعداد از آن استفاده می شد. یعنی با استفاده از حروف ابجد، ارزش عددی حروف مشخص می شد و در ترتیب بندی، طالع بینی و علوم غریبه از این حروف استفاده می شد. این حروف روشی برای مرتب سازی حروف در زبان عربی بر پایه الفبای اولیه خط فنیقی است. گاهی مواقع از این روش برای شماره گذاری صفحات یا موارد استفاده می شود پیش از هر کاربردی بهتر است با روش محاسبه حروف ابجد که در این بخش از نمناک شرح داده شده است آشنا شویم.

انواع حروف ابجد

سه نوع حروف ابجد وجود دارد که عبارتند از:

  • ابجد کبیر
  • ابجد صغیر
  • ابجد وسیط

اعداد نسبت داده شده به ۲۸ حرف ابجد کبیر از یک تا هزار است. در واقع اعداد ۱ تا ۱۰۰۰ بین ۲۸ حرف عربی تقسیم شده است. اگر هر یک از اعداد حروف ابجد کبیر که از ۹ بزرگتر است را به ۹ تقسیم کنیم باقیمانده آن اعداد ابجد صغیر خواهد بود و اگر به جای ۹، اعداد ابجد کبیر را به ۱۲ تقسیم کنیم، باقیمانده آن ابجد وسیط است. اما بیشترین موارد استفاده را حروف ابجد کبیر دارد.

به مربع ارزش عددی حروف ابجد کبیر، ابجد اکبر گفته می شود. برای مثال ابجد اکبر حرف “ی” برابر با ۱۰۰ و یا ابجد کبیر حرف “ق” برابر ۱۰۰۰۰ خواهد بود.

ابجد کبیر

الف =۱ ب = ۲ ج = ۳ د = ۴ ه = ۵ و = ۶ ز = ۷ ح = ۸ ط = ۹
ی = ۱۰ ک = ۲۰ ل =۳۰ م = ۴۰ ن = ۵۰ س = ۶۰ ع = ۷۰ ف = ۸۰ ص = ۹۰
ق = ۱۰۰ ر = ۲۰۰ ش = ۳۰۰ ت = ۴۰۰ ث = ۵۰۰ خ = ۶۰۰ ذ = ۷۰۰ ض = ۸۰۰ ظ = ۹۰۰
غ = ۱۰۰۰ گ = ۲۰۰۰ چ= ۳۰۰۰ پ= ۴۰۰۰ ژ= ۵۰۰۰

 

ابجد صغیر

الف =۱ ب = ۲ ج = ۳ د = ۴ ه = ۵ و = ۶ ز = ۷ ح = ۸ ط = ۹
ی = ۱۰ ک = ۸ ل =۶ م = ۴ ن = ۲ س = ۶ ع = ۱۰ ف = ۸ ص = ۶
ق = ۴ ر = ۸ ش = ساقط ت = ۴ ث = ۸ خ = ساقط ذ = ۴ ض = ۸ ظ = ساقط
غ = ۴ گ = ۲ چ= ۳ پ= ۴ ژ= ۵

 

ابجد وسیط

الف =۱ ب = ۲ ج = ۳ د = ۴ ه = ۵ و = ۶ ز = ۷ ح = ۸ ط = ۹
ی = ۱۰ ک = ۸ ل =۶ م = ۴ ن = ۲ س = ۰ ع = ۱۰ ف = ۸ ص = ۶
ق = ۴ ر = ۸ ش = ۶ ت = ۴ ث = ۸ خ = ۰ ذ = ۴ ض = ۸ ظ = ۰
غ = ۴ گ = ۸ چ= ۰ پ= ۴ ژ= ۸

ابجد مانند الفبای عربی، ۲۸ حرف دارد. در ادبیات فارسی، معادل سازی این حروف با اعداد برای ساخت رمز، کاربرد فراوانی دارد و به این معادل سازی حساب جمل بر وزن گسل گفته می شود. حساب جمل به خصوص در صنعت لغز در نظم فارسی، بسیار پرکاربرد است. یعنی ارتباط یک به یک اعداد را در حساب جمل با حروف در الفبای ابجد محاسبه می کنند.

حال می توان گفت که به جای دسته بندی مطالب با حروف الف ب پ ت ث … بهتر است روش قدیمی استفاده از الف ب ج د ه و … را به کار برد زیرا دارای ظرافتی نهفته می باشد و آن تطابق با اعداد است.

نکته دیگر این است که اگر تقسیم های مورد نظر از ده بیشتر باشد، بعد از “ی” ننویسید “ک”، بلکه از “یا” استفاده کنید که معادل ۱۱ است (ی + الف = ۱۰ + ۱)، و بعد “یب” معادل ۱۲ و “یج” معادل ۱۳ و الی آخر. شاید بارها با این ترتیب شماره گذاری در صفحات پیش گفتار کتابها مواجه شده باشید.

برای سادگی در حفظ حروف ابجد، هر چند تا حرف پیاپی به شکل واژه در آمده و تلفظ می شوند. این واژه ها عبارت اند از:اَبْجَدْ – هَوََزْ – حُطّی – کَلَمَنْ – سَعْفَصْ – قَرَشَتْ – ثَخَِذْ – ضَظِغْ.

نحوه تبدیل حروف ابجد به اعداد

نام هرکسی را می توان بر حسب حروف ابجد به عدد تبدیل کرد. به طور مثال:علی = ۱۱۰ ، ندا = ۵۵.

برای تبدیل نام به عدد، می بایست عدد متناظر با حروف را با یکدیگر جمع کنید؛ برای مثال:علی = (ع=۷۰ ، ل =۳۰ ، ی =۱۰) ← (۱۱۰=۱۰+۳۰+۷۰)

حرف همزه (أ) و الف (ا) هر دو عدد ۱ می باشند و حروفی که تشدید دارند یک حرف محسوب می شود، مثلا کلمه فَعّال برابر است با ۱۸۱. اما به طور استثناء حرف ل مکرر در واژه الله، دو حرف محسوب می شود. به همین دلیل عدد کلمه اللّه ۶۶ می شود؛ چون ا ۱، ل ۳۰، ل ۳۰ و ه ۵ است.

در مورد حروف فارسی که الفبای ابجد آنها را ندارد یعنی “پ”، “چ”، “ژ”، و “گ”، عدد ابجد آنها برابر با حرف مشابه آن ها در عربی در نظر گرفته شود؛ پ= ب، چ = ج، ژ= ز، و گ= ک. در برخی منابع برای محاسبه ابجد اسامی که در آنها این حروف فارسی به کار برده شده است، به جای در نظر گرفتن عدد حروف عربی مشابه، ارزش عددی آنها را برابر صفر محسوب می کنند. در منابعی نیز به “گ” ارزش دوهزار، به “چ” ارزش سه هزار، به “پ” ارزش چهارهزار و به “ژ” ارزش پنج هزار داده اند.

گاه در کلماتی، یک حرف مشد است که در خواندن دو حرف و در نوشتن یک حرف است مانند کلمه محمّد که حرف م در آن مشدد است. بنابراین عدد محمد؛ ٩٢ است ، نه ١٣٢ !

انواع کاربرد حروف ابجد :

۱. ترتیب بندی: در متون بسیاری به جای شماره گذاری با اعداد، از حروف ابجد استفاده می شود. در برخی کتاب ها نیز صفحات مقدمه با حروف ابجد شماره گذاری می شود.

۲. رمزگذاری: از حروف ابجد برای نوشتن رمز نیز استفاده می شود. مثلا در متن یک نامه یا یک نوشته می توان به جای اشاره مستقیم به یک واژه یا جمله، معادل عددی ابجد آنها نوشته شود و یا بالعکس آن نیز امکان پذیر است.

۳. موسیقی: از حروف ابجد در موسیقی پس از اسلام، در ثبت اصوات و دساتین استفاده شده است. به عنوان مثال نغمه های دستگاه شور با حروف ابجد عبارت بودند از:«یح یه یب ی ح. ه. ج. ا» و فاصله ها و ابعاد آن ها:«ط ط. ج‍ ج‍ ط. ج‍ ج» که در موسیقی امروز به ترتیب نت های سل، لاکرن، سی بمل، دو، ر، می بمل، فا و سل را تشکیل می دهند.

۴. تاریخ: از حروف ابجد می توان برای به خاطر سپاری اعداد مهم یا تاریخ های مهم استفاده کرد. مثلا می توان اعداد و حروف معادل آنها را مانند یک واژه یا شعر به خاطر سپرد. مثلا کلمه عدل مظفر با حساب جمل، ۱۳۲۴ می شود. این عدد همان سالی است که مظفرالدین شاه، مشروطیت را امضاء نمود.

۵. علوم غریبه: مردم در گذشته اعتقاد داشتند که اعداد روح حروف هستند. به عنوان نمونه میان کلماتی که اعداد یکسانی داشتند ارتباط خاصی وجود دارد. بخشی از علوم غریبه بر مبنای رابطه حروف و اعداد و توانایی ترکیب روح کلمات با هم استوار شده است.

۶. عرفان: علم حروف در عرفان اسلامی اهمیت بسیاری داشته است و آثاری نیز در باب آن به جا مانده است مانند رساله “الدر المکنون فی علم‏ الحروف”، ‏و رساله “مفتاح الاسرار در علم جفر و حروف” از محی الدین عربی.

۷. اسطرلاب: با توجه به درآمیختگی علم حروف و اعداد ابجد در زمانهای قدیم بسیاری از تقویم و طلسم هایی که مصریان و بابلی ها درست می کردند، این حروف کاربرد فراوانی داشته است. در علم اسطرلاب نیز به همین منوال از حروف ابجد استفاده می شود.

طالع بینی با حروف ابجد

یکی از کاربردهای حروف ابجد طالع بینی شخص است. برای این منظور باید مراحل زیر را انجام دهید:

نام شخص را به ابجد کبیر تبدیل کنید.

نام مادرش را با ابجد کبیر محاسبه کنید.

عدد نام خود فرد و عدد نام مادرش را با هم جمع نمائید.

نتیجه را به عدد ۱۲ تقسیم نمائید.

باقیمانده عدد برج طالع آن شخص است که با توجه به آن عدد طالع بینی او انجام می شود.

اعداد برج های طالع عبارتند از:

۱:حمل، ۲:ثور، ۳:جوزا، ۴:سرطان، ۵:اسد، ۶:سنبله، ۷:میزان، ۸:عقرب، ۹:قوس، ۱۰:جدی، ۱۱:دلو، ۱۲:حوت

طالع بینی ازدواج با حروف ابجد

در محاسبه حروف ابجد برای طالع بینی ازدواج به شکل زیر عمل می شود:

ابجد نام و نام مادر خانم را به دست آورید.

نام و نام مادر آقا را به عدد ابجد تبدیل کنید.

اعداد بدست آمده را با یکدیگر جمع کنید.

نتیجه را بر عدد ۵ تقسیم نمائید.

اگر باقیمانده ۲ یا ۴ باشد ستاره آنان جفت نیست.

اگر باقیمانده ۱، ۳ یا ۵ شود، ستاره دو نفر جفت بوده و به هم می رسند.

اگر باقیمانده صفر شود نشان دهنده این است که یکی از اعضای خانواده طرفین با این وصلت موافق نیست.

منبع: سایت وزین نمناک/ ویکی‌پدیا

منبع:تصویر زندگی

محمدرضا حفظی

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا