فال

فال ابجد امروز چهارشنبه ۲۶ بهمن «نحوه گرفتن فال روزانه ابجد»

فال ابجد امروز چهارشنبه ۲۶ بهمن «نحوه گرفتن فال روزانه ابجد»

خواب دیدی تعبیرش رو نمی دونی کلیک کن

فال ابجد امروز چهارشنبه ۲۶ بهمن «نحوه گرفتن فال روزانه ابجد»

فال حروف ابجد یکی از فال‌های پرطرفدار و بسیار قدیمی است که افراد بسیاری به پیشگویی‌ها و طالع‌های این فال اعتقاد دارند. که در پایین این صفحه علاوه بر معرفی حروف ابجد، به تبدیل این حروف به اعداد معادل و همچنین طالع بینی با حروف ابجد و طالع بینی ازدواج با آن پرداخته ایم. اگر به فال و طالع بینی علاقمند هستید حتما بخش انواع فال و طالع بینی مجله تصویر زندگی رو دنبال کنید.

اخبار روز فناوری رو اینجا ببین

فال ابجد امروز

♈ فال ابجد امروز متولدین فروردین

ابجد فال شما: ج د ج
تعبیر: بخت و اقبال به شما رو می کند و همچنین اتفاقات خوبی روی می دهد. ممکن است با فردی مواجه شوید که نیت خوبی در رابطه با شما ندارد پس مراقب باشید که فریب حرف‌هایش را نخورید. خداوند در همه حال با شماست کافیست توکلتان بر او باشد تا بهترین ها روی دهد.

☕️فال قهوه☕️

♉ فال ابجد امروز متولدین اردیبهشت

ابجد فال شما: ب د آ
تعبیر: مقصود نیکویی ندارید و متاسفانه اتفاقات ناخوشایندی در اطراف تان، روی داده اگر میخواهید مسیر زندگی تان را تغییر دهید باید از افراد باتجربه کمک بخواهید. پول های تان را پس انداز کنید و از ولخرجی پرهیز کنید تا در آینده به مشکل جدی بر نخورید.

فال ابجد امروز چهارشنبه ۲۶ بهمن «نحوه گرفتن فال روزانه ابجد»
 ⚡️ فال امروز
☀️ فال هفته 
 ? فال ماه
 ⭐️فال سال
 ❤️فال عشق

♊ فال ابجد امروز متولدین خرداد

ابجد فال شما: آ د ب
تعبیر: اگر قصد دارید به سفر بروید حتما این کار را انجام دهید که آرامش از دست رفته تان باز خواهد گشت. فردی با حرف‌هایش شما را می آزارد اما او را به خدا واگذار کنید. اگر می‌خواهید کار جدیدی انجام دهید در آن استخاره کنید و از خداوند کمک بخواهید تا راه درست را به شما نشان دهد.

❤️فال شمع❤️

♋ فال ابجد امروز متولدین تیر

ابجد فال شما: د آ ب
تعبیر: مراقب باشید که افراد تنگ نظری در اطرافتان قرار دارند و ممکن است از جانب آنها آسیب ببینید. اگر از نظر مالی در مضیقه هستید بدانید که به زودی شرایط به نفعتان می‌شود و رزق و روزی فراوان وارد زندگیتان خواهد شد. در نمازهای تان کاهلی نکنید که گمراه و سردرگم می شوید.

❤️فال هفتگی میلادی❤️

♌ فال ابجد امروز متولدین مرداد

ابجد فال شما: د ج آ
تعبیر: مقصود بدی دارید و با این کار زندگی به کامتان تلخ خواهد شد پس از آن چشم پوشی کنید. با فردی به مشکلاتی خواهید خورد و دعوا و درگیری در پیش دارید اما شما پیروز میدان خواهید بود. دوستان خوبی در اطراف تان ندارید و ممکن است شما را در جهتی نادرست هدایت کنند پس از آنها فاصله بگیرید.

 ☀️استخاره با قرآن☀️

♍ فال ابجد امروز متولدین شهریور

ابجد فال شما: آ ب د
تعبیر: اگر هر چه سریعتر از نیتی که در سر دارید صرف نظر نکنید دچار غم و اندوه بزرگی خواهید شد و زندگی به کامتان تلخ میشود. در مسیر تحصیلی موفقیت‌هایی برایتان وجود دارد و به سربلندی و منزلت می‌رسید. اگر در آرزوی وصال به یار هستید بدانید که تا ۴ وعده دیگر همه چیز برای تان میسر خواهد شد.

❤️فال ورق❤️

♎ فال ابجد روزانه متولدین مهر

ابجد فال شما: د د ج
تعبیر: قصد و نیتت خوبست. خیر و برکت در زندگی شما سرازیر می شود سعی کنید؛ از مال حرام بپرهیزید و دست به کارهای ناصوابی نزنید تا به خواسته و هدف های خود برسید و موفقیت را در زمینه کاری و شغلی به دست بیاورید، در زندگی از مشکلات نهراسید که از شر بدخواهان در امان خواهید ماند.

❤️فال حافظ❤️

♏ فال ابجد روزانه متولدین آبان

ابجد فال شما: ب ب ج
تعبیر: طالعت خوب نیست. شخصی با حرف‌هایش باعث ناراحتی بسیار زیادی درشما شده است؛ بهتر است از او دوری چون به شما صدمات بسیار زیادی در زندگی وارد می کند، می خواهد به سمت انرژی‌های منفی شما را بکشانند و آینده تان را خراب کند،، اما به لطف خداوند شخصی مورد حمایت شما قرار می گیرد و شما را از مشکلات نجات می دهد.

❤️فال تاروت❤️

♐ فال ابجد روزانه متولدین آذر

ابجد فال شما: د ب ب
تعبیر: به زودی گره از کارتان گشوده خواهد شد چنان گشایشی در زندگی شما رخ خواهد داد که موفقیت بسیار زیادی را نصیب تان می کند،، در آینده خبرهای خوشحال کننده از طرف شخص مورد نظر خود دریافت می کنید که باعث خوشحالی بسیاری در شما می شود، بهتر است؛ برای خود صدقه بدهید تا از چشم زخم مردم در امان بمانید.

♑ فال روزانه ابجد متولدین دی

ابجد فال شما: د آ ج
تعبیر: طالع نیکی دارید. بخت و اقبال روشنی در پیش رو دارید شخصی وارد زندگیتان می شود و به شما پیشنهاد ازدواجی را می دهد بهتر است؛ قبول کنید که برای تان مبارک است . اگر قصد انجام معاملات پولی و مالی را دارید سعی کنید؛ تا چند مدتی به تاخیر بیندازید ممکن است مشکلاتی در کمین باشد که شما را به دردسر بیندازد.

❤️فال عطسه❤️

♒ فال روزانه ابجد متولدین بهمن

ابجد فال شما: ب ج آ
تعبیر: طالعت خوب نیست. به دردسرهای بزرگی در زندگی خود مواجه می شوید،، بهتر است؛ دست از فتنه و فتنه انگیزی های بیهوده بردارید با خبرچینی کردن هیچ گاه به مقصود خود نخواهید رسید،، بلکه طالعتان را به رنگ تیره و تار در می‌آورید و مشکلات بسیار زیادی در خود سرازیر خواهید کرد.

❤️فال عشق و احساس❤️

♓ فال روزانه ابجد متولدین اسفند

ابجد فال شما: آ‌‌ آ ‌آ‌
تعبیر: فالت خوب است. تغییر و تحولات اساسی در شما ایجاد می‌شود از طرف شخصی کمک های پولی و مالی دریافت می کنید که باعث خوشحالی بسیاری در شما می شود،، به زودی خوابی را که دیده اید تعبیر می شود و آینده ای روشن برای تان در زندگی رقم می‌زند و شما را به پیروزی میرساند.


راز و رمز حروف ابجد و نحوه گرفتن فال با حروف ابجد

کلمه ابجد به چهار حرف ابتدایی الفبای قدیم سامی اشاره می کند که به جای اعداد از آن استفاده می شد. یعنی با استفاده از حروف ابجد، ارزش عددی حروف مشخص می شد و در ترتیب بندی، طالع بینی و علوم غریبه از این حروف استفاده می شد. این حروف روشی برای مرتب سازی حروف در زبان عربی بر پایه الفبای اولیه خط فنیقی است. گاهی مواقع از این روش برای شماره گذاری صفحات یا موارد استفاده می شود پیش از هر کاربردی بهتر است با روش محاسبه حروف ابجد که در این بخش از نمناک شرح داده شده است آشنا شویم.

انواع حروف ابجد

سه نوع حروف ابجد وجود دارد که عبارتند از:

  • ابجد کبیر
  • ابجد صغیر
  • ابجد وسیط

اعداد نسبت داده شده به ۲۸ حرف ابجد کبیر از یک تا هزار است. در واقع اعداد ۱ تا ۱۰۰۰ بین ۲۸ حرف عربی تقسیم شده است. اگر هر یک از اعداد حروف ابجد کبیر که از ۹ بزرگتر است را به ۹ تقسیم کنیم باقیمانده آن اعداد ابجد صغیر خواهد بود و اگر به جای ۹، اعداد ابجد کبیر را به ۱۲ تقسیم کنیم، باقیمانده آن ابجد وسیط است. اما بیشترین موارد استفاده را حروف ابجد کبیر دارد.

به مربع ارزش عددی حروف ابجد کبیر، ابجد اکبر گفته می شود. برای مثال ابجد اکبر حرف “ی” برابر با ۱۰۰ و یا ابجد کبیر حرف “ق” برابر ۱۰۰۰۰ خواهد بود.

ابجد کبیر

الف =۱ ب = ۲ ج = ۳ د = ۴ ه = ۵ و = ۶ ز = ۷ ح = ۸ ط = ۹
ی = ۱۰ ک = ۲۰ ل =۳۰ م = ۴۰ ن = ۵۰ س = ۶۰ ع = ۷۰ ف = ۸۰ ص = ۹۰
ق = ۱۰۰ ر = ۲۰۰ ش = ۳۰۰ ت = ۴۰۰ ث = ۵۰۰ خ = ۶۰۰ ذ = ۷۰۰ ض = ۸۰۰ ظ = ۹۰۰
غ = ۱۰۰۰ گ = ۲۰۰۰ چ= ۳۰۰۰ پ= ۴۰۰۰ ژ= ۵۰۰۰

 

ابجد صغیر

الف =۱ ب = ۲ ج = ۳ د = ۴ ه = ۵ و = ۶ ز = ۷ ح = ۸ ط = ۹
ی = ۱۰ ک = ۸ ل =۶ م = ۴ ن = ۲ س = ۶ ع = ۱۰ ف = ۸ ص = ۶
ق = ۴ ر = ۸ ش = ساقط ت = ۴ ث = ۸ خ = ساقط ذ = ۴ ض = ۸ ظ = ساقط
غ = ۴ گ = ۲ چ= ۳ پ= ۴ ژ= ۵

 

ابجد وسیط

الف =۱ ب = ۲ ج = ۳ د = ۴ ه = ۵ و = ۶ ز = ۷ ح = ۸ ط = ۹
ی = ۱۰ ک = ۸ ل =۶ م = ۴ ن = ۲ س = ۰ ع = ۱۰ ف = ۸ ص = ۶
ق = ۴ ر = ۸ ش = ۶ ت = ۴ ث = ۸ خ = ۰ ذ = ۴ ض = ۸ ظ = ۰
غ = ۴ گ = ۸ چ= ۰ پ= ۴ ژ= ۸

ابجد مانند الفبای عربی، ۲۸ حرف دارد. در ادبیات فارسی، معادل سازی این حروف با اعداد برای ساخت رمز، کاربرد فراوانی دارد و به این معادل سازی حساب جمل بر وزن گسل گفته می شود. حساب جمل به خصوص در صنعت لغز در نظم فارسی، بسیار پرکاربرد است. یعنی ارتباط یک به یک اعداد را در حساب جمل با حروف در الفبای ابجد محاسبه می کنند.

حال می توان گفت که به جای دسته بندی مطالب با حروف الف ب پ ت ث … بهتر است روش قدیمی استفاده از الف ب ج د ه و … را به کار برد زیرا دارای ظرافتی نهفته می باشد و آن تطابق با اعداد است.

نکته دیگر این است که اگر تقسیم های مورد نظر از ده بیشتر باشد، بعد از “ی” ننویسید “ک”، بلکه از “یا” استفاده کنید که معادل ۱۱ است (ی + الف = ۱۰ + ۱)، و بعد “یب” معادل ۱۲ و “یج” معادل ۱۳ و الی آخر. شاید بارها با این ترتیب شماره گذاری در صفحات پیش گفتار کتابها مواجه شده باشید.

برای سادگی در حفظ حروف ابجد، هر چند تا حرف پیاپی به شکل واژه در آمده و تلفظ می شوند. این واژه ها عبارت اند از:اَبْجَدْ – هَوََزْ – حُطّی – کَلَمَنْ – سَعْفَصْ – قَرَشَتْ – ثَخَِذْ – ضَظِغْ.

نحوه تبدیل حروف ابجد به اعداد

نام هرکسی را می توان بر حسب حروف ابجد به عدد تبدیل کرد. به طور مثال:علی = ۱۱۰ ، ندا = ۵۵.

برای تبدیل نام به عدد، می بایست عدد متناظر با حروف را با یکدیگر جمع کنید؛ برای مثال:علی = (ع=۷۰ ، ل =۳۰ ، ی =۱۰) ← (۱۱۰=۱۰+۳۰+۷۰)

حرف همزه (أ) و الف (ا) هر دو عدد ۱ می باشند و حروفی که تشدید دارند یک حرف محسوب می شود، مثلا کلمه فَعّال برابر است با ۱۸۱. اما به طور استثناء حرف ل مکرر در واژه الله، دو حرف محسوب می شود. به همین دلیل عدد کلمه اللّه ۶۶ می شود؛ چون ا ۱، ل ۳۰، ل ۳۰ و ه ۵ است.

در مورد حروف فارسی که الفبای ابجد آنها را ندارد یعنی “پ”، “چ”، “ژ”، و “گ”، عدد ابجد آنها برابر با حرف مشابه آن ها در عربی در نظر گرفته شود؛ پ= ب، چ = ج، ژ= ز، و گ= ک. در برخی منابع برای محاسبه ابجد اسامی که در آنها این حروف فارسی به کار برده شده است، به جای در نظر گرفتن عدد حروف عربی مشابه، ارزش عددی آنها را برابر صفر محسوب می کنند. در منابعی نیز به “گ” ارزش دوهزار، به “چ” ارزش سه هزار، به “پ” ارزش چهارهزار و به “ژ” ارزش پنج هزار داده اند.

گاه در کلماتی، یک حرف مشد است که در خواندن دو حرف و در نوشتن یک حرف است مانند کلمه محمّد که حرف م در آن مشدد است. بنابراین عدد محمد؛ ٩٢ است ، نه ١٣٢ !

انواع کاربرد حروف ابجد :

۱. ترتیب بندی: در متون بسیاری به جای شماره گذاری با اعداد، از حروف ابجد استفاده می شود. در برخی کتاب ها نیز صفحات مقدمه با حروف ابجد شماره گذاری می شود.

۲. رمزگذاری: از حروف ابجد برای نوشتن رمز نیز استفاده می شود. مثلا در متن یک نامه یا یک نوشته می توان به جای اشاره مستقیم به یک واژه یا جمله، معادل عددی ابجد آنها نوشته شود و یا بالعکس آن نیز امکان پذیر است.

۳. موسیقی: از حروف ابجد در موسیقی پس از اسلام، در ثبت اصوات و دساتین استفاده شده است. به عنوان مثال نغمه های دستگاه شور با حروف ابجد عبارت بودند از:«یح یه یب ی ح. ه. ج. ا» و فاصله ها و ابعاد آن ها:«ط ط. ج‍ ج‍ ط. ج‍ ج» که در موسیقی امروز به ترتیب نت های سل، لاکرن، سی بمل، دو، ر، می بمل، فا و سل را تشکیل می دهند.

۴. تاریخ: از حروف ابجد می توان برای به خاطر سپاری اعداد مهم یا تاریخ های مهم استفاده کرد. مثلا می توان اعداد و حروف معادل آنها را مانند یک واژه یا شعر به خاطر سپرد. مثلا کلمه عدل مظفر با حساب جمل، ۱۳۲۴ می شود. این عدد همان سالی است که مظفرالدین شاه، مشروطیت را امضاء نمود.

۵. علوم غریبه: مردم در گذشته اعتقاد داشتند که اعداد روح حروف هستند. به عنوان نمونه میان کلماتی که اعداد یکسانی داشتند ارتباط خاصی وجود دارد. بخشی از علوم غریبه بر مبنای رابطه حروف و اعداد و توانایی ترکیب روح کلمات با هم استوار شده است.

۶. عرفان: علم حروف در عرفان اسلامی اهمیت بسیاری داشته است و آثاری نیز در باب آن به جا مانده است مانند رساله “الدر المکنون فی علم‏ الحروف”، ‏و رساله “مفتاح الاسرار در علم جفر و حروف” از محی الدین عربی.

۷. اسطرلاب: با توجه به درآمیختگی علم حروف و اعداد ابجد در زمانهای قدیم بسیاری از تقویم و طلسم هایی که مصریان و بابلی ها درست می کردند، این حروف کاربرد فراوانی داشته است. در علم اسطرلاب نیز به همین منوال از حروف ابجد استفاده می شود.

طالع بینی با حروف ابجد

یکی از کاربردهای حروف ابجد طالع بینی شخص است. برای این منظور باید مراحل زیر را انجام دهید:

نام شخص را به ابجد کبیر تبدیل کنید.

نام مادرش را با ابجد کبیر محاسبه کنید.

عدد نام خود فرد و عدد نام مادرش را با هم جمع نمائید.

نتیجه را به عدد ۱۲ تقسیم نمائید.

باقیمانده عدد برج طالع آن شخص است که با توجه به آن عدد طالع بینی او انجام می شود.

اعداد برج های طالع عبارتند از:

۱:حمل، ۲:ثور، ۳:جوزا، ۴:سرطان، ۵:اسد، ۶:سنبله، ۷:میزان، ۸:عقرب، ۹:قوس، ۱۰:جدی، ۱۱:دلو، ۱۲:حوت

طالع بینی ازدواج با حروف ابجد

در محاسبه حروف ابجد برای طالع بینی ازدواج به شکل زیر عمل می شود:

ابجد نام و نام مادر خانم را به دست آورید.

نام و نام مادر آقا را به عدد ابجد تبدیل کنید.

اعداد بدست آمده را با یکدیگر جمع کنید.

نتیجه را بر عدد ۵ تقسیم نمائید.

اگر باقیمانده ۲ یا ۴ باشد ستاره آنان جفت نیست.

اگر باقیمانده ۱، ۳ یا ۵ شود، ستاره دو نفر جفت بوده و به هم می رسند.

اگر باقیمانده صفر شود نشان دهنده این است که یکی از اعضای خانواده طرفین با این وصلت موافق نیست.

منبع: سایت وزین نمناک/ ویکی‌پدیا

منبع:تصویر زندگی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا