فال

فال ابجد امروز چهارشنبه ۱۷ اسفند «نحوه گرفتن فال روزانه ابجد»

فال ابجد امروز چهارشنبه ۱۷ اسفند «نحوه گرفتن فال روزانه ابجد»

فال ابجد امروز چهارشنبه ۱۷ اسفند «نحوه گرفتن فال روزانه ابجد»

فال حروف ابجد یکی از فال‌های پرطرفدار و بسیار قدیمی است که افراد بسیاری به پیشگویی‌ها و طالع‌های این فال اعتقاد دارند. که در پایین این صفحه علاوه بر معرفی حروف ابجد، به تبدیل این حروف به اعداد معادل و همچنین طالع بینی با حروف ابجد و طالع بینی ازدواج با آن پرداخته ایم. اگر به فال و طالع بینی علاقمند هستید حتما بخش انواع فال و طالع بینی مجله تصویر زندگی رو دنبال کنید.

شاید خوشتان بیاید  فال ابجد امروز یکشنبه ۱۳ فروردین «نحوه گرفتن فال روزانه ابجد»

فال ابجد امروز

♈ فال ابجد امروز متولدین فروردین

ابجد فال شما: آ  د  ب
تعبیر: طالعت خوب است. خیر و برکت در زندگیتان سرازیر خواهد شد و موفقیت و سربلندی در زندگیتان به وجود خواهد آمد سعی کنید؛ در انجام کارهایتان بی گدار به آب نزنید و در کارهای خود فرد فعالی باشید تا بتوانید به مقصود خود دست پیدا کنید و به سربلندی برسید.

☕️فال قهوه☕️

♉ فال ابجد امروز متولدین اردیبهشت

ابجد فال شما: ب  ج  آ
تعبیر: بزودی اوضاع زندگیتان روبه راه خواهد شد که موفقیت وشادمانی در زندگیتان سرازیر میشود اگر آرزویی در دل خود دارید،، بزودی به خواسته های خود خواهید رسید و شادمانی و نشاط را در زندگیتان سرازیر خواهد کرد و شمارا به مقامات بالا و آرامش میرساند.

فال ابجد امروز چهارشنبه ۱۷ اسفند «نحوه گرفتن فال روزانه ابجد»
 ⚡️ فال امروز
☀️ فال هفته 
 💥 فال ماه
 ⭐️فال سال
 ❤️فال عشق

♊ فال ابجد امروز متولدین خرداد

ابجد فال شما: ب  ج  ب
تعبیر: اگر مقصودی داری باید برای آن تلاش و کوشش خود را بالا ببرید تا بتوانید خوشبختی و نشاط را در زندگی خود احساس کنید وخودتان را به سربلندی و مقامات بالا نزدیک کنید،، اگر قصد رفتن به سفری دارید بزودی این سفر را طی خواهید کرد و موفقیت را در زندگیتان به وجود می آورید.

❤️فال شمع❤️

♋ فال ابجد امروز متولدین تیر

ابجد فال شما: د  ج  ج
تعبیر: بزودی گره از کارتان گشوده خواهد شد که موفقیت و شادمانی را در زندگیتان سرازیر میکند و شمارا به آرزوهایتان میرساند،، بزودی از طرف شخصی خبر های خوب و خوشایندی به گوشتان خواهد رسید، که خوشبختی را در زندگیتان فراهم میسازد برایتان آرامش و آسایش را در زندگی ایجاد میکند.

❤️فال هفتگی میلادی❤️

♌ فال ابجد امروز متولدین مرداد

ابجد فال شما: ج  آ  ب
تعبیر: از مشکلات زندگی هراسی به دل خود راه ندهید به لطف خداوند خوشبختی در زندگیتان به وجود خواهد آمد سعی کنید؛ در زندگی بخود مغرور نشوید که برایتان غم و اندوه فراوانی به وجود می آورد وشمارا به دردسرهای بزرگی خواهد انداحت سعی کنید؛ در زندگی برای خود صدقه ای بدهید تا از شر بد خواهان در امان بمانید.

 ☀️استخاره با قرآن☀️

♍ فال ابجد امروز متولدین شهریور

ابجد فال شما: د  ج  آ
تعبیر: در زندگی به کسی اعتماد نکنید که برایتان مشکلات بزرگی به وجود می آورد، وشمارا به نابودی میرساند اگر قصد انجام معاملات پولی و مالی را دارید سعی کنید؛ در انجام آن دقت خود را بالا ببرید تا مشکلی برایتان در آینده به وجود نیاورد.

❤️فال ورق❤️

♎ فال ابجد روزانه متولدین مهر

ابجد فال شما: ج  ب  ب
تعبیر: به هدف بزرگی که در سر دارید می رسید و خداوند در این راه شما را همراهی می‌کند. اگر بخواهید دست به اعمال حرام و نادرست بزنید متاسفانه سعادت و خوشبختی از شما دور خواهد شد. وارد معاملاتی سودمند می‌شوید و مال و سرمایه فراوانی به دستتان خواهد رسید سعی کنید تا مقداری از آن را در راه خداوند صرف کنید.

❤️فال حافظ❤️

♏ فال ابجد روزانه متولدین آبان

ابجد فال شما: ب  د  ب
تعبیر: به زودی از مشکلات رهایی خواهید یافت و اوضاع به نفع تان خواهد شد. به زودی دعوا مرافعه در پیش دارید که اگر بخواهید به آنها دامن بزنید متاسفانه افراد زیادی را از دست خواهید داد. به بزرگترها احترام بگذارید و نصیحت شان را بپذیرید تا راه سعادت و خوشبختی را بیابید.

❤️فال تاروت❤️

♐ فال ابجد روزانه متولدین آذر

ابجد فال شما: ب  ج  د
تعبیر: شانس به شما رو می‌کند و زندگی به کامتان می‌شود. زنی لاغر اندام در زندگیتان وجود دارد که به زودی حرف های ناپسندی در رابطه با شما خواهد زد و ممکن است بدگویی هایی برای تان انجام دهد که باید جلویش را بگیرید. امر ازدواج و خواستگاری در پیش دارید و خیلی زود به وصال یار می رسید انشالله که مبارک است.

♑ فال روزانه ابجد متولدین دی

ابجد فال شما: ج  ب  آ
تعبیر: زندگی به کامتان خواهد شد و مرادتان حاصل می شود اگر قصد دارید وصلتی را آغاز کنید بسیار چشمانتان را باز کنید که در دردسر نیفتید. یکی از دوستانتان ضربه بدی به شما می زند و از این طریق ممکن است رنج و اندوه فراوان به شما برسد اما او را به خداوند واگذار کنید تا جوابش را به بهترین شکل بدهد. در نمازهایتان کاهلی نکنید.

❤️فال عطسه❤️

♒ فال روزانه ابجد متولدین بهمن

ابجد فال شما: ب  د  ج
تعبیر: برای رسیدن به آرزویتان باید صبوری کنید و دست از عجله و شتاب بردارید چرا که زمان زیادی می طلبد. از غرور و نخوت به دور باشید که از این طریق دیگران را از خودتان دور خواهید ساخت. رفتن به اعمال حرام زندگی تان را تباه میکند پس در راه خودتان بمانید و برای هر امری به خداوند توکل کنید تا سعادت مند شوید انشالله.

❤️فال عشق و احساس❤️

♓ فال روزانه ابجد متولدین اسفند

ابجد فال شما: د  د  د
تعبیر: قصد و نیتتان خیر است و از این طریق پول و سرمایه خوبی به دست می آورید. شخصی برای شما توطئه کرده و اگر هر چه سریعتر جلویش را نگیرید در دام خواهید افتاد. سفری لذت بخش به همراه خانواده در پیش دارید که موجب می‌شود از ناراحتی های اخیر خلاص شوید. مراقب باشید و زبان تان را نگاه دارید تا موضوع مهمی را فاش نکنید.


راز و رمز حروف ابجد و نحوه گرفتن فال با حروف ابجد

کلمه ابجد به چهار حرف ابتدایی الفبای قدیم سامی اشاره می کند که به جای اعداد از آن استفاده می شد. یعنی با استفاده از حروف ابجد، ارزش عددی حروف مشخص می شد و در ترتیب بندی، طالع بینی و علوم غریبه از این حروف استفاده می شد. این حروف روشی برای مرتب سازی حروف در زبان عربی بر پایه الفبای اولیه خط فنیقی است. گاهی مواقع از این روش برای شماره گذاری صفحات یا موارد استفاده می شود پیش از هر کاربردی بهتر است با روش محاسبه حروف ابجد که در این بخش از نمناک شرح داده شده است آشنا شویم.

انواع حروف ابجد

سه نوع حروف ابجد وجود دارد که عبارتند از:

  • ابجد کبیر
  • ابجد صغیر
  • ابجد وسیط

اعداد نسبت داده شده به ۲۸ حرف ابجد کبیر از یک تا هزار است. در واقع اعداد ۱ تا ۱۰۰۰ بین ۲۸ حرف عربی تقسیم شده است. اگر هر یک از اعداد حروف ابجد کبیر که از ۹ بزرگتر است را به ۹ تقسیم کنیم باقیمانده آن اعداد ابجد صغیر خواهد بود و اگر به جای ۹، اعداد ابجد کبیر را به ۱۲ تقسیم کنیم، باقیمانده آن ابجد وسیط است. اما بیشترین موارد استفاده را حروف ابجد کبیر دارد.

به مربع ارزش عددی حروف ابجد کبیر، ابجد اکبر گفته می شود. برای مثال ابجد اکبر حرف “ی” برابر با ۱۰۰ و یا ابجد کبیر حرف “ق” برابر ۱۰۰۰۰ خواهد بود.

ابجد کبیر

الف =۱ ب = ۲ ج = ۳ د = ۴ ه = ۵ و = ۶ ز = ۷ ح = ۸ ط = ۹
ی = ۱۰ ک = ۲۰ ل =۳۰ م = ۴۰ ن = ۵۰ س = ۶۰ ع = ۷۰ ف = ۸۰ ص = ۹۰
ق = ۱۰۰ ر = ۲۰۰ ش = ۳۰۰ ت = ۴۰۰ ث = ۵۰۰ خ = ۶۰۰ ذ = ۷۰۰ ض = ۸۰۰ ظ = ۹۰۰
غ = ۱۰۰۰ گ = ۲۰۰۰ چ= ۳۰۰۰ پ= ۴۰۰۰ ژ= ۵۰۰۰

 

ابجد صغیر

الف =۱ ب = ۲ ج = ۳ د = ۴ ه = ۵ و = ۶ ز = ۷ ح = ۸ ط = ۹
ی = ۱۰ ک = ۸ ل =۶ م = ۴ ن = ۲ س = ۶ ع = ۱۰ ف = ۸ ص = ۶
ق = ۴ ر = ۸ ش = ساقط ت = ۴ ث = ۸ خ = ساقط ذ = ۴ ض = ۸ ظ = ساقط
غ = ۴ گ = ۲ چ= ۳ پ= ۴ ژ= ۵

 

ابجد وسیط

الف =۱ ب = ۲ ج = ۳ د = ۴ ه = ۵ و = ۶ ز = ۷ ح = ۸ ط = ۹
ی = ۱۰ ک = ۸ ل =۶ م = ۴ ن = ۲ س = ۰ ع = ۱۰ ف = ۸ ص = ۶
ق = ۴ ر = ۸ ش = ۶ ت = ۴ ث = ۸ خ = ۰ ذ = ۴ ض = ۸ ظ = ۰
غ = ۴ گ = ۸ چ= ۰ پ= ۴ ژ= ۸

ابجد مانند الفبای عربی، ۲۸ حرف دارد. در ادبیات فارسی، معادل سازی این حروف با اعداد برای ساخت رمز، کاربرد فراوانی دارد و به این معادل سازی حساب جمل بر وزن گسل گفته می شود. حساب جمل به خصوص در صنعت لغز در نظم فارسی، بسیار پرکاربرد است. یعنی ارتباط یک به یک اعداد را در حساب جمل با حروف در الفبای ابجد محاسبه می کنند.

حال می توان گفت که به جای دسته بندی مطالب با حروف الف ب پ ت ث … بهتر است روش قدیمی استفاده از الف ب ج د ه و … را به کار برد زیرا دارای ظرافتی نهفته می باشد و آن تطابق با اعداد است.

نکته دیگر این است که اگر تقسیم های مورد نظر از ده بیشتر باشد، بعد از “ی” ننویسید “ک”، بلکه از “یا” استفاده کنید که معادل ۱۱ است (ی + الف = ۱۰ + ۱)، و بعد “یب” معادل ۱۲ و “یج” معادل ۱۳ و الی آخر. شاید بارها با این ترتیب شماره گذاری در صفحات پیش گفتار کتابها مواجه شده باشید.

برای سادگی در حفظ حروف ابجد، هر چند تا حرف پیاپی به شکل واژه در آمده و تلفظ می شوند. این واژه ها عبارت اند از:اَبْجَدْ – هَوََزْ – حُطّی – کَلَمَنْ – سَعْفَصْ – قَرَشَتْ – ثَخَِذْ – ضَظِغْ.

نحوه تبدیل حروف ابجد به اعداد

نام هرکسی را می توان بر حسب حروف ابجد به عدد تبدیل کرد. به طور مثال:علی = ۱۱۰ ، ندا = ۵۵.

برای تبدیل نام به عدد، می بایست عدد متناظر با حروف را با یکدیگر جمع کنید؛ برای مثال:علی = (ع=۷۰ ، ل =۳۰ ، ی =۱۰) ← (۱۱۰=۱۰+۳۰+۷۰)

حرف همزه (أ) و الف (ا) هر دو عدد ۱ می باشند و حروفی که تشدید دارند یک حرف محسوب می شود، مثلا کلمه فَعّال برابر است با ۱۸۱. اما به طور استثناء حرف ل مکرر در واژه الله، دو حرف محسوب می شود. به همین دلیل عدد کلمه اللّه ۶۶ می شود؛ چون ا ۱، ل ۳۰، ل ۳۰ و ه ۵ است.

در مورد حروف فارسی که الفبای ابجد آنها را ندارد یعنی “پ”، “چ”، “ژ”، و “گ”، عدد ابجد آنها برابر با حرف مشابه آن ها در عربی در نظر گرفته شود؛ پ= ب، چ = ج، ژ= ز، و گ= ک. در برخی منابع برای محاسبه ابجد اسامی که در آنها این حروف فارسی به کار برده شده است، به جای در نظر گرفتن عدد حروف عربی مشابه، ارزش عددی آنها را برابر صفر محسوب می کنند. در منابعی نیز به “گ” ارزش دوهزار، به “چ” ارزش سه هزار، به “پ” ارزش چهارهزار و به “ژ” ارزش پنج هزار داده اند.

گاه در کلماتی، یک حرف مشد است که در خواندن دو حرف و در نوشتن یک حرف است مانند کلمه محمّد که حرف م در آن مشدد است. بنابراین عدد محمد؛ ٩٢ است ، نه ١٣٢ !

انواع کاربرد حروف ابجد :

۱. ترتیب بندی: در متون بسیاری به جای شماره گذاری با اعداد، از حروف ابجد استفاده می شود. در برخی کتاب ها نیز صفحات مقدمه با حروف ابجد شماره گذاری می شود.

۲. رمزگذاری: از حروف ابجد برای نوشتن رمز نیز استفاده می شود. مثلا در متن یک نامه یا یک نوشته می توان به جای اشاره مستقیم به یک واژه یا جمله، معادل عددی ابجد آنها نوشته شود و یا بالعکس آن نیز امکان پذیر است.

۳. موسیقی: از حروف ابجد در موسیقی پس از اسلام، در ثبت اصوات و دساتین استفاده شده است. به عنوان مثال نغمه های دستگاه شور با حروف ابجد عبارت بودند از:«یح یه یب ی ح. ه. ج. ا» و فاصله ها و ابعاد آن ها:«ط ط. ج‍ ج‍ ط. ج‍ ج» که در موسیقی امروز به ترتیب نت های سل، لاکرن، سی بمل، دو، ر، می بمل، فا و سل را تشکیل می دهند.

۴. تاریخ: از حروف ابجد می توان برای به خاطر سپاری اعداد مهم یا تاریخ های مهم استفاده کرد. مثلا می توان اعداد و حروف معادل آنها را مانند یک واژه یا شعر به خاطر سپرد. مثلا کلمه عدل مظفر با حساب جمل، ۱۳۲۴ می شود. این عدد همان سالی است که مظفرالدین شاه، مشروطیت را امضاء نمود.

۵. علوم غریبه: مردم در گذشته اعتقاد داشتند که اعداد روح حروف هستند. به عنوان نمونه میان کلماتی که اعداد یکسانی داشتند ارتباط خاصی وجود دارد. بخشی از علوم غریبه بر مبنای رابطه حروف و اعداد و توانایی ترکیب روح کلمات با هم استوار شده است.

۶. عرفان: علم حروف در عرفان اسلامی اهمیت بسیاری داشته است و آثاری نیز در باب آن به جا مانده است مانند رساله “الدر المکنون فی علم‏ الحروف”، ‏و رساله “مفتاح الاسرار در علم جفر و حروف” از محی الدین عربی.

۷. اسطرلاب: با توجه به درآمیختگی علم حروف و اعداد ابجد در زمانهای قدیم بسیاری از تقویم و طلسم هایی که مصریان و بابلی ها درست می کردند، این حروف کاربرد فراوانی داشته است. در علم اسطرلاب نیز به همین منوال از حروف ابجد استفاده می شود.

طالع بینی با حروف ابجد

یکی از کاربردهای حروف ابجد طالع بینی شخص است. برای این منظور باید مراحل زیر را انجام دهید:

نام شخص را به ابجد کبیر تبدیل کنید.

نام مادرش را با ابجد کبیر محاسبه کنید.

عدد نام خود فرد و عدد نام مادرش را با هم جمع نمائید.

نتیجه را به عدد ۱۲ تقسیم نمائید.

باقیمانده عدد برج طالع آن شخص است که با توجه به آن عدد طالع بینی او انجام می شود.

اعداد برج های طالع عبارتند از:

۱:حمل، ۲:ثور، ۳:جوزا، ۴:سرطان، ۵:اسد، ۶:سنبله، ۷:میزان، ۸:عقرب، ۹:قوس، ۱۰:جدی، ۱۱:دلو، ۱۲:حوت

طالع بینی ازدواج با حروف ابجد

در محاسبه حروف ابجد برای طالع بینی ازدواج به شکل زیر عمل می شود:

ابجد نام و نام مادر خانم را به دست آورید.

نام و نام مادر آقا را به عدد ابجد تبدیل کنید.

اعداد بدست آمده را با یکدیگر جمع کنید.

نتیجه را بر عدد ۵ تقسیم نمائید.

اگر باقیمانده ۲ یا ۴ باشد ستاره آنان جفت نیست.

اگر باقیمانده ۱، ۳ یا ۵ شود، ستاره دو نفر جفت بوده و به هم می رسند.

اگر باقیمانده صفر شود نشان دهنده این است که یکی از اعضای خانواده طرفین با این وصلت موافق نیست.

منبع: سایت وزین نمناک/ ویکی‌پدیا

منبع:تصویر زندگی

شاید خوشتان بیاید  فال روزانه تاروت شنبه ۱۲ فروردین «فال تاروت پیشگویی آینده ۱۴۰۲»

محمدرضا حفظی

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا