فال

فال ابجد امروز شنبه ۲۰ اسفند «نحوه گرفتن فال روزانه ابجد»

فال ابجد امروز شنبه ۲۰ اسفند «نحوه گرفتن فال روزانه ابجد»

خواب دیدی تعبیرش رو نمی دونی کلیک کن

فال ابجد امروز شنبه ۲۰ اسفند «نحوه گرفتن فال روزانه ابجد»

فال حروف ابجد یکی از فال‌های پرطرفدار و بسیار قدیمی است که افراد بسیاری به پیشگویی‌ها و طالع‌های این فال اعتقاد دارند. که در پایین این صفحه علاوه بر معرفی حروف ابجد، به تبدیل این حروف به اعداد معادل و همچنین طالع بینی با حروف ابجد و طالع بینی ازدواج با آن پرداخته ایم. اگر به فال و طالع بینی علاقمند هستید حتما بخش انواع فال و طالع بینی مجله تصویر زندگی رو دنبال کنید.

اخبار روز فناوری رو اینجا ببین

فال ابجد امروز

♈ فال ابجد امروز متولدین فروردین

ابجد فال شما: ب د ج
تعبیر: مقصود خیری ندارید و با این کار به فردی از نظر روحی و جسمانی آسیب فراوان وارد خواهد شد پس از آن صرف نظر کنید. از دعوا و مرافعه به دور باشید و سعی کنید تا بر اعصابتان مسلط باشید. شخصی قصد دارد تا شما را راهنمایی کند باید به حرفش گوش فرا دهید و لجبازی نکنید. به دنبال اعمال حرام نباشید که کار و بارتان کساد خواهد شد.

☕️فال قهوه☕️

♉ فال ابجد امروز متولدین اردیبهشت

ابجد فال شما: ج د د
تعبیر: آینده خوبی در انتظارتان است اما هم اکنون شرایط بر وفق مرادتان نیست و متاسفانه مشکلاتی در زندگی‌تان وجود دارد اما غم و اندوه به دلتان راه ندهید و تشویش نداشته باشید چرا که خداوند همواره یار و یاورتان خواهد بود. شخصی قصد دارد تا از شما سوء استفاده کند و شما را فریب دهد از او بر حذر باشید و بسیار احتیاط کنید.

فال ابجد امروز شنبه ۲۰ اسفند «نحوه گرفتن فال روزانه ابجد»
 ⚡️ فال امروز
☀️ فال هفته 
 ? فال ماه
 ⭐️فال سال
 ❤️فال عشق

♊ فال ابجد امروز متولدین خرداد

ابجد فال شما: د ب د
تعبیر: برای رسیدن به آرزوهایتان نباید عجله و شتاب کنید چرا که آسیب فراوان خواهید دید. اگر قصد دارید تا سفری را آغاز کنید هر چه سریعتر این کار را انجام دهید که به خیر و صلاحتان خواهد بود. ممکن است شخصی از شما سوء استفاده کند و اسرارتان را برملا کند بسیار مراقب باشید و به این فرد اعتماد نکنید تا در دردسر نیافتید.

❤️فال شمع❤️

♋ فال ابجد امروز متولدین تیر

ابجد فال شما: د ج ب
تعبیر: مقصود نیکی دارید و به کارهایتان سر و سامان می‌دهید به زودی مشکلاتتان برطرف میشود و تا ماه آینده پول خوبی به دستتان میرسد. ممکن است غم و اندوهی زودگذر بر دلتان وارد شود که نباید برای این مورد پریشان باشید. در نمازهایتان کاهلی نکنید تا سعادتمند شوید.

❤️فال هفتگی میلادی❤️

♌ فال ابجد امروز متولدین مرداد

ابجد فال شما: آ آ آ
تعبیر: غم و اندوهی که در زندگیتان وجود دارد برطرف می‌شود و به آرزوهایتان دست پیدا می کنید. فردی جدید وارد خانواده تان می شود که شادی و مسرت فراوانی را با خود به همراه خواهد داشت. اگر قصد دارید تا وصلتی را آغاز کنید بسیار مراقب باشید چرا که ممکن است فرد مناسبی را برای خود برنگزینید.

 ☀️استخاره با قرآن☀️

♍ فال ابجد امروز متولدین شهریور

ابجد فال شما: ب ج د
تعبیر: بخت و اقبال خوبی در انتظارتان است و آرزوهایتان میسر می‌شود. زبانتان را نگاه دارید و سعی کنید اسرارتان را جایی فاش نکنید تا دچار مشکل نشوید. نتیجه کارهای تان مثبت خواهد بود و اگر در راه خدا بمانید زندگی بر وفق مرادتان می شود.

❤️فال ورق❤️

♎ فال ابجد روزانه متولدین مهر

ابجد فال شما: ج آ آ
تعبیر: آرزوهایتان را میسر خواهید کرد و خداوند در این راه شما را کمک می‌کند. در اطراف خود افرادی حسود و بد طینت فراوان دارید که آسیب فراوانی به شما خواهد رساند. به زودی مشکلاتی برایتان پدید می‌آید که برای رهایی از آنها باید به خداوند پناه ببرید.

❤️فال حافظ❤️

♏ فال ابجد روزانه متولدین آبان

ابجد فال شما: ج ب ب
تعبیر: به زودی به هر آنچه که در آرزویش هستید دست پیدا می‌کنید و مال و ثروت خوبی به دستتان می‌رسد. اگر قصد دارید تا عمل شخصی را تلافی کنید از این کار برحذر باشید که آسیب خواهید دید. شخصی نسبت به شما علاقه فراوانی دارد اما از ابراز احساساتش شرم دارد بهتر است خیلی بر او سخت نگیرید انشالله که سعادت مند می شوید.

❤️فال تاروت❤️

♐ فال ابجد روزانه متولدین آذر

ابجد فال شما: ب ج ج
تعبیر: به زودی سرمایه بسیاری به دستتان میرسد که می توانید از فقر مالی نجات پیدا کنید. با دیگران با تواضع برخورد کنید و از رفتارهای خودخواهانه به دور باشید که دچار آسیب خواهد شد. اگر قصد دارید تا دست به معاملاتی بزنید حتما مراقب باشید چرا که سودجویان فراوانی برای تان وجود دارند.

♑ فال روزانه ابجد متولدین دی

ابجد فال شما: د آ آ
تعبیر: سرنوشت خوبی در انتظارتان است و با سعی و کوشش می توانید هر آنچه که در آرزویش هستید را میسر نمایید. سعی کنید تا از رفتارهای نادرست و کارهای ناثواب به دور باشید که زندگیتان را نابود خواهد ساخت. به زودی موضوعاتی که برای آنها آشفته خاطر هستید روشن می شود و آرامش می یابید.

❤️فال عطسه❤️

♒ فال روزانه ابجد متولدین بهمن

ابجد فال شما: ب ج ج
تعبیر: مقصودتان نیک است و به زودی آرزوهایتان میسر می شود. شخصی موجب می شود تا شادی فراوانی وارد زندگیتان شود. ممکن است حرف های نادرستی در مورد خود بشنوید که شما را آشفته سازد اما آنها را به خداوند واگذار کنید تا جواب شان را بدهد. اگر طالب سعادت و خوشبختی هستید باید تلاشتان را بیشتر کنید.

❤️فال عشق و احساس❤️

♓ فال روزانه ابجد متولدین اسفند

ابجد فال شما: د ج آ
تعبیر: اخبار مسرت بخشی به دستتان میرسد که زندگی شما را دگرگون خواهد کرد اگر چیزی را گم کرده اید نگران نباشید که به زودی آن را به دست خواهید آورد. زندگی بر وفق مرادتان می‌شود و به خواسته‌ها و آرزوهایتان خواهید رسید انشالله فقط باید کمی صبور باشید.


راز و رمز حروف ابجد و نحوه گرفتن فال با حروف ابجد

کلمه ابجد به چهار حرف ابتدایی الفبای قدیم سامی اشاره می کند که به جای اعداد از آن استفاده می شد. یعنی با استفاده از حروف ابجد، ارزش عددی حروف مشخص می شد و در ترتیب بندی، طالع بینی و علوم غریبه از این حروف استفاده می شد. این حروف روشی برای مرتب سازی حروف در زبان عربی بر پایه الفبای اولیه خط فنیقی است. گاهی مواقع از این روش برای شماره گذاری صفحات یا موارد استفاده می شود پیش از هر کاربردی بهتر است با روش محاسبه حروف ابجد که در این بخش از نمناک شرح داده شده است آشنا شویم.

انواع حروف ابجد

سه نوع حروف ابجد وجود دارد که عبارتند از:

  • ابجد کبیر
  • ابجد صغیر
  • ابجد وسیط

اعداد نسبت داده شده به ۲۸ حرف ابجد کبیر از یک تا هزار است. در واقع اعداد ۱ تا ۱۰۰۰ بین ۲۸ حرف عربی تقسیم شده است. اگر هر یک از اعداد حروف ابجد کبیر که از ۹ بزرگتر است را به ۹ تقسیم کنیم باقیمانده آن اعداد ابجد صغیر خواهد بود و اگر به جای ۹، اعداد ابجد کبیر را به ۱۲ تقسیم کنیم، باقیمانده آن ابجد وسیط است. اما بیشترین موارد استفاده را حروف ابجد کبیر دارد.

به مربع ارزش عددی حروف ابجد کبیر، ابجد اکبر گفته می شود. برای مثال ابجد اکبر حرف “ی” برابر با ۱۰۰ و یا ابجد کبیر حرف “ق” برابر ۱۰۰۰۰ خواهد بود.

ابجد کبیر

الف =۱ ب = ۲ ج = ۳ د = ۴ ه = ۵ و = ۶ ز = ۷ ح = ۸ ط = ۹
ی = ۱۰ ک = ۲۰ ل =۳۰ م = ۴۰ ن = ۵۰ س = ۶۰ ع = ۷۰ ف = ۸۰ ص = ۹۰
ق = ۱۰۰ ر = ۲۰۰ ش = ۳۰۰ ت = ۴۰۰ ث = ۵۰۰ خ = ۶۰۰ ذ = ۷۰۰ ض = ۸۰۰ ظ = ۹۰۰
غ = ۱۰۰۰ گ = ۲۰۰۰ چ= ۳۰۰۰ پ= ۴۰۰۰ ژ= ۵۰۰۰

 

ابجد صغیر

الف =۱ ب = ۲ ج = ۳ د = ۴ ه = ۵ و = ۶ ز = ۷ ح = ۸ ط = ۹
ی = ۱۰ ک = ۸ ل =۶ م = ۴ ن = ۲ س = ۶ ع = ۱۰ ف = ۸ ص = ۶
ق = ۴ ر = ۸ ش = ساقط ت = ۴ ث = ۸ خ = ساقط ذ = ۴ ض = ۸ ظ = ساقط
غ = ۴ گ = ۲ چ= ۳ پ= ۴ ژ= ۵

 

ابجد وسیط

الف =۱ ب = ۲ ج = ۳ د = ۴ ه = ۵ و = ۶ ز = ۷ ح = ۸ ط = ۹
ی = ۱۰ ک = ۸ ل =۶ م = ۴ ن = ۲ س = ۰ ع = ۱۰ ف = ۸ ص = ۶
ق = ۴ ر = ۸ ش = ۶ ت = ۴ ث = ۸ خ = ۰ ذ = ۴ ض = ۸ ظ = ۰
غ = ۴ گ = ۸ چ= ۰ پ= ۴ ژ= ۸

ابجد مانند الفبای عربی، ۲۸ حرف دارد. در ادبیات فارسی، معادل سازی این حروف با اعداد برای ساخت رمز، کاربرد فراوانی دارد و به این معادل سازی حساب جمل بر وزن گسل گفته می شود. حساب جمل به خصوص در صنعت لغز در نظم فارسی، بسیار پرکاربرد است. یعنی ارتباط یک به یک اعداد را در حساب جمل با حروف در الفبای ابجد محاسبه می کنند.

حال می توان گفت که به جای دسته بندی مطالب با حروف الف ب پ ت ث … بهتر است روش قدیمی استفاده از الف ب ج د ه و … را به کار برد زیرا دارای ظرافتی نهفته می باشد و آن تطابق با اعداد است.

نکته دیگر این است که اگر تقسیم های مورد نظر از ده بیشتر باشد، بعد از “ی” ننویسید “ک”، بلکه از “یا” استفاده کنید که معادل ۱۱ است (ی + الف = ۱۰ + ۱)، و بعد “یب” معادل ۱۲ و “یج” معادل ۱۳ و الی آخر. شاید بارها با این ترتیب شماره گذاری در صفحات پیش گفتار کتابها مواجه شده باشید.

برای سادگی در حفظ حروف ابجد، هر چند تا حرف پیاپی به شکل واژه در آمده و تلفظ می شوند. این واژه ها عبارت اند از:اَبْجَدْ – هَوََزْ – حُطّی – کَلَمَنْ – سَعْفَصْ – قَرَشَتْ – ثَخَِذْ – ضَظِغْ.

نحوه تبدیل حروف ابجد به اعداد

نام هرکسی را می توان بر حسب حروف ابجد به عدد تبدیل کرد. به طور مثال:علی = ۱۱۰ ، ندا = ۵۵.

برای تبدیل نام به عدد، می بایست عدد متناظر با حروف را با یکدیگر جمع کنید؛ برای مثال:علی = (ع=۷۰ ، ل =۳۰ ، ی =۱۰) ← (۱۱۰=۱۰+۳۰+۷۰)

حرف همزه (أ) و الف (ا) هر دو عدد ۱ می باشند و حروفی که تشدید دارند یک حرف محسوب می شود، مثلا کلمه فَعّال برابر است با ۱۸۱. اما به طور استثناء حرف ل مکرر در واژه الله، دو حرف محسوب می شود. به همین دلیل عدد کلمه اللّه ۶۶ می شود؛ چون ا ۱، ل ۳۰، ل ۳۰ و ه ۵ است.

در مورد حروف فارسی که الفبای ابجد آنها را ندارد یعنی “پ”، “چ”، “ژ”، و “گ”، عدد ابجد آنها برابر با حرف مشابه آن ها در عربی در نظر گرفته شود؛ پ= ب، چ = ج، ژ= ز، و گ= ک. در برخی منابع برای محاسبه ابجد اسامی که در آنها این حروف فارسی به کار برده شده است، به جای در نظر گرفتن عدد حروف عربی مشابه، ارزش عددی آنها را برابر صفر محسوب می کنند. در منابعی نیز به “گ” ارزش دوهزار، به “چ” ارزش سه هزار، به “پ” ارزش چهارهزار و به “ژ” ارزش پنج هزار داده اند.

گاه در کلماتی، یک حرف مشد است که در خواندن دو حرف و در نوشتن یک حرف است مانند کلمه محمّد که حرف م در آن مشدد است. بنابراین عدد محمد؛ ٩٢ است ، نه ١٣٢ !

انواع کاربرد حروف ابجد :

۱. ترتیب بندی: در متون بسیاری به جای شماره گذاری با اعداد، از حروف ابجد استفاده می شود. در برخی کتاب ها نیز صفحات مقدمه با حروف ابجد شماره گذاری می شود.

۲. رمزگذاری: از حروف ابجد برای نوشتن رمز نیز استفاده می شود. مثلا در متن یک نامه یا یک نوشته می توان به جای اشاره مستقیم به یک واژه یا جمله، معادل عددی ابجد آنها نوشته شود و یا بالعکس آن نیز امکان پذیر است.

۳. موسیقی: از حروف ابجد در موسیقی پس از اسلام، در ثبت اصوات و دساتین استفاده شده است. به عنوان مثال نغمه های دستگاه شور با حروف ابجد عبارت بودند از:«یح یه یب ی ح. ه. ج. ا» و فاصله ها و ابعاد آن ها:«ط ط. ج‍ ج‍ ط. ج‍ ج» که در موسیقی امروز به ترتیب نت های سل، لاکرن، سی بمل، دو، ر، می بمل، فا و سل را تشکیل می دهند.

۴. تاریخ: از حروف ابجد می توان برای به خاطر سپاری اعداد مهم یا تاریخ های مهم استفاده کرد. مثلا می توان اعداد و حروف معادل آنها را مانند یک واژه یا شعر به خاطر سپرد. مثلا کلمه عدل مظفر با حساب جمل، ۱۳۲۴ می شود. این عدد همان سالی است که مظفرالدین شاه، مشروطیت را امضاء نمود.

۵. علوم غریبه: مردم در گذشته اعتقاد داشتند که اعداد روح حروف هستند. به عنوان نمونه میان کلماتی که اعداد یکسانی داشتند ارتباط خاصی وجود دارد. بخشی از علوم غریبه بر مبنای رابطه حروف و اعداد و توانایی ترکیب روح کلمات با هم استوار شده است.

۶. عرفان: علم حروف در عرفان اسلامی اهمیت بسیاری داشته است و آثاری نیز در باب آن به جا مانده است مانند رساله “الدر المکنون فی علم‏ الحروف”، ‏و رساله “مفتاح الاسرار در علم جفر و حروف” از محی الدین عربی.

۷. اسطرلاب: با توجه به درآمیختگی علم حروف و اعداد ابجد در زمانهای قدیم بسیاری از تقویم و طلسم هایی که مصریان و بابلی ها درست می کردند، این حروف کاربرد فراوانی داشته است. در علم اسطرلاب نیز به همین منوال از حروف ابجد استفاده می شود.

طالع بینی با حروف ابجد

یکی از کاربردهای حروف ابجد طالع بینی شخص است. برای این منظور باید مراحل زیر را انجام دهید:

نام شخص را به ابجد کبیر تبدیل کنید.

نام مادرش را با ابجد کبیر محاسبه کنید.

عدد نام خود فرد و عدد نام مادرش را با هم جمع نمائید.

نتیجه را به عدد ۱۲ تقسیم نمائید.

باقیمانده عدد برج طالع آن شخص است که با توجه به آن عدد طالع بینی او انجام می شود.

اعداد برج های طالع عبارتند از:

۱:حمل، ۲:ثور، ۳:جوزا، ۴:سرطان، ۵:اسد، ۶:سنبله، ۷:میزان، ۸:عقرب، ۹:قوس، ۱۰:جدی، ۱۱:دلو، ۱۲:حوت

طالع بینی ازدواج با حروف ابجد

در محاسبه حروف ابجد برای طالع بینی ازدواج به شکل زیر عمل می شود:

ابجد نام و نام مادر خانم را به دست آورید.

نام و نام مادر آقا را به عدد ابجد تبدیل کنید.

اعداد بدست آمده را با یکدیگر جمع کنید.

نتیجه را بر عدد ۵ تقسیم نمائید.

اگر باقیمانده ۲ یا ۴ باشد ستاره آنان جفت نیست.

اگر باقیمانده ۱، ۳ یا ۵ شود، ستاره دو نفر جفت بوده و به هم می رسند.

اگر باقیمانده صفر شود نشان دهنده این است که یکی از اعضای خانواده طرفین با این وصلت موافق نیست.

منبع: سایت وزین نمناک/ ویکی‌پدیا

منبع:تصویر زندگی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا