فال

فال ابجد امروز سه شنبه ۱۵ آذر «نحوه گرفتن فال روزانه ابجد»

فال ابجد امروز سه شنبه ۱۵ آذر «نحوه گرفتن فال روزانه ابجد»

فال حروف ابجد یکی از فال‌های پرطرفدار و بسیار قدیمی است که افراد بسیاری به پیشگویی‌ها و طالع‌های این فال اعتقاد دارند. که در پایین این صفحه علاوه بر معرفی حروف ابجد، به تبدیل این حروف به اعداد معادل و همچنین طالع بینی با حروف ابجد و طالع بینی ازدواج با آن پرداخته ایم. اگر به فال و طالع بینی علاقمند هستید حتما بخش انواع فال و طالع بینی مجله تصویر زندگی رو دنبال کنید.

شاید خوشتان بیاید  فال روزانه جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ « فال حافظ امروز »

فال ابجد امروز جمعه” width=”500″ height=”500″ data-lazy-src=”https://www.tasvirezendegi.com/wp-content/uploads/2022/08/abjad-horoscope-1.jpg”/>

♈ فال ابجد امروز متولدین فروردین

ابجد فال شما: د – آ – د
تعبیر: مقصود خوبی دارید و با این کار رزق و روزی فراوانی وارد زندگیتان می شود. از موضوعی بسیار آشفته خاطر هستید اما به خداوند پناه ببرید که آن را برطرف خواهد کرد. به حرف های بزرگتر های تان گوش دهید و کار آنها را سرلوحه خود قرار دهید تا موفق و سربلند شوید انشاالله

☕️فال قهوه☕️

♉ فال ابجد امروز متولدین اردیبهشت

ابجد فال شما: ‌‌د – د – د
تعبیر: قصد و نیت خوبی دارید. اما شخصی در زندگی از شما ناراحت و غمگین شده است بهتر است؛ این ناراحتی را از دل آن شخص در بیاورید،، تا بتوانید به خوبی و خوشی به زندگی خود ادامه بدهید اگر قصد معاملات پولی و مالی را دارید،، بهتر است؛ با بزرگان تان مشورت کنید تا مشکلی برایتان به وجود نیاید.

ابجد فال شما: آ – آ – ب
تعبیر: رزق و روزی حلال به دستتان خواهد رسید که آرامش و آسایش را در وجودتان به وجود می‌آورد شما را به مقامات بالا و سربلندی در زندگی می‌رساند،، و آینده تان را پر از خوشبختی و نشاط می کند،، بهتر است؛ در زندگی تان سپاسگزار نعمت های فراوان خداوند باشید.

❤️فال شمع❤️

♋ فال ابجد امروز متولدین تیر

ابجد فال شما: ج – آ – آ
تعبیر: به هدف و آرزو های قلبی تان خواهید رسید و موفقیت و سربلندی را در آینده به دست می آورید سعی کنید؛ هیچگاه در انجام کارهایتان بی گدار به آب نزنید و تأخیر در کارهایتان ایجاد نکنید،، که مشکلات فراوانی در زندگی برایتان سرازیر می کند و شما را به دردسر می‌اندازد.

❤️فال هفتگی میلادی❤️

♌ فال ابجد امروز متولدین مرداد

ابجد فال شما: ب – د – د
تعبیر: طالعت خوب نیست. مشکلاتی در کمین است که برای تان در زندگی غم و اندوه فراوانی به وجود می آورد،، و شما را به دردسر های بزرگی مواجه می کند بهتر است؛ حواستان را جمع کنید و دست به کارهای ناصوابی نزنید که برای تان مشکلات فراوان ایجاد خواهد شد.

 ☀️استخاره با قرآن☀️

♍ فال ابجد امروز متولدین شهریور

ابجد فال شما: د – آ – ب
تعبیر: طالعت نیک است. به زودی گره از کارتان گشوده خواهد شد و موفقیت و سربلندی در آینده نصیبتان می‌شود،، از طرف شخصی خبرهای خوب و خوشایندی به گوشتان می رسد که موفقیت و سربلندی را در زندگی برایتان به وجود می آورد.

❤️فال ورق❤️

♎ فال ابجد روزانه متولدین مهر

ابجد فال شما: ج – ج – د
تعبیر: شخصی می خواهد در زندگی از شما اخاذی کند و برایتان مشکلات بزرگی به وجود بیاورد،، بهتر است؛ مراقب خود در زندگی باشید تا به دردسرهای بزرگی مواجه نشوید،، در راز و نیاز با خداوند بپردازید تا به آرامش برسید.

❤️فال حافظ❤️

♏ فال ابجد روزانه متولدین آبان

ابجد فال شما: د – د – ج
تعبیر: مقصود خوبی دارید و به زودی تمام مشکلاتتان برطرف خواهد شد. سال جدید از هر نظر برایتان پربار خواهد بود. اتفاقاتی بسیار خوب برای تان رخ خواهد داد که زندگی شما را دگرگون می کند و مشکلات و رنج و اندوه را به دست فراموشی خواهد سپرد، برای این امر شکرگزار خداوند باشید.

❤️فال تاروت❤️

♐ فال ابجد روزانه متولدین آذر

ابجد فال شما: د – آ – آ
تعبیر: بخت و اقبال بسیار خوبی دارید و اگر همچنان به تلاش ادامه دهید به زودی سرمایه فراوانی خواهید یافت. اگر دل نگران شخصی هستید و یا از موضوعی رنج می برید و نگران نباشید که به زودی این دلتنگی و نگرانی‌ها برطرف خواهد شد. قصد دارید تا سفری را با یکی از دوستانتان آغاز کنید بسیار مراقب باشید و برای خود صدقه بدهید.

♑ فال روزانه ابجد متولدین دی

ابجد فال شما: د – ج – ج
تعبیر: تمامی مشکلات برطرف خواهند شد و آنقدر جاه و مقام می یابید که همگان نسبت به شما رشک می‌برند بهتر است برای اینکه از چشم زخم آنها در امان باشید همواره ذکر خداوند را بگویید. سرمایه ای را از دست دادید که برای آن در رنج و اندوه هستید اما به زودی آن را بازپس خواهد گرفت.

❤️فال عطسه❤️

♒ فال روزانه ابجد متولدین بهمن

ابجد فال شما: ج – د – د
تعبیر: متاسفانه قصد و منظور خوبی ندارید و با اینکار صدمه فراوانی خواهید خورد. کسی قصد دارد تا برای شما دامی پهن کند و منتظر فرصت مناسبی است از او برحذر باشید. اگر در نمازهای تان کاهلی نکنید و فرایض الهی را همواره به جا بیاورید سعادت و خوشبختی نصیبتان خواهد شد.

❤️فال عشق و احساس❤️

♓ فال روزانه ابجد متولدین اسفند

ابجد فال شما: آ – آ – د
تعبیر: اقبال روی خوشش را به شما نشان خواهد داد پس انقدر ناامید و اندوهگین نباشید. خداوند در همه حال به شما کمک خواهد کرد پس دست یاری به سوی کسی بلند نکنید. افرادی ناباب در زندگی تان وجود دارد که اگر آنها را از سرتان باز کنید سعادت و خوشبختی بسیاری نصیبتان می‌شود.


راز و رمز حروف ابجد و نحوه گرفتن فال با حروف ابجد

کلمه ابجد به چهار حرف ابتدایی الفبای قدیم سامی اشاره می کند که به جای اعداد از آن استفاده می شد. یعنی با استفاده از حروف ابجد، ارزش عددی حروف مشخص می شد و در ترتیب بندی، طالع بینی و علوم غریبه از این حروف استفاده می شد. این حروف روشی برای مرتب سازی حروف در زبان عربی بر پایه الفبای اولیه خط فنیقی است. گاهی مواقع از این روش برای شماره گذاری صفحات یا موارد استفاده می شود پیش از هر کاربردی بهتر است با روش محاسبه حروف ابجد که در این بخش از نمناک شرح داده شده است آشنا شویم.

انواع حروف ابجد

سه نوع حروف ابجد وجود دارد که عبارتند از:

  • ابجد کبیر
  • ابجد صغیر
  • ابجد وسیط

اعداد نسبت داده شده به ۲۸ حرف ابجد کبیر از یک تا هزار است. در واقع اعداد ۱ تا ۱۰۰۰ بین ۲۸ حرف عربی تقسیم شده است. اگر هر یک از اعداد حروف ابجد کبیر که از ۹ بزرگتر است را به ۹ تقسیم کنیم باقیمانده آن اعداد ابجد صغیر خواهد بود و اگر به جای ۹، اعداد ابجد کبیر را به ۱۲ تقسیم کنیم، باقیمانده آن ابجد وسیط است. اما بیشترین موارد استفاده را حروف ابجد کبیر دارد.

به مربع ارزش عددی حروف ابجد کبیر، ابجد اکبر گفته می شود. برای مثال ابجد اکبر حرف “ی” برابر با ۱۰۰ و یا ابجد کبیر حرف “ق” برابر ۱۰۰۰۰ خواهد بود.

ابجد کبیر

الف =۱ ب = ۲ ج = ۳ د = ۴ ه = ۵ و = ۶ ز = ۷ ح = ۸ ط = ۹
ی = ۱۰ ک = ۲۰ ل =۳۰ م = ۴۰ ن = ۵۰ س = ۶۰ ع = ۷۰ ف = ۸۰ ص = ۹۰
ق = ۱۰۰ ر = ۲۰۰ ش = ۳۰۰ ت = ۴۰۰ ث = ۵۰۰ خ = ۶۰۰ ذ = ۷۰۰ ض = ۸۰۰ ظ = ۹۰۰
غ = ۱۰۰۰ گ = ۲۰۰۰ چ= ۳۰۰۰ پ= ۴۰۰۰ ژ= ۵۰۰۰

ابجد صغیر

الف =۱ ب = ۲ ج = ۳ د = ۴ ه = ۵ و = ۶ ز = ۷ ح = ۸ ط = ۹
ی = ۱۰ ک = ۸ ل =۶ م = ۴ ن = ۲ س = ۶ ع = ۱۰ ف = ۸ ص = ۶
ق = ۴ ر = ۸ ش = ساقط ت = ۴ ث = ۸ خ = ساقط ذ = ۴ ض = ۸ ظ = ساقط
غ = ۴ گ = ۲ چ= ۳ پ= ۴ ژ= ۵

ابجد وسیط

الف =۱ ب = ۲ ج = ۳ د = ۴ ه = ۵ و = ۶ ز = ۷ ح = ۸ ط = ۹
ی = ۱۰ ک = ۸ ل =۶ م = ۴ ن = ۲ س = ۰ ع = ۱۰ ف = ۸ ص = ۶
ق = ۴ ر = ۸ ش = ۶ ت = ۴ ث = ۸ خ = ۰ ذ = ۴ ض = ۸ ظ = ۰
غ = ۴ گ = ۸ چ= ۰ پ= ۴ ژ= ۸

ابجد مانند الفبای عربی، ۲۸ حرف دارد. در ادبیات فارسی، معادل سازی این حروف با اعداد برای ساخت رمز، کاربرد فراوانی دارد و به این معادل سازی حساب جمل بر وزن گسل گفته می شود. حساب جمل به خصوص در صنعت لغز در نظم فارسی، بسیار پرکاربرد است. یعنی ارتباط یک به یک اعداد را در حساب جمل با حروف در الفبای ابجد محاسبه می کنند.

حال می توان گفت که به جای دسته بندی مطالب با حروف الف ب پ ت ث … بهتر است روش قدیمی استفاده از الف ب ج د ه و … را به کار برد زیرا دارای ظرافتی نهفته می باشد و آن تطابق با اعداد است.

نکته دیگر این است که اگر تقسیم های مورد نظر از ده بیشتر باشد، بعد از “ی” ننویسید “ک”، بلکه از “یا” استفاده کنید که معادل ۱۱ است (ی + الف = ۱۰ + ۱)، و بعد “یب” معادل ۱۲ و “یج” معادل ۱۳ و الی آخر. شاید بارها با این ترتیب شماره گذاری در صفحات پیش گفتار کتابها مواجه شده باشید.

برای سادگی در حفظ حروف ابجد، هر چند تا حرف پیاپی به شکل واژه در آمده و تلفظ می شوند. این واژه ها عبارت اند از:اَبْجَدْ – هَوََزْ – حُطّی – کَلَمَنْ – سَعْفَصْ – قَرَشَتْ – ثَخَِذْ – ضَظِغْ.

نحوه تبدیل حروف ابجد به اعداد

نام هرکسی را می توان بر حسب حروف ابجد به عدد تبدیل کرد. به طور مثال:علی = ۱۱۰ ، ندا = ۵۵.

برای تبدیل نام به عدد، می بایست عدد متناظر با حروف را با یکدیگر جمع کنید؛ برای مثال:علی = (ع=۷۰ ، ل =۳۰ ، ی =۱۰) ← (۱۱۰=۱۰+۳۰+۷۰)

حرف همزه (أ) و الف (ا) هر دو عدد ۱ می باشند و حروفی که تشدید دارند یک حرف محسوب می شود، مثلا کلمه فَعّال برابر است با ۱۸۱. اما به طور استثناء حرف ل مکرر در واژه الله، دو حرف محسوب می شود. به همین دلیل عدد کلمه اللّه ۶۶ می شود؛ چون ا ۱، ل ۳۰، ل ۳۰ و ه ۵ است.

در مورد حروف فارسی که الفبای ابجد آنها را ندارد یعنی “پ”، “چ”، “ژ”، و “گ”، عدد ابجد آنها برابر با حرف مشابه آن ها در عربی در نظر گرفته شود؛ پ= ب، چ = ج، ژ= ز، و گ= ک. در برخی منابع برای محاسبه ابجد اسامی که در آنها این حروف فارسی به کار برده شده است، به جای در نظر گرفتن عدد حروف عربی مشابه، ارزش عددی آنها را برابر صفر محسوب می کنند. در منابعی نیز به “گ” ارزش دوهزار، به “چ” ارزش سه هزار، به “پ” ارزش چهارهزار و به “ژ” ارزش پنج هزار داده اند.

گاه در کلماتی، یک حرف مشد است که در خواندن دو حرف و در نوشتن یک حرف است مانند کلمه محمّد که حرف م در آن مشدد است. بنابراین عدد محمد؛ ٩٢ است ، نه ١٣٢ !

انواع کاربرد حروف ابجد :

۱. ترتیب بندی: در متون بسیاری به جای شماره گذاری با اعداد، از حروف ابجد استفاده می شود. در برخی کتاب ها نیز صفحات مقدمه با حروف ابجد شماره گذاری می شود.

۲. رمزگذاری: از حروف ابجد برای نوشتن رمز نیز استفاده می شود. مثلا در متن یک نامه یا یک نوشته می توان به جای اشاره مستقیم به یک واژه یا جمله، معادل عددی ابجد آنها نوشته شود و یا بالعکس آن نیز امکان پذیر است.

۳. موسیقی: از حروف ابجد در موسیقی پس از اسلام، در ثبت اصوات و دساتین استفاده شده است. به عنوان مثال نغمه های دستگاه شور با حروف ابجد عبارت بودند از:«یح یه یب ی ح. ه. ج. ا» و فاصله ها و ابعاد آن ها:«ط ط. ج‍ ج‍ ط. ج‍ ج» که در موسیقی امروز به ترتیب نت های سل، لاکرن، سی بمل، دو، ر، می بمل، فا و سل را تشکیل می دهند.

۴. تاریخ: از حروف ابجد می توان برای به خاطر سپاری اعداد مهم یا تاریخ های مهم استفاده کرد. مثلا می توان اعداد و حروف معادل آنها را مانند یک واژه یا شعر به خاطر سپرد. مثلا کلمه عدل مظفر با حساب جمل، ۱۳۲۴ می شود. این عدد همان سالی است که مظفرالدین شاه، مشروطیت را امضاء نمود.

۵. علوم غریبه: مردم در گذشته اعتقاد داشتند که اعداد روح حروف هستند. به عنوان نمونه میان کلماتی که اعداد یکسانی داشتند ارتباط خاصی وجود دارد. بخشی از علوم غریبه بر مبنای رابطه حروف و اعداد و توانایی ترکیب روح کلمات با هم استوار شده است.

۶. عرفان: علم حروف در عرفان اسلامی اهمیت بسیاری داشته است و آثاری نیز در باب آن به جا مانده است مانند رساله “الدر المکنون فی علم‏ الحروف”، ‏و رساله “مفتاح الاسرار در علم جفر و حروف” از محی الدین عربی.

۷. اسطرلاب: با توجه به درآمیختگی علم حروف و اعداد ابجد در زمانهای قدیم بسیاری از تقویم و طلسم هایی که مصریان و بابلی ها درست می کردند، این حروف کاربرد فراوانی داشته است. در علم اسطرلاب نیز به همین منوال از حروف ابجد استفاده می شود.

طالع بینی با حروف ابجد

یکی از کاربردهای حروف ابجد طالع بینی شخص است. برای این منظور باید مراحل زیر را انجام دهید:

نام شخص را به ابجد کبیر تبدیل کنید.

نام مادرش را با ابجد کبیر محاسبه کنید.

عدد نام خود فرد و عدد نام مادرش را با هم جمع نمائید.

نتیجه را به عدد ۱۲ تقسیم نمائید.

باقیمانده عدد برج طالع آن شخص است که با توجه به آن عدد طالع بینی او انجام می شود.

اعداد برج های طالع عبارتند از:

۱:حمل، ۲:ثور، ۳:جوزا، ۴:سرطان، ۵:اسد، ۶:سنبله، ۷:میزان، ۸:عقرب، ۹:قوس، ۱۰:جدی، ۱۱:دلو، ۱۲:حوت

طالع بینی ازدواج با حروف ابجد

در محاسبه حروف ابجد برای طالع بینی ازدواج به شکل زیر عمل می شود:

ابجد نام و نام مادر خانم را به دست آورید.

نام و نام مادر آقا را به عدد ابجد تبدیل کنید.

اعداد بدست آمده را با یکدیگر جمع کنید.

نتیجه را بر عدد ۵ تقسیم نمائید.

اگر باقیمانده ۲ یا ۴ باشد ستاره آنان جفت نیست.

اگر باقیمانده ۱، ۳ یا ۵ شود، ستاره دو نفر جفت بوده و به هم می رسند.

اگر باقیمانده صفر شود نشان دهنده این است که یکی از اعضای خانواده طرفین با این وصلت موافق نیست.

منبع: سایت وزین نمناک/ ویکی‌پدیا

منبع:تصویر زندگی

شاید خوشتان بیاید  فال روزانه شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲ « فال حافظ امروز »

محمدرضا حفظی

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا