کسب و کار

غلبه بر ترس از شکست به عنوان یک کارآفرین

غلبه بر ترس از شکست به عنوان یک کارآفرین

فیلسوف چینی، لائوتسه، زمانی عاقلانه گفت: “سفر هزار مایلی با یک قدم آغاز می شود.”

how to overcome a fear of failure

اما او به راحتی این واقعیت را نادیده گرفت که اولین قدم اغلب سخت ترین است. برای کارآفرینانی که یک سرمایه‌گذاری جدید را شروع می‌کنند، اولین قدم می‌تواند بیشتر شبیه کناره‌گیری از یک کارآفرین باشد. صخره به جای قدم زدن در امتداد پیاده رو.

چه چیزی آن گام اول را بسیار دشوار می کند؟ برای بسیاری، این ترس از شکست و این ایده است که ممکن است نه تنها خود، بلکه دیگرانی را که به این تلاش ایمان دارند ناامید کنند.

حقیقت این است که شکست بخشی از زندگی است و اغلب بخشی از اداره کسب و کار شماست. همه کارآفرینان برای موفقیت باید این ترس را بپذیرند و با آن به سطح خاصی از آرامش برسند.

ترس از شکست چیست؟

ترس از شکست به احساس ترس یا ترس مرتبط با این ایده اشاره دارد که ممکن است هنگام انجام یک پروژه جدید یا دنبال کردن یک هدف جدید موفق نشوید. ممکن است مطمئن باشید که شکست خواهید خورد و نگران باشید که اطرافیانتان را ناامید کنید.

در تجارت، ترس از شکست اغلب به چیزهایی مانند انجام پروژه‌های جدید یا حتی شروع می‌شود. آن شرکتی که سال ها به آن فکر می کردید. ممکن است فکر کنید مهارت‌های لازم برای موفقیت را ندارید یا نگران باشید که اگر موفق نباشید، نگاه دیگران به شما متفاوت است.

در موارد شدیدتر، ترس از شکست می تواند به وضعیتی به نام آتیچیفوبیا تبدیل شود.

ترس از شکست در مقابل آتیچیفوبیا

Atychiphobiaیک بیماری قابل تشخیص است که به ترس شدید یا شدید از شکست اشاره دارد. برای ترس از عدم واجد شرایط بودن فوبیای خاص، باید معیارهای زیر را داشته باشد:

 • ترس غیرمنطقی و بیش از حد است
 • این باعث می شود که شما احساس اضطراب کنید
 • این باعث می شود از چیزی که از آن می ترسید اجتناب کنید
 • این باعث می‌شود شما پریشانی شدیدی را تجربه کنید
 • این مانع از زندگی عادی شما می شود
 • حداقل شش ماه طول کشیده است و هیچ دلیل قابل شناسایی دیگری برای علائم شما وجود ندارد

آتیچی فوبیا می‌تواند منجر به علائم فیزیکی، مانند سرگیجه، تعریق بیش از حد، حالت تهوع، و حتی حملات پانیک شود. خبر خوب این است که راه هایی برای مهار ترس از شکست قبل از اینکه به این سطح برسد وجود دارد.

چه چیزی می تواند باعث ترس از شکست شود؟

ترس از شکست حداقل می تواند ناامید کننده و در بدترین حالت فلج کننده باشد. بنابراین، این احساس از کجا می آید؟

دلایل ترس از شکست بسیار زیاد است و می تواند از فردی به فرد دیگر به طور قابل توجهی متفاوت باشد. دلیل اینکه یک فرد این احساس ناخوشایند را تجربه می کند، منحصر به فرد خواهد بود و ممکن است به دلیل ترکیبی از عوامل باشد. در اینجا چند دلیل احتمالی وجود دارد که افراد ممکن است ترس از شکست را تجربه کنند.

 • اضطراب: یکی از علائم اصلی اختلال اضطرابی مشکل در کنترل نگرانی های شماست. در حالی که نگرانی بخشی از زندگی روزمره است، افراد مبتلا به اضطراب می توانند در حلقه های ذهنی ترس و نگرانی دائمی گیر کنند که می تواند منجر به ترس از شکست در کار شود.
 • سایر مسائل مربوط به سلامت روان: اگر مبارزه با سایر مشکلات سلامت روان – برای مثال، افسردگی، اختلال وسواس فکری-اجباری (OCD)، اختلال نقص توجه/بیش فعالی (ADHD)، یا اختلال دوقطبی — ممکن است احساس کنید که شرایط شما با کار شما تداخل دارد. در نتیجه، ممکن است احساس کنید مهارت‌های لازم برای موفقیت را ندارید یا ممکن است دیگران را ناامید کنید.
 • تربیت/تجربه گذشته: اگر در محیطی بزرگ شده‌اید که شکست در آن تحمل نمی‌شود، ممکن است از ناامید کردن دیگران هراس داشته باشید حتی زمانی که یک اشتباه جزئی مرتکب می‌شوید. . این همچنین می تواند اتفاق بیفتد اگر شما یک تجربه آسیب زا در مورد یک رویداد واحد داشته باشید، مانند خالی کردن کامل در طول یک جلسه مهم. ممکن است در آینده شما را برای خروج دوباره از منطقه امن خود مردد کند.
 • کمال‌گرایی: کمال‌گرایان خود را به استانداردهای غیرممکن بالایی نگاه می‌کنند و وقتی کوتاه می‌آیند می‌توانند انتقاد شدید از خود را تجربه کنند. در محل کار، این می تواند باعث ترس شما از پروژه هایی شود که مطمئن نیستید می توانید در آنها موفق شوید.
 • تمرکز بیش از حد روی نتایج: اتصال ارزش خود به کارتان باعث می‌شود احساس اضطراب در مورد سرمایه‌گذاری‌های جدید آسان شود. اگر نمی توانید کار خود را از عزت نفس خود جدا کنید، شکست در کسب و کار می تواند باعث شود که به عنوان یک فرد احساس شکست کنید. این می تواند منجر به احساس ترس و علائمی مانند اجتناب یا به تعویق انداختن کار شود.

نمونه های ترس از شکست

ترس از شکست لازم نیست به یک فوبیای قابل تشخیص تبدیل شود تا به مانعی برای شما تبدیل شود، به خصوص در محل کار.

در اینجا ترس از شکست ممکن است در زندگی شما ظاهر شود.

 • به تعویق انداختن انجام کارهایی که از انجام آنها ناراحت هستید
 • احساس اطمینان از اینکه نمی توانید یا نمی توانید به اهداف خود (یا کسب و کارتان) برسید
 • کاهش انتظارات با گفتن به مردم که احتمالاً شکست خواهید خورد یا اینکه کار شما انتظارات را برآورده نخواهد کرد
 • مداوم نگران ناامید کردن عزیزان، کارمندان، همکاران، یا مشتریان/مشتریان خود هستید
 • احساس اینکه دیگران عیوب شما را کشف می کنند و در نتیجه کمتر به شما فکر می کنند
 • می خواهید به چیزی برسید اما شک دارید که توانایی، مهارت یا دانش انجام آن را دارید

بگویید که رئیس شما به دنبال کسی است که یک پروژه مهم جدید را رهبری کند. شما می خواهید داوطلب شوید اما نگران هستید که تجربه دقیق مورد نیاز را ندارید. به این ترتیب، می ترسید که شکست بخورید، خود را شرمنده کنید و شرکت را ناامید کنید. در نهایت، شما قدم نمی گذارید و پروژه به شخص دیگری می رسد. این ترس از شکست است.

بنابراین، این احساسات و رفتارها چگونه بر زندگی حرفه ای شما تأثیر می گذارد؟

ترس از شکست چگونه بر کار شما تأثیر می گذارد

اگر به افکار منفی ناشی از ترس از شکست توجه نکنید، آنها می توانند بر توانایی شما برای ریسک کردن و کار مولد تأثیر بگذارند.

در اینجا ترس از شکست می تواند در زندگی حرفه ای شما ظاهر شود:

 • مشکل در اتمام پروژه ها یا از دست دادن ضرب الاجل به دلیل تاخیر و کمبود از خودانگیزه
 • عزت نفس پایین و تحریک پذیری با دیگران
 • مشکل در انتقاد سازنده
 • جلوگیری از پروژه های بزرگ یا خطرات جدید
 • همیشه در انتظار وقوع بدترین سناریو

همان‌طور که می‌بینید، این ویژگی‌ها “کارآفرین موفق” را فریاد نمی‌زند. در عوض بیشتر شبیه جاده تلخی و پشیمانی هستند.

چگونه از گرفتن آن نوبت اجتناب می کنید؟ با اجرای استراتژی هایی که به شما کمک می کند با ترس از شکست کنار بیایید و بر آن غلبه کنید.

در اینجا چند استراتژی امتحان شده وجود دارد که می توانید از آنها برای کنار آمدن با ترس از شکست استفاده کنید و اطمینان حاصل کنید که این ترس مانع از رسیدن به اهداف شما نمی شود.

چگونه بر ترس از شکست در تجارت غلبه کنیم

 • اهداف خود را بشکنید
 • موفقیت را تجسم کنید و برای شکست برنامه ریزی کنید
 • روی رفاه تمرکز کنید
 • شفقت به خود را تمرین کنید
 • فریم مجدد شکست

اهداف خود را بشکنید

به عنوان یک کارآفرین، با اهداف بزرگ بیگانه نیستید. اما هرچه هدف بزرگتر باشد، می تواند غافلگیرکننده تر به نظر برسد.

آتینا زیسی، مدیر عامل شرکت بازی‌های آنلاین EnergyCasino، می‌گوید که یکی از استراتژی‌هایی که به او کمک کرد «تقسیم اهداف بزرگ به وظایف کوچک‌تر و قابل مدیریت‌تر» بود. انجام این کار می تواند به کاهش اضطراب کمک کند.

ناگفته نماند، ایجاد عادت برای دستیابی مداوم به وظایف قابل مدیریت خود به افزایش اعتماد به نفس در طول زمان کمک می کند.

موفقیت را تجسم کنید و برای شکست برنامه ریزی کنید

تجسم یک ابزار ذهنی قدرتمند است که می تواند شما را بر روی نتایج مثبت ممکن متمرکز کند. با این حال، راه موفقیت اغلب با شکست هموار می شود.

همچنین می‌توانید از تجسم و آینده‌اندیشی برای در نظر گرفتن انواع راه‌هایی که ممکن است استراتژی‌های شما دقیقاً مطابق برنامه‌ریزی شده پیش نروند، استفاده کنید.

پس از شناسایی موانع احتمالی، می‌توانید برنامه‌های احتمالی ایجاد کنید. داشتن استراتژی‌های پشتیبان به شما کمک می‌کند احساس آمادگی بیشتری کنید و می‌تواند ترس شدید از شکست را کاهش دهد.

روی رفاه تمرکز کنید

موفقیت تجاری تنها معیار یک زندگی خوب نیست. به عنوان یک کارآفرین، زمانی که می‌خواهید رویای خود را زنده کنید، می‌توانید دید تونلی داشته باشید. با این حال، ایجاد یک زندگی با کیفیت غنی خارج کار می‌تواند به شما حمایت لازم را برای مقابله با مشکلاتی که در طول سفر کارآفرینی شما ایجاد می‌شود، بدهد.

برای کار خود حد و مرزی تعیین کنید و روی چیزهایی که به شما انرژی و انگیزه می‌دهند، وقت بگذارید، خواه فضایی برای تأمل در خود، سرگرمی‌هایی که صرفاً برای سرگرمی انجام می‌دهید، یا زمان باکیفیت با دوستان و خانواده.

شفقت به خود را تمرین کنید

لاچلان براون، نویسنده و مؤسس وب‌سایت روانشناسی Hack Spirit، توصیه می‌کند «با خود با مهربانی، درک و همدلی رفتار کنید».

درک اینکه همه اشتباه می‌کنند می‌تواند به شما کمک کند تا خودگویی منفی را کاهش دهید و یک ذهنیت رشد را پرورش دهید که در آن شکست را به عنوان بخشی ضروری از مسیر موفقیت می‌پذیرید.

برخی از راه‌های تمرین شفقت به خود عبارتند از: 

 • خود را برای اشتباهات گذشته ببخشید
 • تنظیم زمانی برای تمرینات ذهن آگاهیو تنفس عمیق
 • برای جشن گرفتن بردهای کوچک و رشد شخصی وقت بگذارید

شکست در قالب مجدد

تمرکز صرف بر روی نتایج می تواند شکست را مهم تر جلوه دهد. اما اگر هر شکست را به‌عنوان یک تجربه یادگیری به‌جای بازتاب دائمی توانایی‌های خود در نظر بگیرید، می‌توانید شک به خود را کاهش دهید و فرصت‌های بیشتری برای بهبود پیدا کنید.

یکی از ابزارهای عالی برای تغییر ساختار ذهنی شما، درمان رفتاری شناختی (CBT)، جایی که شما با یک متخصص سلامت روان برای کاهش الگوهای افکار منفی و پرورش تفکر مثبت کار می کنید.

افراد موفق بدون ترس از شکست به شکل جادویی به دنیا نمی آیند. در عوض، آنها یاد گرفته اند که آن را بپذیرند، دوست شوند و بر آن غلبه کنند. اگر ترس از شکست شما را از تعقیب رویاهایتان باز می دارد، برخی از این استراتژی ها را امتحان کنید تا ببینید چه چیزی برای شما مفید است.

Subscribe to The Hustle Newsletter
نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

> /p>

Love

Meh

Hate

منبع:hubspot

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا