اخبار روز

عملیات گازرسانی به روستای «اسفنگ» بهاباد آغاز شد

عملیات گازرسانی به روستای «اسفنگ» بهاباد آغاز شد

عملیات گازرسانی به روستای «اسفنگ» بهاباد آغاز شد

به گزارش خبرنگار خالق، مدیرعامل شرکت ملی گاز استان یزد در حاشیه مراسم کلنگ زنی پروژه گازرسانی به این روستا با بیان این‌که در حال حاضر ۸۰ درصد جمیعت روستایی استان یزد تحت پوشش گاز هستند، اظهار داشت: با اتمام طرح گازرسانی به شهرستان بهاباد، ۹۹ درصد جمعیت استان یزد زیر پوشش شبکه گاز رفت و یزد از استان‌های سبز کشور شد.

سعید عقلی عنوان کرد: با توجه به پیش‌بینی های لازم و برنامه‌ریزی صورت گرفته، با وجود مسیرهای سخت و زمین سنگلاخی، شاهد اتمام این پروژه در موعد مقرر خواهیم بود.

وی افزود: ایجاد شبکه‌های گازرسانی علاوه بر رفاه اجتماعی، به عنوان یکی از مهمترین زیرساخت‌های لازم در ایجاد صنایع بزرگ و کوچک در مناطق روستایی مطرح است و موجب بیداری ظرفیت های نهفته در مناطق کمتر توسعه یافته شده و با ایجاد زمینه اشتغال ضمن جلوگیری از مهاجرت جمعیت روستایی به مناطق شهری، بازگشت جمعیت و توسعه و آبادانی این مناطق را به همراه خواهد داشت.

فرماندار بهاباد نیز در این مراسم ضمن قدردانی از مدیرعامل و مسئولان شرکت گاز استان یزد در زمینه گازرسانی به شهرستان کم برخوردار بهاباد اظهار داشت: امیدواریم با اجرای زیرساخت‌ها در این منطقه باعث اشتغالزایی و ماندگاری جمعیت باشیم و بستر خوبی در حوزه کشا ورزی و دامپروری در این روستاها فراهم شود.

علیرضا تیموری با تاکید بر اینکه مردم برای سکونت و امرارمعاش به زیرساخت‌هایی از جمله آب، برق و گاز نیاز دارند، افزود: امیدواریم با اتمام عملیات گازکشی به تمامی مناطق بهاباد، شاهد توسعه و آبادانی روستاها و بخش‌های این شهرستان باشیم .

گفتنی است؛ طول مسیر لوله‌گذاری گاز به این روستا ۱۲ کیلومتر است.

منبع:مهر

محمدرضا حفظی

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا