اخبار روز

روزانه ۲ تن مرغ گرم در بیله‌سوار توزیع می‌شود

روزانه ۲ تن مرغ گرم در بیله‌سوار توزیع می‌شود

روزانه ۲ تن مرغ گرم در بیله‌سوار توزیع می‌شود

به گزارش خبرنگار خالق، مهناز دولتی پیش از ظهر دوشنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان بیله‌سوار اظهار کرد: در راستای بازرسی و نظارت بر عرضه کالاهای اساسی در بازار، سال گذشته ۶۸۲ مورد پرونده به مبلغ یک میلیارد و ۵۲۰ میلیون تومان در زمینه گران فروشی، احتکار و کم فروشی به تعزیرات حکومتی معرفی شد.

وی با اشاره به اینکه ستاد تنظیم بازار در تأمین کالاهای اساسی و نظارت بر بازار ورود جدی دارد، تصریح کرد: در ۲ ماهه امسال ۷۶ پرونده تخلف گران فروشی، احتکار و کم فروشی با مبلغ ۲۸۳ میلیون تومان نیز به تعزیرات معرفی شده است.

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار بیله‌سوار از توزیع روزانه ۲ تن مرغ گرم در سطح شهرستان خبر داد و گفت: با قیمت مصوب ۷۸ هزار و ۵۰۰ تومان در ۲ ماهه اخیر ۱۰۰ تن مرغ گرم در مناطق محروم توزیع و ۱۵ تن مرغ منجمد نیز به قیمت ۴۳ هزار تومان در اختیار مردم قرار گرفته است.

دولتی از توزیع ۳۵ تن برنج هندی و تایلندی و ۱۵ تن شکر در سطح شهرستان خبر داد و افزود: با افزایش قیمت شکر از ۱۹ هزار و ۶۰۰ تومان به ۲۵ هزار و ۵۰۰ تومان، در حال توزیع شکر هستیم.

وی از جریمه یک واحد مرغ فروشی و ۱۰ باب نانوایی در مورد کم فروشی، عرضه خارج از شبکه و عدم رعایت پخت در بیله‌سوار خبر داد و اضافه کرد: واحدهای متخلف نانوایی شناسایی و با تشکیل پرونده به مراجع معرفی خواهند شد.

دولتی همچنین ساماندهی خودروهای میوه فروشی در شهرستان بیله‌سوار را یادآور شد و خاطرنشان کرد: با شناسنامه‌دار کردن این وانت‌بارها، صاحبان آنها صاحب کارت شناسایی می‌شوند تا نظارت و بازرسی بر فعالیت آنها به صورت مستقیم انجام شود.

وی همچنین نظارت بر غذاخوری‌ها، قصابی‌ها و لبنیاتی‌ها را از طریق شبکه بهداشت از سیاست‌های اصلی ستاد تنظیم بازار در شهرستان بیله‌سوار عنوان کرد و ادامه داد: طی مکاتباتی با شرکت‌های تولیدی محصولات کشاورزی قرار شد میوه‌های باغات این مجتمع‌ها در سطح شهرستان از طریق تعاون روستایی به فروش برسد.

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار بیله‌سوار بالا بودن نرخ میوه در این شهرستان را مغایر با قیمت سایر شهرستان‌ها اعلام کرد و گفت: با ساماندهی میوه فروشی‌ها تفاوت قیمت را به حداقل می‌رسانیم تا میوه در فصل بهار و تابستان با قیمت منصفانه به دست مردم برسد.

منبع:مهر

محمدرضا حفظی

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا