ورزش

دنبال پیروزی مقابل استقلال و قهرمانی هستیم/ از آسیا حذف نشده‌ایم

دنبال پیروزی مقابل استقلال و قهرمانی هستیم/ از آسیا حذف نشده‌ایم

دنبال پیروزی مقابل استقلال و قهرمانی هستیم/ از آسیا حذف نشده‌ایم

به گزارش خبرنگار خالق، تیم فوتبال پرسپولیس با صعود به فینال جام حذفی فوتبال کشور برای دربی سوم پایتخت در فصل جاری آماده می‌شود. سرخپوشان پایتخت در حالی روز چهارشنبه این هفته به مصاف استقلال تهران خواهند رفت که در لیگ برتر به قهرمانی رسیدند اما یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس می‌خواهد با قهرمانی دیگر در جام حذفی علاوه بر کسب دومین جام به طور خودکار به سومین قهرمانی که سوپرجام است نیز برسد.

پرسپولیس در حالی برای کسب قهرمانی تلاش خود را ادامه می‌دهد که مشکلات مالی گریبان این تیم را گرفته است. گل محمدی پس از پیروزی سه بر یک پرسپولیس مقابل هوادار در نیمه نهایی جام حذفی از مدیریت باشگاه خواست تا شرایط را برای بازیکنان بیش از پیش بهتر کنند.

حسین شهریاری رئیس هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس در گفت و گو با خبرنگار خالق، درباره شرایط این تیم و همچنین حاشیه‌های مرتبط با خصوصی سازی صحبت‌هایی را انجام داد که در پی می‌خوانید:

فینال جام حذفی حق پرسپولیس بود

شهریاری ابتدا به صعود پرسپولیس به فینال جام حذفی اشاره کرد و گفت: بازی خیلی خوبی مقابل هوادار انجام دادیم. فکر می‌کنم قرعه نسبتاً سختی را برای رسیدن به فینال پشت سر گذاشتیم. حقمان رفتن به فینال بود و حالا هم به فکر قهرمانی هستیم.

بدون هوادار لذت ندارد

شهریاری درباره عدم حضور تماشاگران در این دیدار افزود: نبود تماشاگر، بازی‌های را بی مزه می‌کند. فقط خوشحالیم بازیکنان و کادر فنی محترم توانستند آنها را با بردی که به دست آوردند خوشحال کنند. تماشاگران برای ما سنگ تمام گذاشتند. حمایت آنها در لیگ برتر باعث قهرمانی شد. این روند را تا پایان ادامه می‌دهیم.

سقف قرارداد؟ بعید است!

شهریاری درباره تعیین سقف بودجه برای باشگاه‌ها تاکید کرد: خیلی بعید می‌دانم بتوانند قانونی را وضع کنند که سقف قرارداد رعایت شود. بودجه‌هایی که برای باشگاه‌ها در نظر گرفته می‌شود هم هزاران مورد گروهی و صنعتی دارد. نمی‌توان برخی از باشگاه‌ها از منابع بزرگ خود استفاده کنند اما از یکسری باشگاه‌ها انتظار داشت فقط از اسپانسر سود ببرند.

باید با کشورهای منطقه برابر باشیم

او یادآور شد: ضمن اینکه کشورهای همسایه کاملاً قیمت‌های متفاوتی دارند و با کوچک‌ترین اتفاق کسی دیگر در لیگ ایران نمی‌ماند. باید استاندارد منطقه‌ای داشته باشیم. نمی‌توان خودمان را از کشورهای حاشیه خلیج فارس دور نگه داریم و فکر کنیم می‌توانیم با یک سیستم متفاوت بهترین بازدهی مالی با کمترین اشتباهات ممکن را داشته باشیم.

موافق جلوگیری از فساد در قرارداد هستیم

شهریاری در پاسخ به این سئوال که «آیا طرح جدید باعث رفع تبعیض و جلوگیری از فساد در قراردادها می‌شود؟» گفت: در فوتبال تبعیض بین بازیکن چندان معنایی ندارد. می‌دانم دغدغه مدیران محترم فدراسیون به چه شکلی است اما مهم است راهکار اجرایی برای باشگاه‌ها نیز داشته باشند. به شدت با رفع فساد در قراردادها موافق هستیم. خیلی هم دوست داریم این موضوع با شفاف سازی پیش برود. اتفاق خوب برای بورسی شدن همین موضوع مرتبط با قراردادهاست.

دنبال پیروزی مقابل استقلال و قهرمانی هستیم/ از آسیا حذف نشده‌ایم

قربانزاده به کارهای اداری برسد

شهریاری درباره مشکلات به‌وجود آمده بین تنی چند از اعضای هیأت مدیره باشگاه با قربانزاده رئیس سازمان خصوصی سازی تصریح کرد: به نظرم آقای قربانزاده کارهای اداری را به طور رسمی دنبال کند. اینکه مدام در رسانه کارهایش را انجام دهد جالب نیست. انتظار از او خیلی بیشتر از پرداختن در فضای مجازی یا رسانه‌ها است.

اصرار به ماندن ندارم

شهریاری در خصوص احتمال تغییر در هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس تاکید کرد: هیچوقت اصرار به ماندن ندارم. تعیین وظیفه شد تا در این بخش کارهای ممکن را انجام دهم. با افتخار در هیأت مدیره پرسپولیس هستم و تا زمانی که احساس کنم کاری می‌توان انجام داد، می مانم.

درویش مأمور نقل و انتقالات است

رئیس هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس در خصوص شایعه ورود پرسپولیس به بازار نقل و انتقالات تابستانی گفت: الان دربی را در فینال جام حذفی داریم. هیچ صحبتی در این زمینه در هیأت مدیره نشده است اما آقای درویش (مدیرعامل پرسپولیس) اختیار تام دارد و هر تصمیمی بخواهد می‌تواند در این باره بگیرد. تا جایی که من می‌دانم هیچ‌گونه فعالیتی نداشته‌ایم.

پاداش ویژه هت‌تریک قهرمانی؟

پرسپولیس در صورت قهرمانی در جام حذفی نه تنها دومین جام را بالای سر خواهد برد بلکه به طور خودکار قهرمان سوپرجام فوتبال کشور نیز با توجه به قهرمانی در لیگ برتر خواهد شد. شهریاری درباره احتمال پرداخت پاداش ویژه خارج از عرف قراردادهای بازیکنان و مربیان گفت: پاداش ویژه که داریم اما طبق آنچه در هیأت مدیره مصوب شده است و در قراردادهای بازیکنان گنجانده شده است پرداختی خواهیم داشت.

لیگ قهرمانان آسیا؟ صد درصد!

وی درباره شایعه حذف پرسپولیس از سوی AFC به دلیل پرونده سازی در بحث مربوط به مالکیت این باشگاه تصریح کرد: قطعاً در لیگ قهرمانان آسیا حضور خواهیم داشت. شک ندارم بهترین نتایج را هم می‌گیریم.

دربی ۱۰۱

شهریاری در پایان در خصوص بازی فینال پرسپولیس مقابل استقلال گفت: به حریف احترام می‌گذاریم اما باز هم برد می‌خواهیم. جام گرفتن لذت بزرگی دارد که هواداران پرسپولیس باید همیشه آن را بچشند.

منبع:مهر

محمدرضا حفظی

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا