اخبار روز

دریانوردی دور دنیا بخشی از اقتدار و عظمت ایران را نمایان کرد

دریانوردی دور دنیا بخشی از اقتدار و عظمت ایران را نمایان کرد

دریانوردی دور دنیا بخشی از اقتدار و عظمت ایران را نمایان کرد

به گزارش خبرنگار خالق، آیت الله سید کاظم نورمفیدی در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه گرگان اظهار کرد: مشکلات اخیر مربوط به کم آبی در سیستان و بلوچستان، ریشه در خیانت‌ها و تصمیمات نادرست در دوره پهلوی دارد.

نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان افزود: حاتم بخشی و خیانت رضاخان میرپنج در قبول پیشنهاد انگلستان مبنی بر واگذاری «دشت ناامید» به کشور افغانستان سرآغاز مشکلات کم آبی در سیستان و بلوچستان است.

وی با اشاره به اخطار رئیس جمهور کشورمان به دولت حاکمه افغانستان گفت: انتظار است که با تدبیر و اتخاذ تصمیمات درست این مشکل برطرف شود.

نورمفیدی به سفر اخیر ناوهای ایران به دور دنیا اشاره کرد و گفت: این سفر بخشی از اقتدار و عظمت جمهوری اسلامی ایران را برای جهانیان نمایان کرد.

وی با اشاره به در پیش بودن ۱۱ ذی القعده و تبریک سالروز ولادت امام رضا (ع)، فرازهایی از زندگی ثامن الحج را برای نمازگزاران تشریح کرد و گفت: شیوه زندگی و رویکردهای امام رضا (ع) در مقابل بنی عباس و به طور خاص مامون، الگوی مناسبی برای مواجه علما و اندیشمندان اسلامی با دسیسه‌های دشمنان است.

امام جمعه گرگان بیان کرد: با حضور امام رضا (ع) در خراسان بخشی از مشکلات شیعیان برطرف شد و سیر فعالیت شیعیان روند مطلوب‌تری به خود گرفت و گرایش به شیعه رویه پرشتاب‌تر شد.

منبع:مهر

محمدرضا حفظی

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا