سریال و انمیشن

خرید اکانت گرامرلی از ایران چگونه است؟ بهترین روش خرید اشتراک Grammrly

خرید اکانت گرامرلی از ایران چگونه است؟ بهترین روش خرید اشتراک Grammrly

خرید اکانت گرامرلی از ایران چگونه است؟ بهترین روش خرید اشتراک Grammrly

آیا شما هم مانند بسیاری از افراد از نرم افزار پرکاربرد گرامرلی استفاده می‌کنید و نمی‌دانید چگونه برای خرید اکانت گرامرلی نسخه پرمیوم اقدام کنید؟ در حال حاضر خرید نسخه پرمیوم این نرم افزار در ایران با محدودیت‌های بسیاری همراه بوده و کاربران ایرانی نمی‌توانند به صورت مستقیم نسخه پریموم را خریداری کنند.

خرید نسخه پرمیوم گرامرلی برای افرادی که در زمینه نگارش و نوشتن مقالات فعالیت دارند برای برطرف کردن اشکالات نگارشی و املایی حتما به نرم افزاری چون گرامرلی نیاز خواهند داشت. لازم به ذکر است که برای استفاده از تمامی امکانات و ویژگی‌های این نرم افزار باید نسخه پرمیوم (پولی) آن را خریداری شود.

اما فرایند خرید نسخه پرمیوم این نرم افزار در ایران تنها با برخی راهکارها مانند مراجعه به سایت‌های خدمات ارزی معتبر امکان‌پذیر است. در ادامه این مطلب از پلازا در مورد نحوه خرید اکانت گرامرلی نسخه پرمیوم در ایران و همچنین مزیت‌ها و ویژگی‌های آن به توضیحات کامل‌تری می‌پردازیم.

فهرست مطالب

آموزش خرید اکانت گرامرلی
معرفی کامل ابزار گرامرلی و نحوه خرید اشتراک آن در ایران

نرم‌افزار گرامرلی چیست؟

نرم افزار گرامرلی بدون شک یکی از بهترین و کامل‌ترین ابزارهای تصحیح متون انگلیسی از نظر نگارش و املا است. گرامرلی پلتفرمی است که به دو صورت اپلیکیشن و افزونه عرضه می‌شود. این اپلیکیشن یا افزونه با عیب‌‌یابی دستور زبان، املا، سرقت ادبی و… می‌تواند کیفیت نهایی محتوا را بهبود بخشد.

این پلتفرم مبتنی بر فناوری هوش مصنوعی (AI) در سال 2009 ساخته شده است. این پلتفرم با بررسی متون بر اساس 250 قاعده اصلی زبان انگلیسی می‌تواند کلیه عیب‌ها و ایرادات یک متن را اعلام کند.

نرم افزار گرامرلی ابتدا متن مورد نظر را به صورت کلی بررسی کرده و تعداد اشتباهات املایی، گرامری و نگارشی آن را مشخص می‌کند. سپس در مرحله دوم به صورت جزئی‌تر و دقیق‌تر متن را پردازش می‌کند. در نسخه پرمیوم توضیحات و پیشنهادات بیشتری این ابزار به منظور بهبود وضعیت کلی متن در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

ویژگی‌ها و کاربرد نرم افزار گرامرلی

قبل از خرید اکانت گرامرلی لازم است تا با ویژگی‌ها و امکانات این ابزار به صورت کامل آشنا شوید. پلتفرم گرامرلی به صورت اکستنشن یا افزونه قابلیت نصب روی انواع مرورگرهایی چون کروم، فایرفاکس، کروم و اج و سافاری را دارد. همچنین نسخه نرم افزار این ابزار را می‌توان روی انواع سیستم عامل ویندوز و مکنیتاش نصب کرد. از ویژگی‌های جالب و کاربردی این ابزار می‌توان به تشخیص لحن، غلط گرامری، سرقت ادبی و… اشاره کرد.

البته در نسخه معمولی و رایگان، این ابزار تنها می‌تواند گزارشات جزئی و مختصر را به کاربر ارائه دهد. دقت، سرعت و همچنین توضیحات شفاف و واضح از جمله ویژگی‌های منحصربه فرد و بسیار کاربردی ابزار گرامرلی است که به کاربران کمک زیادی می‌کند. حتی این ابزار نمره نهایی متن نوشته شده توسط کاربر را محاسبه می‌کند.

امکانات ابزار گرامرلی
در این بخش برخی از امکانات و ویژگی های خاص گرامرلی مانند بررسی قانون پکی رایت، غلط املایی و… را معرفی کرده ایم.

کاربرد گرامرلی در مایکروسافت (Microsoft)

از جمله سوالاتی که کاربران قبل از خرید اکانت گرامرلی با آن موجه می‌شوند این است که آیا می‌شود از گرامرلی در آفیس مایکروسافت هم استفاده کرد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بله شما می‌توانید از این ابزار در تمامی نرم‌افزارهای تخصصی Microsoft Office استفاده کنید. حتی علاوه بر موارد فوق شما می‌توانید نسخه افزونه‌ای این ابزار را روی برنامه ورد (Word) و Outlook هم نصب کنید.

امکانات ویژه و منحصربه‌فرد نرم افزار گرامرلی (Grammrly)

در قسمت اهداف (Goals) این نرم افزار چندین قابلیت ویژه و انحصاری وجود دارد:

 • General: نشان دهنده این است که هر فردی می‌تواند بدون دانش خاصی به مفهوم مقاله پی ببرد.
 • Audience: برای شخصی‌سازی نوع مخاطبان به کار می‌رود.
 • Expert: این گزینه مخصوص مواقعی است که مخاطبان شما افرادی بسیار حرفه‌ای هستند.
 • Knowledgeable: تنظیم این حالت برای مواقعی مناسب است که مخاطبان و خوانندگان مقاله و مطلب شما افرادی چون اساتید، پژوهشگران، کادر آکادمیک و محققین باشد.
 • Formality: میزان رسمی بودن مطلب توسط این گزینه مورد بررسی قرار می‌گیرد. در این بخش شما سه گزینه formal، Informal و neutral دارید.
 • Formal: این گزینه برای متون اداری، سازمانی و رسمی مناسب است.
 • Informal: این گزینه برای متون غیر رسمی با لحن محاوره‌ای مناسب است.
 • Neutral: این گزینه حالت حد وسط بین دو حالت FORMAL و INFORMAL است.
 • Domain: گزینه دامنه این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا به گرامرلی دستور دهید که کلمات و لغات مناسب با حوزه‌های آکادمیک، تجاری، عمومی، غیر رسمی و… را به شما پیشنهاد دهد.

البته علاوه بر موارد فوق با خرید اکانت گرامرلی شما می‌توانید از تمامی امکانات متنوع گنجانده شده در این ابزار بهره‌مند شوید. با استفاده از اکانت پولی این ابزار شما از هر نوع ابزار مشابه دیگری بی‌نیاز می‌شوید.

 • Tone: شما با فعال کردن این گزینه می‌توانید لحن نوشتاری متن خود را مشخص کنید.
 • Inform: این گزینه برای مواقعی مناسب است که مقاله شما ماهیت و ساختار اطلاع رسانی دارد.
 • Intent: با استفاده از این گزینه می‌توانید هدف اصلی از متن خود را مشخص کنید.
 • Describe: این گزینه برای متون توضیحی مناسب است.
 • Convince: این گزینه برای متون با هدف ترغیب و متقاعدسازی مخاطبان مناسب است.
 • Tell a story: این بخش جذاب از گرامرلی برای نویسندگان و تولید کنندگان محتوا بسیار کاربردی است.

گرامرلی برای چه افرادی مناسب است؟

خرید اکانت گرامرلی برای تمامی افرادی که در زمینه تولید محتوا، نویسندگی، تدریس زبان انگلیسی و… فعالیت دارند مناسب بوده و به نوعی یک دستیار نگارشی متون به حساب می‌آید. حتی آن دسته از دانشجویانی که می‌خواهند پروژه‌ای مربوط به زبان انگلیسی را به استاد خود تحویل دهند می‌توانند با استفاده از این ابزار تمامی ایرادات و مشکلات متن نوشتاری خود را برطرف کنند. در حالت کلی مخاطبان و کاربران فعال این ابزار افراد زیر هستند:

 • فریلسنرهایی که کارفرمای خارجی دارند.
 • زبان آموزان سطح متوسط
 • بلاگ نویس‌های زبان انگلیسی
 • متقاضیان کسب بورسیه تحصیلی در دانشگاه‌های خارجی و بین المللی

خرید اکانت گرامرلی پرمیوم نسبت به نسخه رایگان چه مزایایی دارد؟

خرید نسخه پرمیوم این ابزار نسبت به نسخه رایگان آن امکانات بسیار گسترده‌تری دارد. در حقیقت شما با نسخه رایگان گرامرلی تنها می‌توانید به یک سوم از کل امکانات این ابزار دسترسی داشته باشید. اما در صورتی که می‌خواهید از تمامی امکانات حرفه‌ای و تخصصی گرامرلی استفاده کنید باید نسخه پرمیوم آن را خریداری کنید. در ادامه امکاناتی که شما با خرید اکانت گرامرلی پرمیوم می‌توانید به آن‌ها دسترسی داشته باشید را معرفی می‌کنیم:

 • داشتن غلط‌گیر حرفه‌ای و تخصصی
 • ارائه پیشنهادات مناسب به منظور بهبود سبک نوشتاری و قابل فهم بودن نوشته‌ها
 • بررسی کامل و دقیق سرقت علمی و ادبی
 • پیشنهاد لغات بهتر و مناسب‌تر به جای واژگان تکراری و نامناسب
 • بررسی کامل دستور زبان انگلیسی متن
 • بررسی دقیق ساختار جملات و نشانه گذاری

معرفی انواع پلن‌های اکانت گرامرلی

نرم افزار گرامرلی در سه نوع نسخه رایگان، پرمیوم و تجاری عرضه می‌شود. هر یک از این نوع اکانت‌های گرامرلی امکانات و ویژگی‌های خاص خود را داشته و به همین دلیل قیمت متفاوتی دارند.

1- امکانات و ویژگی‌های نسخه رایگان گرامرلی

نسخه رایگان این ابزار همان گونه که در مطالب بالا گفته شد امکانات محدودی دارد. همچنین استفاده از این نوع اکانت گرامرلی به صورت کاملا رایگان بوده و نیازی به پرداخت هزینه ندارد.

2- امکانات و ویژگی‌های نسخه پرمیوم گرامرلی

خرید اکانت گرامرلی نسخه پرمیوم نیز امکانات و قابلیت‌های بسیاری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این نسخه از ابزار گرامرلی در سه نوع زیر عرضه می‌شود:

 • اشتراک ماهانه: دارای تعرفه 29.95 دلار آمریکا
 • اشتراک فصلی: با تعرفه 59.94 دلار آمریکا
 • اشتراک سالانه: با تعرفه 139.92 دلار آمریکا

3- امکانات و ویژگی‌های نسخه تجاری اکانت گرامرلی

این نسخه از اکانت غیر رایگان گرامرلی برای افرادی که در حوزه تجارت فعالیت دارند مناسب است. گروه‌های 3 الی 150 نفره می‌توانند از نسخه تجاری این ابزار استفاده کنند. هزینه خرید اشتراک تجاری این ابزار حدود 12.5 دلار به صورت ماهانه است.

تفاوت‌های بین سه نسخه اصلی نرم افزار گرامرلی

سه نسخه اصلی ابزار گرامرلی از نظر امکانات و دسترسی‌های زیر با یکدیگر تفاوت دارند:

 • یکنواختی املا و علائم نگارشی: این آپشن تنها در نسخه پرمیوم و تجاری گرامرلی قابل استفاده است.
 • روان بودن مطلب: این مورد هم تنها در دو نسخه تجاری و پرمیوم گرامرلی گنجانده شده است.
 • خوانایی: این ویژگی تنها در نسخه رایگان گرامرلی وجود ندارد.
 • تنوع جملات: این ویژگی هم تنها در دو نسخه پرمیوم و تجاری دیده می‌شود.
 • انتقال منظور (Delivery): شما با خرید اکانت گرامرلی نسخه پرمیوم و تجاری می‌توانید از این ویژگی استفاده کنید.
 • سطح رسمیت لحن نوشتاری: این قابلیت کاربردی و ضروری تنها در دو نسخه پرمیوم و تجاری قابل استفاده است.

نحوه خرید اکانت گرامرلی پرمیوم از ایران

همان گونه که در مطالب فوق ذکر شد، خرید اکانت گرامرلی در دو نسخه تجاری و پرمیوم برای کاربران ایرانی تحریم است. منظور از تحریم بودن خرید اکانت این ابزار شیوه پرداخت آن است که به کارت‌های بین المللی چون مستر یا ویزا کارت و شبکه‌های پرداخت نیاز دارد.

البته پیش از خرید اشتراک گرامرلی به این نکته توجه داشته باشید که اکانت‌های این ابزار به سه صورت قانونی، اختصاصی و اشتراکی ارائه می‌شود. هر اکانت پریموم نوع اختصاصی و قانونی تنها برای یک شخص ساخته می‌شود. در حالی که اکانت‌های اشتراکی نسخه پولی این ابزار همان طور که از نامشان پیداست به صورت اشتراکی بوده و چندین کاربر به صورت هم‌زمان از آن استفاده می‌کنند.

در صورت انتخاب یکی از این نوع اشتراک‌ها و نسخه پرمیوم یا تجاری تنها کاری که باید انجام دهید این است که به یکی از سایت‌های خدمات ارزی معتبر مراجعه کنید. مراحل خرید اکانت پرمیوم گرامرلی از سایت‌های خدمات ارزی ایرانی به صورت زیر است:

 1. ثبت نام در سایت
 2. ساخت پنل کاربری
 3. ارسال درخواست خرید اشتراک گرامرلی
 4. پرداخت معادل ریالی تعرفه دلاری اکانت
 5. دریافت اکانت گرامرلی

آموزش استفاده از اکانت گرامرلی

استفاده از اکانت گرامرلی در آفیس

قبل از خرید اکانت گرامرلی نسخه تجاری یا پرمیوم باید نحوه کار با این ابزار را یاد بگیرید. البته آن دسته از افرادی که از نسخه رایگان این ابزار استفاده می‌کنند باید نحوه استفاده از آن را یاد بگیرند. اغلب افراد از این ابزار در بستر Office استفاده می‌کنند. برای استفاده از گرامرلی در Office باید مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:

 1. در ابتدا باید این نرم افزار را از سایت اصلی گرامرلی دانلود کنید.
 2. سپس در صورت نیاز نسخه پرمیوم یا تجاری آن را از سایت‌‌های خدمات ارزی معتبر خریداری کنید.
 3. بعد از انجام کارهای گفته شده، باید برنامه مایکروسافت ورد را باز کرده و به بخش Insert مراجعه کنید.
 4. در بخش insert روی گزینه Get Add-ins کلیک کرده و بعد از پیدا کردن افزونه گرامرلی روی گزینه Add کلیک کنید.
 5. بعد از اضافه کردن افزونه گرامرلی شما می‌توانید از امکانات این ابزار در برنامه مایکروسافت ورد استفاده کنید.
آموزش استفاده از گرامرلی در آفیس
استفاده از ابزار گرامرلی در برنامه های مایکروسافت آفیس

استفاده از اکانت گرامرلی در Google Docs

دقیقا مانند نسخه آفیس شما بعد از خرید اکانت گرامرلی و حتی نسخه رایگان آن را روی گوگل داکس اجرا کنید. برای استفاده از ابزار گرامرلی در بستر گوگل داکس باید اقدامات زیر را انجام دهید:

 1. ابتدا باید نسخه افزونه‌ای گرامرلی را دانلود کرده و سپس آن را روی گوگل داکس نصب کنید.
 2. برای افزودن گرامرلی به گوگل داکس باید روی گزینه Add to Chrome کلیک کنید.
 3. بعد از افزوده شدن گرامرلی به گوکل داکس نماد آن در سمت راست نوار بالا داکس نمایان می‌شود.

آموزش نصب و استفاده از گرامرلی در دسکتاپ (Desktop)

همان طور که گفته شد، شما می‌توانید از این ابزار به صورت اپلیکیشن نصبی روی ویندوز هم استفاده کنید. اما برای استفاده از گرامرلی در دسکتاپ باید برخی موارد را در نظر داشته باشید.

 1. دانلود و نصب نرم افزار گرامرلی
 2. نصب نرم افزار
 3. وارد شدن به حساب کاربری در گرامرلی و افزودن فایل مورد نظر برای بررسی به آن

سوالات متداول در مورد خرید اکانت گرامرلی در ایران

خرید اکانت گرامرلی نسخه پرمیوم و تجاری در ایران چالش‌هایی را به همراه دارد. به همین دلیل بسیاری از افراد به هنگام خرید اشتراک این ابزار با برخی سوالات مبهم مواجه می‌شوند. ما در ادامه این بخش از مقاله پلازا با هدف برطرف کردن برخی مشکلات جزئی کاربران به بعضی از سوالات مهم و متداول مطرح شده پاسخ می‌دهیم.

کارمزد خرید اکانت گرامرلی چقدر است؟

کارمزد خرید اکانت این ابزار علاوه بر تعرفه اصلی آن بستگی به نوع سایت خدمات ارزی که انتخاب کرده‌اید دارد.

کاربرد اکانت پرمیوم و تجاری گرامرلی چیست؟

این دو نسخه پولی ابزار گرامرلی امکانات کاربردی و بسیار مفیدی را در اختیار شما قرار می‌دهند. از بررسی غلط املایی متن گرفته تا تعیین لحن نوشتاری مناسب و… همگی به کاربردهای گسترده اکانت پرمیوم و تجاری گرامرلی اشاره دارند.

برای خرید اکانت گرامرلی به چه مدارکی نیاز است؟

شما برای خرید اکانت این ابزار به مدارک خاصی نیاز نداشته و تنها با ثبت نام در سایت خدمات ارزی و ارائه مشخصات اولیه‌ای چون نام و نام خانوادگی، شماره تلفن و… می‌توانید این کار را انجام دهید.

سخن پایانی

خرید اکانت گرامرلی در کشورهای تحریمی چون ایران با مشکلات زیادی همراه است. اما خوشبختانه سایت‌های معتبر ایرانی با عنوان سایت‌های خدمات ارزی توانسته‌اند تمامی این محدودیت‌ها را برطرف کرده و به صورت کاملا قانونی نیز مراحل خرید اکانت این ابزار را برای کاربران ایرانی انجام دهند. به هنگام خرید اشتراک این ابزار اولین کاری که باید انجام دهید انتخاب یک سایت خدمات ارزی معتبر است. برخی سایت‌های معتبر وجود دارند که در ازای دریافت کارمزدی اندک مراحل سخت و دشوار خرید اشتراک این ابزار را در کمترین زمان انجام می‌دهند.

منبع : پلاژا

محمدرضا حفظی

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا