اخبار روز

تاکید بر شناسایی و اولویت بندی نیازهای آموزشی

تاکید بر شناسایی و اولویت بندی نیازهای آموزشی

تاکید بر شناسایی و اولویت بندی نیازهای آموزشی

به گزارش خبرگزاری خالق، سردار هادی شیرزاد در آئین تجلیل از اساتید معاونت بهداد فراجا با تبریک سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر، یاد و خاطره شهدای دوران دفاع مقدس را گرامی داشت و اظهار کرد: نباید فراموش کنیم که امنیت و آرامش امروز ما به چه قیمتی حاصل شده است.

معاون بهداد فراجا در ادامه، مقوله آموزش را به عنوان یکی از سندهای مهم و محوری کشور عنوان کرد و افزود: مقام معظم رهبری شخصاً در این حوزه ورود کرده و بر ضرورت مورد توجه قرار دادن مبانی و ارزش‌های اخلاقی و تربیتی در محتوای آموزشی تاکید دارند.

سردار شیرزاد با اشاره به اهمیت نقش آموزش به عنوان یک اصل مهم و زیربنایی در رشد و پیشرفت یک مجموعه، اظهار کرد: از دست‌اندرکاران حوزه آموزش معاونت بهداد فراجا می‌خواهیم که نقش آموزش را در همه مأموریت‌ها اعم از تجارب و رویدادهای موفق یا ناموفق بررسی کنند و ضمن بازخورد گیری به شناسایی نقاط قوت و ضعف آموزشی و در نهایت اصلاح روند آموزش بپردازند.

این مقام ارشد انتظامی حوزه بهداشت و درمان فراجا در بخش دیگری از سخنان خود، ارتقای سطح علمی و دانش اساتید و معلمان حوزه بهداشت، امداد و درمان فراجا و انطباق با آخرین چارچوب‌ها و شاخص‌های کیفی آموزش که تحت عنوان ممیزی مطرح است را به عنوان مطالبه‌ای مهم از اساتید و دست‌اندرکاران حوزه آموزش خواستار شد.

وی با بیان اینکه هدف از آموزش، توانمندسازی و ارتقای دانش و مهارت‌های کارکنان در راستای اهداف مجموعه بهداشت و درمان فراجا است، عنوان کرد: برای توانمندسازی جامعه هدف آموزش، باید نیازهای آموزشی آنها به درستی شناسایی و سرفصل‌های ارائه شده در دوره‌های آموزشی با آخرین دانش و دستاوردهای نوین روز دنیا مطابقت داشته باشد.

معاون بهداد فراجا در همین راستا تشکیل کمیته‌ای ویژه و منتخب از اساتید و دست‌اندرکاران حوزه آموزش برای به روز رسانی و انطباق سرفصل‌های آموزشی نوین و نیازهای جامعه هدف آموزش را خواستار شد.

سردار شیرزاد در ادامه با مورد تاکید قرار دادن اهمیت و حساسیت حوزه آموزش، تصریح کرد: نیازهای آموزشی کادر درمان باید به طور مستمر در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مورد پایش قرار گیرد و برنامه‌ریزی های آموزشی به گونه‌ای باشد که همواره ارتقای سطح دانش و مهارت فراگیران مورد توجه باشد.

وی همچنین نقش آموزش در کاربری و نگهداشت تجهیزات پزشکی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: هزینه کردن در حوزه آموزش و ارتقای مهارت در واقع سرمایه گذاری و به نوعی عامل پیشگیری کننده از بسیاری خسارات جانی و مالی محسوب می‌شود.

این مقام مسئول در پایان با اشاره به رسالت مهم و خطیر اساتید و معلمان بر لزوم دقت و حساسیت بالا در گزینش افراد برای اشتغال به امر آموزش تاکید کرد.

ضرورت به‌کارگیری تعهد و تخصص در فرآیند تعلیم و تربیت

حجت الاسلام مرادی، رئیس عقیدتی سیاسی معاونت بهداد فراجا پیش از سخنان سردار شیرزاد با تبریک سوم خرداد ماه؛ سالروز آزادسازی خرمشهر، این حماسه بزرگ را مصداق وعده خداوند در آیه شریفه سوره بقره که می‌فرماید چه بسا گروهی اندک با امکانات اندک بر گروهی بزرگ با امکانات بزرگ به اذن خداوند غلبه می‌کنند عنوان کرد.

وی با یوم الله خواندن سالروز آزادسازی خرمشهر، اضافه کرد: همچنان که خداوند در آیه شریفه دیگری به پیامبر خطاب می‌کند که: یوم الله را به مردم یادآوری کن”، ما نیز وظیفه داریم که اهمیت چنین روزی را برای نسل جوان و نوجوان تبیین کنیم همان طور که رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره تاکید دارند که خاطرات دوران دفاع مقدس و شهدایی که خون پاکشان در راه حفظ انقلاب و ارزش‌های اسلامی ریخته شد زنده نگه داشته شود.

رئیس عقیدتی سیاسی معاونت بهداد فراجا در ادامه ضمن تشکر از رئیس مجتمع آموزشی معاونت بهداد برای حسن انتخابی که برای برگزاری مراسم تجلیل از اساتید فرهیخته در روز سوم خرداد ماه داشته است، بیان کرد: در اهمیت جایگاه شغل معلمی همین بس که در احادیث آمده است: “هرکس بابی از علم را بیاموزد و به خاطر خشنودی خداوند آن را به دیگران بیاموزد، اجر و پاداش ۷۰ پیامبر را نصیب خود کرده است”.

حجت الاسلام مرادی در بخش دیگری از سخنان خود اهمیت و اولویت تعهد نسبت به تخصص را مورد تاکید قرار داد و افزود: علم و تخصص بدون تعهد کامل نیست و معلمان و اساتید مکتبی ضمن پایبندی و تعهد به اصول و ارزش‌های اسلامی دانش و تخصص خود را بر مبنای آموزه‌ها و ارزش‌های دینی و اسلامی به فراگیران عرضه می‌کنند.

کسب رتبه برتر گروه علمی معاونت بهداد فراجا در ارزیابی‌های سالیانه معاونت تربیت و آموزش فراجا

در ابتدای این مراسم، رئیس مجتمع آموزشی معاونت بهداد فراجا در گزارشی از عملکرد و اقدامات این مرکز از فعالیت ۷۷۰ استاد در حوزه بهداشت، امداد و درمان فراجا خبر داد و افزود: در سال گذشته ۱۰ هزار و ۴۸۴ ساعت آموزشی مشتمل بر ۸۳۹ دوره در یگان‌های انتظامی سراسر کشور برگزار شده است و ۲۹ هزار و ۵۲۸ نفر در این دوره‌ها شرکت کرده‌اند.

سرگرد مرتضی مصری در ادامه خاطرنشان کرد: بر اساس ارزیابی معاونت تربیت و آموزش فراجا از عملکرد گروه‌های علمی رده‌های تابعه در سال ۱۴۰۱، مجتمع آموزشی معاونت بهداد فراجا در حوزه حین خدمت در گروه مأموریتی، رتبه اول فراجا و در رتبه بندی اعلام شده در گروه علمی و در گروه مأموریتی با چاپ ۶ کتاب بهیاری موفق به به کسب رتبه اول در فراجا شد.

در این جلسه همچنین اساتید حاضر در جلسه و اساتید شرکت کننده در ارتباط ویدئوکنفرانس از بیمارستان‌های فراجا سراسر کشور به طرح نظرات و پیشنهادات خود در زمینه نحوه کمی و کیفی آموزش‌ها پرداختند.

در پایان از اساتید برگزیده معاونت بهداد فراجا با اهدای لوح تقدیر و هدایا تجلیل به عمل آمد.

منبع:مهر

محمدرضا حفظی

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا