درهم برهم

بومگردی چیست؟

بومگردی چیست؟

بومگردی چیست؟

اقامتگاه بوم گردی تسهیلاتی است که برای پذیرایی از اکوتوریست ها، افرادی که علاقه مند به سفر به روشی سازگار با محیط زیست هستند، طراحی شده است. اکوتوریسم همچنین به عنوان “گردشگری پایدار” و “گردشگری سبز.” اقامتگاه بومگردی، اسکان گردشگران مهم است، اما بهره مندی از محیط زیست و جامعه محلی نیز مهم است. امکانات یک اقامتگاه بوم گردی می تواند بسیار متنوع باشد، از چادرهای ساده تا استراحتگاه های اسپا مجلل.

چند ویژگی یک اقامتگاه بوم گردی را از انواع دیگر هتل ها متمایز می کند. به طور معمول، یک اقامتگاه بومگردی افراد محلی را استخدام می کند، و اغلب مالکیت محلی نیز دارد. این تأسیسات با نیروی کار محلی و با استفاده از مصالح موجود در منطقه ساخته شده است و معمولاً به روشی سازگار با محیط زیست ساخته می شود. به عنوان مثال، مصالح ساختمانی ممکن است بازیافت شوند و تأسیسات ممکن است با انرژی جایگزین تغذیه شوند. سیستم‌های بازیافت آب خاکستری باغ‌ها را آبیاری می‌کنند، آشپزخانه زباله‌های خود را کمپوست می‌کند، و مهمانان تشویق می‌شوند تا گام‌های کوچکی برای محیط زیست مانند استفاده مجدد از حوله‌ها و ملحفه‌ها بردارند.

Ecolodges focus on creating as little of an environmental impact as possible.

اکولوژها بر ایجاد کمترین تأثیرات محیطی تا حد امکان تمرکز دارند.

در حالت ایده‌آل، یک اقامتگاه بوم‌گردی بر خلاف هتل‌ها، مسافرخانه‌ها، اسپاها و غیره معمولی که اغلب با قیمت زیست‌محیطی بالا همراه هستند، تأثیرات زیست‌محیطی مثبتی دارد. ممکن است از انواع تکنیک‌های نوآورانه برای سازگار کردن فضا با محیط زیست استفاده شود، و سود حاصل از اقامتگاه بوم گردی به نفع محیط زیست و جامعه محلی است. به عنوان مثال، ممکن است از یک اقامتگاه بومگردی برای تأمین مالی یک مدرسه محلی استفاده شود.

آیا آمازون واقعاً به شما قیمت رقابتی می دهد؟ این افزونه کمی شناخته شده پاسخ را نشان می دهد.

Some high-end ecolodge campgrounds have a saltwater pool for visitors to enjoy.

برخی از کمپ‌های بوم‌گردی سطح بالا دارای استخر آب شور هستند تا بازدیدکنندگان از آن لذت ببرند.

دوستانه با محیط زیست، یک اقامتگاه بومگردی را اسپارت نمی کند و بسیاری از آنها کاملاً راحت هستند. این اقامتگاه همچنین ممکن است دارای ویژگی هایی مانند یک منطقه مشترک پذیرایی برای تشویق مهمانان به تعامل با یکدیگر و با اعضای جامعه باشد. همچنین ممکن است با یک کشور گردشگری ماجراجویی، طبیعت یا آموزشی مرتبط باشد، که به مهمانان اجازه می‌دهد با راهنمایان محلی در فعالیت‌های مختلفی شرکت کنند.

برخی از اقامتگاه‌های بوم‌گردی با پروژه‌های خدمات اجتماعی مرتبط هستند، و مهمانان خود را تشویق می‌کنند تا در جامعه محلی داوطلب شوند. چند ساعت در طول اقامت آنها. میهمانان ممکن است در مدرسه کمک کنند، به ساختن خانه کمک کنند، یا چند ساعت در یک باغ اجتماعی کار کنند، که به مزایای مثبتی برای جوامعی که بازدید می‌کنند کمک کنند.

گردشگری زیست محیطی توجه زیادی را به خود جلب می کند، و برخی از شرکت های بی پروا اقامتگاه های بومگردی ایجاد کرده اند که از روحیه گردشگری مسئولانه فاصله دارند و تنها چند تلاش نمادین انجام می دهند تا مهمانان را به این باور برسانند که مکانی مناسب برای تعطیلات را انتخاب کرده اند. افرادی که می‌خواهند به سفرهای بوم‌گردی بروند، باید نظرات مربوط به بوم‌گردی‌ها را با دقت مطالعه کنند و ممکن است بخواهند اقامت در اقامتگاه‌هایی را که توسط یک سازمان بوم‌گردی تایید شده است، در نظر بگیرند.

چناچه در این مطلب کلمه ای یا حروفی استفاده شده است که از نطر شما مشکل دارد در قسمت نظرات به ما اطلاع دهید

محمدرضا حفظی

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا