اخبار روز

برگزاری بزرگترین رویداد طراحی مبلمان شهری کشور در خانه طهران

برگزاری بزرگترین رویداد طراحی مبلمان شهری کشور در خانه طهران

خواب دیدی تعبیرش رو نمی دونی کلیک کن

برگزاری بزرگترین رویداد طراحی مبلمان شهری کشور در خانه طهران

به گزارش خبرگزاری خالق، بزرگترین رویداد طراحی مبلمان شهری کشور با مشارکت بیش از ۱۰۰ دانشجو و ۱۵ استاد از ۵ دانشگاه مطرح کشور در قالب یک کارگاه دو روزه در خانه طهران برگزار شد.

اخبار روز فناوری رو اینجا ببین

رضا صیادی مدیر عامل سازمان زیباسازی شهر تهران با اشاره به اهمیت اجرای نوآورانه مبلمان شهری و نیاز پایتخت و شهروندان به تغییرات خلاقانه، گفت: یکی از مهم‌ترین آن نیازها خاصیت تعاملی بودن مبلمان است که بتواند با مردم ارتباط و سرگرمی ایجاد کند و زمان استفاده مردم از مبلمان شهری را بالاتر ببرد.

مدیر سازمان زیباسازی با بیان اینکه پنج دانشگاه مطرح کشور با ایده‌های خلاق در این کارگاه مشارکت بالایی داشته‌اند، افزود: تلاش سازمان زیباسازی این است که؛ آثار برگزیده این کارگاه را پس از داوری و انتخاب، نمونه‌سازی و پس از ارزیابی‌های میدانی به تولید انبوه رسانده و در مراکز بیست و دوگانه شهر تهران جانمایی کند.

به گفته صیادی، این کارگاه مقدمه جشنواره بزرگ‌تری است که در نیمه دوم سال با نام جشنواره مبلمان شهری برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش؛ علی صارمی معاون فنی و طرح‌های شهری سازمان زیباسازی شهر تهران نیز گفت: امروزه اگر در فضای شهری طراحی مناسبی داشته باشیم به زیبایی و آرامش شهر و شهروندان کمک خواهد شد.

صارمی در ادامه با آرزوی اینکه شرکت‌کنندگان این کارگاه از طراحان آینده مبلمان شهری خواهند بود گفت: راهبری دانشجویان توسط اساتید به گونه‌ای است که در طراح‌ها به عواملی همچون، کارکرد مبلمان در فضاهای شهری، زیبایی، هویت‌مند بودن اثر، رنگ، ظرفیت و بافت مناطق و محلات، هماهنگی با محیط، ایمنی، اقتصادی بودن و سهولت المان‌های طراحی شده، توجه ویژه صورت گیرد.

منبع:مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا