اقتصاد

اولین جشنواره هوانوردی عمومی خزر تا کویر به کار خود پایان داد

اولین جشنواره هوانوردی عمومی خزر تا کویر به کار خود پایان داد

به گزارش خبرگزاری خالق به نقل زا سازمان هواپیمایی، مهدی قرنلی گفت: در راستای سیاست‌های دولت مبنی بر توسعه هوانوردی عمومی و امکان استفاده بیشتر از هواپیماهای شخصی، همچنین با توجه به سیاست‌ها و برنامه‌های سازمان هواپیمایی کشوری در راستای اشاعه فرهنگ هوانوردی عمومی و ورزش‌های هوایی روز پنج‌شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ اولین جشنواره هوانوردی عمومی با عنوان خزر تا کویر از فرودگاه بیشه‌کلا در مازندران آغاز شد.

وی افزود: در این جشنواره ۱۳ فروند هواپیمای خصوصی در تایپ‌های مختلف به صورت گروهی از فرودگاه بیشه‌کلا در سه دسته سه‌فروندی و یک دسته چهارفروندی تا ارتفاع ۱۲ هزار پا پرواز کردند و در فرودگاه گلبهار مشهد فرود آمدند.

قرنلی تصریح کرد: هواپیماهای مذکور پس از یک‌روز توقف بامداد شنبه ۳۰ اردیبهشت به مقصد فرودگاه کاشمر به پرواز درآمده و پس از سوخت‌گیری چند فروند از این هواپیماها از کاشمر به مقصد فرودگاه یزد پرواز را ادامه دادند و ظهر شنبه در این فرودگاه فرود آمدند.

رئیس گروه فوق سبک سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به طی مسیر ۸۰۵ مایل معادل ۱۴۸۱ کیلومتر توسط هواپیماهای مذکور، خاطرنشان کرد: در این جشنواره رکورد ۶ ساعت پرواز گروهی ۱۳ فروندی بدون توقف زده شد.

وی، افزود: تمهیدات لازم برای خدمات فرودگاهی در تمامی فرودگاه‌ها اتخاذ شد و تیم‌های فنی، اورژانس، آتش‌نشانی در فرودگاه‌های مقصد مستقر شدند و سوخت مورد نیاز این نوع هواپیماها نیز هم تأمین شد.

به گفته رئیس گروه فوق سبک سازمان هواپیمایی کشوری در این جشنواره ۴ بانوی خلبان و کمک خلبان حضور داشتند و دو تن از این بانوان با همسران خود در هواپیمای خصوصی حضور یافتند.

قرنلی افزود: اولین جشنواره هوانوردی عمومی خزر تا کویر صبح امروز با حضور مقامات محلی به کار خود پایان داد.

به گفته وی برگزاری جشنواره پروازهای فوق سبک درآینده تداوم خواهد شد و انجام پروازهای بین المللی فوق سبک نیز امکان پذیر خواهد شد.

محمدرضا حفظی

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا