سریال و انمیشن

انیمه ری:زیرو؛ داستان، شخصیت‌ها، نمرات

انیمه ری:زیرو؛ داستان، شخصیت‌ها، نمرات

انیمه ری:زیرو؛ داستان، شخصیت‌ها، نمرات

انیمه ری:زیرو یکی از انیمه‌هایی است که در سال 2016 منتشر شده بود. با ما همراه باشید تا بیشتر با انیمه Re:Zero − Starting Life in Another World آشنا شویم.

ژانر انیمه ری:زیرو درام، فانتزی و ماجراجویی است. این انیمه رده‌بندی R را دریافت کرده است و تماشای آن برای کودکان مناسب نیست. انیمه Re:Zero در دسته‌بندی ایسکای (Isekai) قرار دارد که در آن‌ها یکی از کاراکترهای داستان ناگهان وارد یک جهان فانتزی دیگر می‌شود. این انیمه بر اساس یک لایت ناول (Light novel) با همین عنوان از تاپی ناگاتسوکی (Tappei Nagatsuki) و شینیچیرو اوتسوکا (Shinichirou Otsuka) و به کارگردانی ماساهارو واتانابه (Masaharu Watanabe) در استودیو White Fox تولید شده است.

زمان پخش ری:زیرو شروع زندگی در دنیای دیگر اولین بار در تاریخ 4 آوریل 2016 برابر با 16 فروردین 1395 از TV Tokyo و چند شبکه دیگر بود و فصل اول آن در تاریخ 19 سپتامبر 2016 برابر با 29 شهریور 1395 به پایان رسید. قسمت اول فصل دوم این انیمه را در تاریخ 8 جولای 2020 برابر با 18 تیر 1399 منتشر کردند و بخش دوم فصل دوم آن در تاریخ 24 مارس 2021 برابر با 4 فروردین 1400 به پایان رسید. تعداد قسمت های ری:زیرو شروع زندگی در دنیای دیگر در هر یک از دو فصل آن 25 اپیزود و به جز قسمت اول که 50 دقیقه است مدت هر قسمت آن حدود 20 دقیقه است. در ادامه این مقاله از پلازا به بررسی انیمه Re:Zero − Starting Life in Another World خواهیم پرداخت و در مورد داستان، کاراکترها و نقدهای این انیمه صحبت خواهیم کرد.

فهرست مطالب:

داستان انیمه ری:زیرو

ری:زیرو شروع زندگی در دنیای دیگر

وقتی سوبارو ناتسوکی از یک فروشگاه بیرون می‌رود، آخرین چیزی که انتظار دارد این است که از زندگی روزمره‌اش به دنیایی فانتزی انتقال پیدا کند. اوضاع برای این نوجوان خوب به نظر نمی‌رسد. مدت زیادی از ورودش به آن جهان فانتزی نگذشته است که چند نفر به او حمله می‌کنند. او که فقط یک کیسه مواد غذایی و یک تلفن همراه که در این جهان فانتزی بی فایده است دارد.

خوشبختانه ساتلا که به دنبال یافتن کسی که نشان او را دزدیده است می‌گردد، سوبارو را نجات می‌دهد. برای تشکر از او سوبارو به او پیشنهاد می‌دهد که به او در پیدا کردن نشانش کمک کند. در همان شب او محل پنهان شدن چیزی را که ساتلا به دنبال آن است پیدا می کند. اما آن‌ها خبر ندارند که یک نیروی تاریک آن دو را در سایه‌ها دنبال می‌کند و تنها مدت کوتاهی پس از یافتن نشان سوبارو و ساتلا را به طور وحشیانه‌ای به قتل می‌رساند.

با این حال سوبارو با صحنه‌ای آشنا دوباره بیدار می‌شود و مشابه اتفاق‌های قبلی را پس از ورود دوباره‌اش به این جهان فانتزی تجربه می‌کند اما این بار او آن چند نفر را کتک می‌زند. او به راهش ادامه می‌دهد و با کسی که در دفعه قبلی در این جهان فانتزی کشته شده بود اما این بار زنده بود ملاقات می‌کند و با او صحبت می‌کند. سوبارو سپس فلت را می‌بیند و از او می‌خواهد که در ازای تلفن همراهش که می‌تواند عکس بگیرد نشان را از فلت دریافت کند. برای ادامه داستان می‌توانید به تماشای ری:زیرو شروع زندگی در دنیای دیگر بپردازید.

همچنین بخوانید :

کاراکترهای ری:زیرو شروع زندگی در دنیای دیگر و صداپیشگان آن‌ها

در این بخش به معرفی شخصیت های انیمه ری:زیرو می‌پردازیم و با صداپیشگان آن‌ها نیز آشنا می‌شویم.

سوبارو ناتسوکی (Subaru Natsuki)

انیمه Re:Zero − Starting Life in Another World

سوبارو ناتسوکی قهرمان داستان این انیمه است که ناگهان در راه بازگشت به خانه از فروشگاه به دنیای دیگری منتقل می‌شود و در آنجا توانایی بازگشت با مرگ به دست می‌آورد که باعث می‌شود وقتی در آن جهان فانتزی می‌میرد با حفظ خاطراتش از دفعه قبل به گذشته برگردد. صداپیشه این کاراکتر یک صداپیشه ژاپنی به اسم یوسوکه کوبایاشی (Yusuke Kobayashi) است. همچنین صداپیشه این شخصیت در نسخه دوبله انگلیسی انیمه ری:زیرو شان چیپلاک (Sean Chiplock) نام دارد.

همچنین بخوانید :

امیلیا (Emilia)

معرفی انیمه ری:زیرو

امیلیا یکی از کاندیداها برای تبدیل شدن به حاکم بعدی در انتخابات سلطنتی است. وقتی فلت نشان او را دزدید او با سوبارو برای اولین بار ملاقات می‌کند. امیلیا برای معرفی خود به سوبارو از اسم ساتلا استفاده می‌کند که نام جادوگر حسودی است که گفته می‌شود ظاهرش شبیه به امیلیا است. صداپیشه این شخصیت یک صداپیشه ژاپنی به اسم ری تاکاهاشی (Rie Takahashi) است. همچنین صداپیشه این شخصیت در نسخه دوبله انگلیسی ری:زیرو شروع زندگی در دنیای دیگر کیلی میلز (Kayli Mills) نام دارد.

همچنین بخوانید :

پاک (Puck)

بررسی انیمه Re:Zero − Starting Life in Another World

پاک یک روح به شکل گربه است و همراه امیلیا است. او این توانایی را دارد که ذهن افراد را بخواند. صداپیشه این کاراکتر یک صداپیشه ژاپنی به اسم یومی اوچیاما (Yumi Uchiyama) است. صداپیشه این شخصیت در نسخه دوبله انگلیسی انیمه Re:Zero − Starting Life in Another World اریکا مندز (Erica Mendez) نام دارد.

همچنین بخوانید :

فلت (Felt)

کاراکترهای ری:زیرو شروع زندگی در دنیای دیگر

فلت در ابتدا به عنوان یک دزد ظاهر شد که سعی کرد نشان امیلیا را به بالاترین قیمت پیشنهادی بفروشد. پس از آن، نشان امیلیا به او واکنش نشان داد و فلت را به یک کاندیدای شایسته برای حاکم بعدی در انتخابات سلطنتی تبدیل کرد. صداپیشه این کاراکتر یک صداپیشه ژاپنی به اسم ری تاکاهاشی (Rie Takahashi) است. همچنین صداپیشه این شخصیت در نسخه دوبله انگلیسی ری:زیرو شروع زندگی در دنیای دیگر کیلی میلز (Kayli Mills) نام دارد.

همچنین بخوانید :

نقدها و امتیازات انیمه Re:Zero − Starting Life in Another World

حال که با داستان و کاراکترهای انیمه آشنا شدیم، در این بخش به نقد انیمه Re:Zero و بررسی نمره‌های آن در دو سایت معروف می‌پردازیم. این انیمه در سایت آی‌ام‌دی‌بی امتیاز 8.1 از 10 و در سایت My Anime List امتیازهای 8.2 و 8.3 و 8.4 از 10 را دریافت کرده است. بر اساس سایت آی‌ام‌دی‌بی این انیمه 28 جایزه دریافت کرده و کاندید دریافت 38 جایزه شده است.

بعضی از افرادی که نمرات بالایی به این انیمه داده‌اند در نقدهای خود بیان کرده‌اند که این انیمه بعضی از مضامین پرتکرار از انیمه‌های امروزی را با هم ترکیب می‌کند و یک انیمه فانتزی به وجود می‌آورد. برخی از آن‌ها همچنین بیان کردند که ابتدا انتظار زیادی از این انیمه نداشتند و فکر می‌کردند مانند بعضی از دیگر انیمه‌های ایسکای برای آن‌ها تکراری است اما پس از دیدن قسمت اول از این انیمه خوششان آمد.

بعضی از افرادی که نمرات کمی به این انیمه داده‌اند در نقدها کاراکترهای انیمه Re:Zero − Starting Life in Another World را تک بعدی توصیف کرده‌اند و بیان کرده‌اند اصلا شخصیتی ندارند و فقط مانند روبات‌های بی‌جان آن‌ها را به داستان اضافه کرده‌اند. برای خواندن نقدهای بیشتر می‌توانید بخش مربوط به آن را در سایت مای انیمه لیست بخوانید.

همچنین بخوانید :

کلام آخر 

در این مقاله از پلازا به معرفی انیمه ری:زیرو پرداختیم و داستان و شخصیت‌های آن آشنا شدیم. می‌توانید تریلر انیمه Re:Zero − Starting Life in Another World را تماشا کنید و اگر از انیمه‌ها ایسکای و فانتزی خوشتان می‌آید و می‌خواهید با شخصیت‌های دیگر این انیمه نیز آشنا شوید، دانلود انیمه Re:Zero − Starting Life in Another World را شروع کنید.

همچنین می‌توانید نظر خود را در مورد انیمه ری:زیرو شروع زندگی در دنیای دیگر و نمره‌ای که از ده به آن می‌دهید در بخش دیدگاه‌های پلازا با دیگران به اشتراک بگذارید. علاوه بر این اگر برای بعضی از انیمه‌های جدیدی که تماشا کرده‌اید و به دیگران نیز توصیه می‌کنید آن‌ها را تماشا کنند در این سایت مقاله وجود ندارد می‌توانید نام‌های آن‌ها را در یک کامنت بگویید تا مقاله‌های آن‌ها را نیز به سایت اضافه کنیم. از این که تا پایان این مقاله همراه ما بودید از شما متشکریم.

منبع : پلاژا

محمدرضا حفظی

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا