درهم برهم

اسمورف ها چیست؟

اسمورف ها چیست؟

اسمورف ها چیست؟

ممکن است بسیاری از کسانی که در دهه 1980 با تماشای کارتون های اسمورف در آمریکا بزرگ شده اند شگفت زده شود که موجودات اسمورف، آبی، ژولیده و نیمه انسان، در واقع بسیار پیش از این زمان هستند. یک کاریکاتوریست از بلژیک، به نام پیو، آنها را اختراع کرد. آنها اولین بار در اواخر دهه 1950 در کمیک استریپ های بلژیکی ظاهر شدند. این افراد آبی رنگ که در ابتدا تقریبا همیشه لباس‌های سفید پوشیده بودند، Schtroumpf نامیده می‌شدند، کلمه‌ای که پیو ابداع کرد. کلمه smurfدر واقع توسط هلندی ها ایجاد شد، زمانی که کمیک استریپ های Schtroumpf در همان زمان در هلند چاپ شد.

محبوبیت کمیک استریپ‌های پیو یک فیلم انیمیشن بلژیکی در سال 1965 به نام ماجراهای اسمورف‌ها ( Les Adventures des Schtrompfs) را راه‌اندازی کرد. فیلمی در سال 1976 اسمورف ها و فلوت جادویی در ترجمه و منتشر شد. همچنین در سال 1976 بود که فرهنگ اسمورف توجه آمریکایی ها را به خود جلب کرد و ابتدا به عنوان یک خط کالا محبوب شد، زیرا افراد زیادی صاحب اسمورف های پر شده بودند.

The Smurfs were created by a cartoonist from Belgium.

اسمورف ها توسط یک کاریکاتوریست اهل بلژیک ساخته شده اند.

هانا-باربرا تصمیم گرفت یک مجموعه کارتونی صبح شنبه تولید کند که بسیار محبوب بود و از سال 1981 تا 1989 پخش شد. این روستاییان آبی کوچک همچنان در اشکال مختلف رسانه مورد توجه هستند. چندین فیلم اسمورف برنامه ریزی شده است و اسمورف ها در چندین بازی ویدیویی به نمایش گذاشته شده اند. مجموعه کارتونی آمریکایی نیز در DVD موجود است.

آیا آمازون واقعاً به شما قیمت رقابتی می دهد؟ این افزونه کمی شناخته شده پاسخ را نشان می دهد.

خط داستانی اسمورف در هر دو شکل کمیک استریپ و انیمیشن معمولاً به ماجراهای مختلفی مربوط می شود که سربازان می توانند داشته باشند – اینها معمولاً ماهیت ساده ای داشتند. برخی از شخصیت ها کهن الگویی بودند، مانند اسمورف تنبل یا اسمورف درهم و برهم، در حالی که برخی دیگر نام هایی داشتند که نشان دهنده حرفه آنها بود، مانند اسمورف شاعر. محل زندگی طبیعی اسمورف جنگل عمیق است، جایی که او در یک محیط جمعی زندگی می کند. همه ساکنان روستا تمایل به همکاری دارند، با تعداد کمی که کار خود را به اندازه کافی یا به موقع انجام نمی دهند. چند شخصیت زن مانند اسمورفت وجود دارد، اما بازیگران اسمورف ها عمدتا مرد هستند.

زبان اسمورف در کارتون های آمریکایی تفاوت چندانی با انگلیسی ندارد، به جز جایگزینی کلمه اسمورف به عنوان اسم یا فعل به معنای چندین چیز مختلف. موجودات به وضوح می فهمند که منظور از هر استفاده متفاوت از «اسمورف» چیست، حتی زمانی که مخاطب یا خوانندگان کاملاً مطمئن نیستند. جامعه اسمورف ها عمدتاً مردسالارانه است و پاپا اسمورف یکی از مقامات اصلی دهکده محسوب می شود.

با افزایش محبوبیت سریال های انیمیشن در ، تجارت نیز افزایش یافت. بسیاری از آنها اسباب‌بازی‌های پرشده از اسمورف، مجسمه‌ها، پوسترها و موارد مشابه داشتند. اسمورف ها بیشتر برای بچه های کوچکتر جذاب بودند، اگرچه برخی از بزرگسالان نیز آنها را دوست داشتنی می دانستند. نوجوانان آن زمان و برخی از جوانان به شیوه ای واکنش نشان دادند که می توان آن را ضد اسمورف نامید. آنها ممکن است با قدرت زیاد از اسمورف ها متنفر باشند و بسیاری از حیوانات عروسکی در کنسرت های راک از هم جدا شدند.

حتما بخوانید : اکو اسپا چیست؟
چناچه در این مطلب کلمه ای یا حروفی استفاده شده است که از نطر شما مشکل دارد در قسمت نظرات به ما اطلاع دهید

محمدرضا حفظی

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا