سلامت

آیا کودک 3 ساله من اوتیسم دارد؟

آیا کودک 3 ساله من اوتیسم دارد؟

هیچ آزمایش خون یا تصویربرداری وجود ندارد که بتوان از آن برای تشخیص ASD استفاده کرد. درعوض، پزشکان با مشاهده رفتار و نظارت بر رشد کودکان، اوتیسم را تشخیص می‌دهند.

در طول معاینه، پزشک از شما سوالاتی در مورد رفتار فرزندتان می پرسد تا ببیند آیا او نقاط عطف رشد استاندارد را دارد یا خیر. صحبت کردن و بازی با کودکان نوپا به پزشکان کمک می کند تا علائم اوتیسم را در یک کودک سه ساله تشخیص دهند.

اگر کودک سه ساله شما علائم اوتیسم را نشان می دهد، پزشک ممکن است توصیه کند که اوتیسم را ببیند. متخصص برای معاینه فشرده تر.

معاینه ممکن است شامل آزمایش های پزشکی باشد و همیشه باید شامل غربالگری شنوایی و بینایی باشد. همچنین شامل مصاحبه با والدین خواهد بود.

مداخله اولیه بهترین اقدام برای ASD است. حمایت اولیه می تواند به طور قابل توجهی نتیجه اختلال کودک شما را بهبود بخشد. تحت آموزش افراد دارای معلولیت طبق قانون (IDEA)، همه ایالت‌ها موظفند آموزش کافی را به دانش‌آموزان ارائه دهند.

بیشتر ایالت‌ها همچنین برنامه‌های مداخله زودهنگام برای کودکان سه‌ساله و کمتر دارند. به این راهنمای منبع مراجعه کنید< /a> از Autism Speaks برای دیدن چه خدماتی در ایالت شما موجود است همچنین می‌توانید با منطقه مدرسه محلی خود تماس بگیرید.

پرسشنامه اوتیسم

چک لیست اصلاح شده برای اوتیسم در کودکان نوپا (M-CHAT) یک ابزار غربالگری است که والدین و پزشکان می توانند برای شناسایی کودکان در معرض خطر از آن استفاده کنند. اوتیسم سازمان‌هایی مانند Autism Speaks این پرسشنامه آنلاین.

کودکانی که نمرات آنها در معرض خطر بالای اوتیسم است، باید با پزشک اطفال یا متخصص خود قرار ملاقات بگذارند.

محتوایkhalg.ir فقط برای مقاصد اطلاعاتی و آموزشی است. وب سایت ما قرار نیست جایگزینی برای مشاوره پزشکی حرفه ای، تشخیص یا درمان باشد.

محمدرضا حفظی

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا