سلامت

آیا درمان های کایروپراکتیک اثرات میگرن را کاهش می دهد؟

آیا درمان های کایروپراکتیک اثرات میگرن را کاهش می دهد؟

میگرن یک بیماری عصبی است. علامت بارز میگرن یک سردرد شدید است که اغلب به عنوان ضربان یا ضربان توصیف می شود. معمولاً با علائم دیگری مانند تهوع، استفراغ یا حساسیت به نور یا صدا همراه است.

در حالی که هیچ درمانی برای میگرن وجود ندارد، درمان‌های مختلفی برای رفع علائم و عوارض جانبی آن، از جمله دارو یا تغییر شیوه زندگی وجود دارد.

درمان های کایروپراکتیک یکی از انواع درمان های جایگزین است. مراقبت های کایروپراکتیک معمولاً شامل درمان دستی، از جمله دستکاری ستون فقرات است.

مطالعات بالینی متعدد نشان داده اند که مراقبت کایروپراکتیک برای برخی از انواع میگرن. با این حال، سایر مطالعات نشان داده است که ممکن است به دلیل اثر دارونما. آنچه برای یک فرد کار می کند ممکن است برای دیگری متفاوت باشد.

در حالی که برخی مطالعات نشان داده اند درمان کایروپراکتیک برای کمک به میگرن، روش اغلب مشکوک است با کیفیت متفاوت، طبق بررسی 21 مطالعه. مطالعات بزرگی باید انجام شود، زیرا بیشتر مطالعات با گروه‌های کوچکی از افراد انجام می‌شود.

A مطالعه 2017 دریافت که تفاوت معنی داری بین گروه دارونما و گروهی که دستکاری ستون فقرات دریافت کرده بودند وجود ندارد. هر دوی آنها کاهش روزهای میگرنی را گزارش کردند. تحقیقات بیشتری برای آزمایش اثربخشی درمان کایروپراکتیک مورد نیاز است.

خطرات و عوارض جانبی با هر درمانی از جمله مراقبت های کایروپراکتیک امکان پذیر است. به دست آوردن اطلاعات دقیق از عوارض جانبی درمان دستی دشوار است. این به این دلیل است که برخلاف کارآزمایی‌ها با داروها، کارآزمایی‌های بالینی درمان دستی همیشه عوارض جانبی را گزارش نکنید.

یک بررسی 2017 نشان داد که عوارض جانبی خفیف تا متوسط ​​در کودکان و بزرگسالان به دنبال دستکاری ستون فقرات رایج است. گفته می شود که آنها در هر نقطه ای بین 23 و 83 درصد افراد. این عوارض جانبی عبارتند از:

 • افزایش درد یا ناراحتی در عضلات، استخوان‌ها، تاندون‌ها یا رباط‌ها
 • سردرد
 • سوزن سوزن شدن یا بی حسی در اندام فوقانی

این اثرات معمولاً در عرض 24 ساعت خود به خود از بین می روند.

عوارض جانبی جدی تری نیز در کودکان و بزرگسالان گزارش شده است. نادر بودند. تخمین عوارض جانبی جدی از 1 در هر 2 میلیون دستکاری، تا 13 در هر 10000 مردم. عوارض جانبی جدی عبارتند از:

یکی دیگر از متاآنالیز 2017 دریافت که در حالی که برخی از اثرات نامطلوب و عوارض جانبی جدی گزارش شده است، استانداردها و دستورالعمل های گزارش به این معنی است که احتمالاً گزارش کمتری وجود دارد، و روش شناسی بسیاری از مطالعات ناقص بود. بیشترین عوارض جانبی گزارش شده، از جمله عوارض جدی، عبارت بودند از:

 • سکته مغزی<. /li>
 • سردرد
 • کالبد شکافی شریان مهره
 • افزایش درد
 • خستگی
 • بدتر شدن علائم

قبل از مراجعه به متخصص کایروپراکتیک، از پزشک یا متخصص میگرن خود بپرسید که آیا مراجعه به متخصص کایروپراکتیک برای شما بی خطر است یا خیر. . آنها همچنین می توانند به شما در مورد خطرات مربوط به موقعیت شخصی شما اطلاع دهند.

کودکان ممکن است به میگرن مبتلا شوند. در حالی که درمان ها مشابه هستند، بسیاری از والدین ممکن است در دادن دارو به فرزندان خود مردد باشند. برخی از کودکان عوارض جانبی داروها را دارند. بسیاری از داروهای میگرن با در نظر گرفتن بزرگسالان ساخته می‌شوند.

کودکان برای بیماری‌های مختلف مراقبت‌های کایروپراکتیک دریافت می‌کنند. در سال 2010، هیئت ملی آزمایشگران کایروپراکتیک دریافت که در مورد 17 درصد افرادی که مراقبت های کایروپراکتیک را دریافت می کردند، جوان تر از 18 سال بودند. با این حال، شواهد نشان می دهد که وجود دارد کیفیت پایین و برای ترسیم کافی نیست نتیجه گیری دقیق

انجمن کایروپراکتیک آمریکا شواهد از اثرات نامطلوب درمان‌های کایروپراکتیک در کودکان وجود دارد، اما گفته شد که این اثرات ناچیز است.

با پزشک اطفال فرزندتان در مورد اینکه آیا او مراقبت‌های کایروپراکتیک را برای میگرن توصیه می‌کند صحبت کنید. اگر به دنبال مراقبت های کایروپراکتیک هستید، فردی با تجربه کار با کودکان را پیدا کنید.

< span/>

افراد برای انواع دیگر سردرد به متخصص کایروپرکتیک مراجعه می کنند، نه فقط میگرن سردرد یک شکایت رایج در بین کسانی که به متخصص کایروپراکتیک مراجعه می کنند.

<سردرد سرویکوژنیک

سردردهای سرویکوژنیک می توانند بسیار شبیه میگرن باشند. تفاوت اصلی این است که در حالی که میگرن از مغز شروع می شود، این نوع سردرد از گردن یا قاعده جمجمه سرچشمه می گیرد.

یک 2017 تصادفی، تک کور مطالعه نشان داد که کسانی که درمان دستکاری ستون فقرات دریافت می‌کنند، در مقایسه با دارونما، بهبودی در سردرد سرویکوژنیک گزارش کردند. تحقیقات بیشتری با مطالعات بزرگتر و دوسوکور با درمان پلاسبو و درمان کایروپراکتیک مورد نیاز است.

سردردهای تنشی

سردردهای تنشی رایج ترین نوع سردرد هستند. بسیاری از افراد مبتلا به این نوع سردرد تقریباً یک یا دو بار در ماه این سردردها را تجربه می کنند، اگرچه برخی افراد اغلب آنها را دارند. رویکردهای درمانی رایج مورد استفاده توسط پزشکان کایروپراکتیک شامل:

 • توصیه های محرک سردرد
 • دستکاری ستون فقرات
 • درمان بافت نرم
 • راهنمای مدیریت استرس

اگر سردرد شما شروع به تداخل با زندگی روزمره کرد، به پزشک مراجعه کنید. ممکن است به نگه داشتن گزارش سردرد کمک کند و توجه داشته باشید که درد کجاست و چه زمانی رخ می دهد. به پزشک اطلاع دهید که کجا درد دارید یا اگر در ماه بیش از یک سردرد طولانی مدت دارید.

اورژانس پزشکی

اگر شما یا شخصی که می شناسید سردردی که شامل این علائم

 • تکلم نامفهوم یا افتادگی یک طرف صورت
 • ضعف جدید در بازو یا پا
 • یک هاله که در آن علائم بیش از یک ساعت طول می کشد
 • از دست دادن هوشیاری
 • ناگهانی و شروع شدید

گاهی اوقات، علائم سکته ممکن است مانند سردرد میگرنی به نظر برسد. .

در حالی که مراقبت کایروپراکتیک ممکن است یک درمان مکمل یا جایگزین در نظر گرفته شود برای میگرن، برخی افراد از آن تسکین می یابند.

تحقیقات بیشتری برای توصیه قطعی آن به عنوان یک درمان خط اول مورد نیاز است. اگر علاقه دارید آن را امتحان کنید، با پزشک صحبت کنید تا ببینید آیا برای شما بی خطر است یا خیر.

محتوایkhalg.ir فقط برای مقاصد اطلاعاتی و آموزشی است. وب سایت ما قرار نیست جایگزینی برای مشاوره پزشکی حرفه ای، تشخیص یا درمان باشد.

محمدرضا حفظی

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا