سلامت

آیا بوتاکس میگرن مزمن را درمان می کند؟

آیا بوتاکس میگرن مزمن را درمان می کند؟

تزریق بوتاکس ممکن است از حملات میگرن در افراد مبتلا به میگرن مزمن جلوگیری کند. این دارو ممکن است عوارض جانبی ایجاد کند.

در تلاش برای یافتن تسکین میگرن< /a>، ممکن است تقریباً هر چیزی را امتحان کنید. از این گذشته، حملات میگرن می توانند دردناک و ناتوان کننده باشند و می توانند کیفیت زندگی شما را به شدت تحت تاثیر قرار دهند.

اگر هر ماه 15 روز یا بیشتر علائم میگرن را تجربه می کنید، مزمن دارید میگرن. داروهای میگرن برای رفع علائم حاد یا جلوگیری از بروز حملات وجود دارد.

یکی از این درمان‌های پیشگیرانه بوتاکس است< /a>، یک داروی تزریقی ساخته شده از پروتئین خالص شده به نام کلستریدیوم بوتولینوم. هنگامی که به بدن شما تزریق می شود، سیگنال های شیمیایی خاصی را از اعصاب شما مسدود می کند و باعث فلج موقت ماهیچه های شما می شود.

اگرچه بوتاکس به عنوان یک کاهش دهنده چین و چروک محبوبیت پیدا کرد، محققان به پتانسیل بوتاکس برای درمان بیماری ها نیز پی بردند. . امروزه برای درمان مشکلاتی مانند اسپاسم مکرر گردن، لرزش چشم و مثانه بیش فعال. همچنین برای پیشگیری از میگرن مزمن استفاده می‌شود.

درمان‌های بوتاکس می‌توانند به کاهش علائم حملات میگرن، از جمله:

 • تهوع
 • استفراغ
 • حساسیت به نور، صدا و بو

بوتاکس در نواحی درگیر سردرد و درد میگرنی تزریق می شود. پایانه های عصبی را تحت تاثیر قرار می دهد و از انتشار مواد شیمیایی دخیل در انتقال درد جلوگیری می کند.

پس از تزریق بوتاکس، ممکن است 10 تا 14 روز یا بیشتر طول بکشد تا شما تسکین پیدا کنید. در برخی موارد، ممکن است پس از اولین سری از تزریق، هیچ تسکینی از علائم خود نداشته باشید. درمان‌های اضافی ممکن است مؤثرتر باشند.

یک مطالعه 2018 نشان داد که بوتاکس برای درمان میگرن مزمن استفاده می شود موثر، ایمن و به خوبی طی دوره 3 ساله تحمل شد. این مطالعه کاهش قابل توجهی در میانگین روزهای سردرد ماهانه نشان داد.

A بررسی 2019 مطالعات hl-trusted-source> همچنین نشان داد که تزریق بوتاکس در کمک به پیشگیری از میگرن مزمن پس از 3 ماه درمان موثر است.

درمان پیشگیری از میگرن مزمن معمولاً شامل 31 تزریق با 5 واحد در هر تزریق. محل های تزریق احتمالاً شامل موارد زیر است:

 • پل بالایی بالای بینی
 • پیشانی
 • شقیقه ها
 • پشت سر< /li>
 • گردن
 • بالای پشت

عوارض و عوارض جانبی درمان بوتاکس نادر است. شایع ترین عوارض تزریق بوتاکس گردن درد و سفتی در محل تزریق است.

ممکن است پس از آن دچار سردرد شوید. همچنین ممکن است ضعف عضلانی موقت در گردن و بالای شانه های خود را تجربه کنید. این می تواند نگه داشتن سر را سخت کند. هنگامی که این عوارض جانبی رخ می دهند، معمولاً طی چند روز خود به خود برطرف می شوند.

در موارد نادر، سم بوتاکس می تواند به نواحی فراتر از محل تزریق سرایت کند. اگر این اتفاق بیفتد، ممکن است این موارد را تجربه کنید:

 • ضعف عضلانی
 • تغییر دید
 • مشکل در بلعیدن
 • افتادگی پلک
 • برآمدگی شدید ابرو

برای کاهش خطر عوارض جانبی و عوارض جدی، همیشه مطمئن شوید که بوتاکس توسط یک متخصص مراقبت های بهداشتی آموزش دیده تجویز و اجرا می شود. به دنبال پزشک دارای گواهی هیئت مدیره< /a> یا یک متخصص مغز و اعصاب با تجربه استفاده از بوتاکس برای میگرن مزمن.

تزریق بوتاکس خود تقریباً بدون درد است. ممکن است با هر تزریق یک سوزش بسیار کوچک یا احساس سوزش خفیف را تجربه کنید.

هر جلسه بین 10 تا 15 دقیقه طول خواهد کشید. در طول جلسات، پزشک چندین دوز بوتاکس را به نقاط خاصی در سر و شانه‌های شما تزریق می‌کند.

بعد از درمان، اکثر بیماران می‌توانند روز خود را طبق معمول ادامه دهید بدون هیچ مشکلی.

اگر مبتلا به میگرن مزمن هستید، بوتاکس یکی از گزینه های درمانی بسیاری است که در دسترس شماست. ممکن است پزشک شما تزریق بوتاکس را توصیه نکند تا زمانی که سایر گزینه های درمانی ناموفق باشند. همچنین اگر داروهای میگرن را به خوبی تحمل نمی کنید، ممکن است توصیه کنند که بوتاکس را امتحان کنید.

اگر سایر درمان های پیشگیرانه علائم میگرن مزمن شما را کاهش نداده است، ممکن است زمان آن رسیده باشد که در مورد بوتاکس با پزشک خود صحبت کنید. این فرآیند سریع و کم خطر است و ممکن است بلیط شما برای روزهای بدون علائم بیشتر باشد.

اکنون اکثر ارائه دهندگان بیمه هزینه تزریق بوتاکس را برای درمان میگرن مزمن پوشش می دهند. اگر بیمه ندارید، یا بیمه شما هزینه عمل را پوشش نمی دهد، ممکن است چندین هزار دلار برای شما هزینه داشته باشد.

قبل از شروع تزریق، با شرکت بیمه خود صحبت کنید. در برخی موارد، ممکن است از شما بخواهند قبل از اینکه هزینه‌های درمان بوتاکس را پوشش دهند، روش‌ها یا آزمایش‌های دیگری را انجام دهید.

محتوایkhalg.ir فقط برای مقاصد اطلاعاتی و آموزشی است. وب سایت ما قرار نیست جایگزینی برای مشاوره پزشکی حرفه ای، تشخیص یا درمان باشد.

محمدرضا حفظی

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا