اقتصاد

آغاز ثبت‌نام خرید خودروهای وارداتی از هفته آینده/ رکوردزنی سکه

آغاز ثبت‌نام خرید خودروهای وارداتی از هفته آینده/ رکوردزنی سکه

‌به گزارش خبرنگار مهر، آغاز ثبت‌نام خرید خودروهای وارداتی از هفته آینده، گرانی مواد شوینده و لوازم‌خانگی غیرقانونی است، جزئیات عرضه خارج از ضابطه خودرو به سازمان‌ها، اجرای توافقات با چین تا ۲ ماه آینده، افزایش قابل توجه قیمت سکه، تسویه مطالبات ۳۲ همتی قطعه سازان تا پایان سال، تولید یک میلیون و ۱۲۶ هزار دستگاه خودرو در ۱۱ ماه، افزایش ۲۰ تا ۲۵ درصدی قیمت مواد غذایی و راه اندازی دفتر بازرگانی ایران در چین تا پایان سال از جمله اخبار مهم این هفته حوزه صنعت، معدن و تجارت بود.

شاید خوشتان بیاید  تردد روان در محور فیروزکوه و آزادراه تهران-شمال

آغاز ثبت‌نام خرید خودروهای وارداتی از هفته آینده

امید قالیباف سخنگوی وزارت صمت گفت: ثبت نام برای فروش خودرو وارداتی هفته آینده در سامانه یکپارچه فروش خودرو انجام خواهد شد. متقاضیان خرید خودروهای وارداتی باید نصف مبلغ خودرو را در حساب خود داشته باشند.

گرانی مواد شوینده و لوازم‌خانگی غیرقانونی است

سازمان حمایت اعلام کرد تولیدکنندگان لوازم خانگی و مواد شوینده مجوزی برای افزایش قیمت دریافت نکرده‌اند و واحدهایی که خودسرانه افزایش قیمت داده‌اند، ملزم به برگرداندن قیمت‌ها شده‌اند.

جزئیات عرضه خارج از ضابطه خودرو به سازمان‌ها

رضا فاطمی امین وزیر صمت گفت: تخلفات خودروسازان در واگذاری خارج از ضابطه خودرو به سازمان‌ها در دست بررسی است.

وی تاکید کرد: خودروهایی که خارج از ضابطه عرضه شدند، خودروهایی بودند که طبق قرارداد بسته شده با آن شرکت خودروساز به کارکنان آن سازمان تحویل شده است و نه خود سازمان. پول خودروها پرداخت شده است اما از آنجا که این کار خارج از ضابطه انجام شده قطعاً کار قابل پیگیری است.

اجرای توافقات با چین تا ۲ ماه آینده

علیرضا پیمان پاک رئیس سازمان توسعه تجارت ایران گفت: با توجه به تأکیدات و پیگیری‌های رئیس‌جمهور توافقات و قراردادها با چین طی دو ماه آینده وارد فاز اجرایی می‌شود و اثرات مثبت آن در اقتصاد کشور بروز پیدا خواهد کرد.

وی تاکید کرد: با توجه به تأکیدات و پیگیری‌های رئیس‌جمهور این توافقات و قراردادها طی دو ماه آینده وارد فاز اجرایی می‌شود و اثرات مثبت آن در اقتصاد کشور بروز پیدا خواهد کرد.

افزایش قابل توجه قیمت سکه

طی هفته جاری و در پی افزایش نرخ ارز در بازار آزاد، قیمت سکه به طور قابل توجهی افزایش یافت و به مرز ۳۰ میلیون تومان رسید.

نادر بذرافشان رئیس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا و جواهر تهران در این ارتباط گفت: نوسانات بازار ارز و افزایش انس جهانی عاملان اصلی افزایش قیمت سکه و طلا در بازار هستند.

وی تاکید کرد که با توجه به بزرگ بودن حباب سکه، اگر مردم به سمت خرید مصنوعات طلا بروند، بهتر است زیرا به عنوان نمونه حباب ربع سکه ۴ میلیون است اما دو گرم طلا بخرند به صرفه تر است و به اقتصاد و تولید کشور هم کمک می‌شود.

تسویه مطالبات ۳۲ همتی قطعه سازان تا پایان سال

محمدرضا نجفی منش رئیس هیأت مدیره انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی کشور گفت: بر اساس آماری که تا یک ماه پیش جمع آوری کردیم مشخص شد خودروسازان بدهی بالغ بر ۵۰ هزار میلیارد تومانی به قطعه سازان دارند و قرار بود این مطالبه تا پایان دی ماه پرداخت شود. با این حال وزارت صمت اعلام کرد که ۳۲ هزار میلیارد تومان بدهی معوق قطعه سازان از خودروسازان تا پایان سال پرداخت خواهد شد.

تولید یک میلیون و ۱۲۶ هزار دستگاه خودرو در ۱۱ ماه

بر اساس آمار منتشر شده از سوی وزارت صمت در بهمن ماه امسال بیش از ۱۳۱ هزار خودرو در کشور تولید شده است.

بنابراین از ابتدای امسال تا پایان بهمن ماه، بیش از یک میلیون و ۱۲۶ هزار دستگاه خودرو تولید شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رشد ۲۵ درصدی نشان می‌دهد.

افزایش ۲۰ تا ۲۵ درصدی قیمت مواد غذایی

رضا کنگری رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی تهران ضمن بیان اینکه محصولات غذایی در بازار فراوان است و هیچ کمبودی نداریم، گفت: نوسانات ارزی اخیر موجب افزایش ۲۰ تا ۲۵ درصدی قیمت‌ها در بازار شده است.

راه اندازی دفتر بازرگانی ایران در چین تا پایان سال

مجیدرضا حریری رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین از عزم شرکت‌های چینی برای توسعه روابط با ایران خبر داد و گفت: دفتر بازرگانی ایران نیز تا پایان سال در چین ایجاد می‌شود تا پیگیر قراردادهای جدید ایران و چین و توسعه همکاری‌های اقتصادی باشد.

شاید خوشتان بیاید  متقاضیان وام های کوچک، قربانی نقص سیستم اعتبارسنجی کشور

محمدرضا حفظی

می گن ازدست تنها صدا در نمیاد ولی یاد گرفتم با یک انگشت صدایی همچون غرش بسازم که شیر هم جلوی آن سر خم کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا